Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Coracias garrulus - European Roller
User avatar
dabasSkaņas
Posts: 221
Joined: 02 May 2016 13:51

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by dabasSkaņas »

Par arhīvu - jautājumus pārsūtīju Ādažu LIFE projekta cilvēkiem.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

dabasSkaņas wrote:
Ja ir runa par 25. jūnija neskaidro gredzenoto putnu, tad SZ tas tomēr nebija, manuprāt. Līdzība laba, taču neatbilst burtu virziens.
Jā, kaut kas nav tā. Es tikām skatījos, kamēr pašai sajuka uz kuru pusi S lokus met :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

Par failiem.

Atšķirībā no Murkjeļa, failu izmērs mani absolūti nemulsina un liekas normāls. Faili, kurus lādēju no pontiem Strazdu Mārim, katrs ir ap 6-7 GB, diennaktī tādu ir ap 4-5. Salādētos stārķus pagaidām ārā neesmu dzēsusi, vietas vēl daudz.
Protams, ērtāk būtu sadalīt fragmentos, igauņu pontu dala ik pa 4 stundām, dažreiz pa 6.
Bet var palikt arī 24 stundu ieraksti, tā nav problēma.


Problēma ir cita, tos failus ir iespējams noskatīties, bet nav iespējams nolādēt.
Skatīties tādā formātā, kādā tie ir, tas ir nereāli. Pirmkārt (un tas ir galvenais), šis formāts neļauj mainīt ātrumu. Kurš ir spējīgs reāllaikā pārskatīt ierakstus? Lai pārskatītu vienas dienas gaišo laiku ir vajadzīga viena diena. Un tas taču ir nereāli. Un nevajadzīgi arī.

Tātad vienīgais, ko vajag, ir iedabūt failus savā datorā, lai normāli VLC uzliktu paātrinājumu un noskatītos visu ierakstu bez pauzēm, atzīmējot vajadzīgās vietas un tās ierakstot.
Un tad izrādījās, ka nolādēt failus nevar.

Ir kā vietne piedāvā to izdarīt divās versijās:
1. Failu sarakstā labajā pusē ir zila poga Download. To nospiežot parādās sekojošs paziņojums

Image

2. Otrs variants ir atverot ierakstu izmantot pogu zem ieraksta - Download video. Mēģināju. Parādās šāds dialogs. Pēc kāda laika ielādējās video. Un tālāk? Nav nekādu variantu pateikt jā un kaut kā iedabūt savā datorā.

Image

Ir priekšlikums. Varbūt IT speci varētu "nemudrīt" un vienkārši ieliktu katras dienas ierakstus kaut kādā failu vietnē? Bez pleijeru logiem un pārējām liekajām lietām, kas lapā ir saliktas. Vienkārši datums un fails. Un tas ir viss, kas no IT ir vajadzīgs, lai foruma entuziasti atrastu visas garām palaistās zaļvārnas :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Vērotāja wrote:Par failiem.

Atšķirībā no Murkjeļa, failu izmērs mani absolūti nemulsina un liekas normāls.


Ir priekšlikums. Varbūt IT speci varētu "nemudrīt" un vienkārši ieliktu katras dienas ierakstus kaut kādā failu vietnē? Bez pleijeru logiem un pārējām liekajām lietām, kas lapā ir saliktas. Vienkārši datums un fails. Un tas ir viss, kas no IT ir vajadzīgs, lai foruma entuziasti atrastu visas garām palaistās zaļvārnas :D

Man ir mīļš, padzīvojis lapsis, kurā vietas nav pārāk daudz :D

Piekrītu par to failu vietni, bet atstāt arī iespēju tur skatīties video, kā tas ir tagad plus, ja iespējams, ar iespēju fragmentus lejuplādēt, kā es to augstāk minēju. Bet es te sparīgi velku segu uz savu pusi :D Jo, ja būs tikai lejupielāde visam 24 h failam, tad man šī iespēja būs neizmantojama. Tas, protams, nav nāvējoši, bet tagad, kad "bērnam" ir parādīta konfekte, tad gribās tajā kādā brīvā brīdi atkal iekosties :lol:
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

Failos trūkstošie datumi:

14.maijs
15.maijs
21.maijs
22.maijs
23.maijs
2.jūnijs
17.jūnijs
18.jūnijs
19.jūnijs
20.jūnijs
21.jūnijs
22.jūnijs
23.jūnijs
24.jūnijs
25.jūnijs
3.jūlijs
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Padaudz datumi trūkst, jā.

Par to lejupielādi. Aizmirsu piebilst, ka es mēģināju ar to 2.variantu - tieši tāpat bez rezultāta, kā Vērotājai.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

Murkjeli, domāju, ka tev uzkārās laptopsis dēļ tā, ka to failu tur vienkārši nav, nevis tādēļ, ka datorā nav vietas.

Bet arī tā nav problēma, jo tev taču nav jālādē tie faili datorā!!! :D Pieliec flešku. Kad sāc ielādi, norādi direktoriju uz flešku un lādē tur. Un skaties no turienes. Tam taču nav nekādas atšķirības kur tas fails atrodas, kad ar viņu strādā. Vai vari kādā mākoņvietnē ielādēt.

Ja gribi, man to flešku ir pilna atvilkne, nosūtīšu tev ar 32GB ietilpību. Ja vajag, tālāk PM.

Par failu dalīšanu fragmentos. Man ir neitrāla attieksme, ja ir iespēja, lai dala.
Vienīgi darbā ar Māra Strazda uzdevumiem saskāros ar to, ka kaut kāda darbība sākas viena faila beigās un turpinās nākamā faila sākumā, tad ir ļoti apgrūtinoši to lipināt kopā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Vērotāj, tas, ka var rīkoties ar flešku man neienāca prātā :D Bet tik un tā man nav pacietības krāmēties ar tik lieliem failiem. Tā kā to tāpat nedarīšu.
Un, nē, man datorā ir drusku vairāk ietilpības par 20Gb, bēēēēt...palicis mazāk, jo dažs labs ir žurka-vācēja. Tas man kārtējo reizi atgādina, ka jāpadzēš ārā filmas un pagājušā ligzdošanas sezona :D


Par tiem fragmentiem man mazliet cita doma. Redzēji - tur, skatoties arhīva ierakstu, ir iespēja uzlikt konkrētu periodu. Un tad tas video arī tāds rādās - 10 min., 5...cik nu esi gribējis. Lūk, un ir tā pati lejupielādes poga, kuru Tu pieminēji 2.variantā. Ja šajā gadījumā varētu ielādēt tikai šo tevis izvēlēto sižetiņu - būtu ļoti labi. Bet, kā jau mēs to secinājām, tas nestrādā.

Vienkārši skaldīt fragmentos tiešām nav īsti labi. Piekrītu.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

Murkjelis wrote:Vērotāj, tas, ka var rīkoties ar flešku man neienāca prātā :D Bet tik un tā man nav pacietības krāmēties ar tik lieliem failiem. Tā kā to tāpat nedarīšu.

Par tiem fragmentiem man mazliet cita doma. Redzēji - tur, skatoties arhīva ierakstu, ir iespēja uzlikt konkrētu periodu. Un tad tas video arī tāds rādās - 10 min., 5...cik nu esi gribējis. Lūk, un ir tā pati lejupielādes poga, kuru Tu pieminēji 2.variantā. Ja šajā gadījumā varētu ielādēt tikai šo tevis izvēlēto sižetiņu - būtu ļoti labi. Bet, kā jau mēs to secinājām, tas nestrādā.

Vienkārši skaldīt fragmentos tiešām nav īsti labi. Piekrītu.
Optimiste-sapņotāja :lol:
Par tādu ekstru kā ielādēt fragmentu no 15.15 līdz 15.30 es pat nesapņoju :lol:

Pats galvenais, jāsāk ar to, lai tos failus vispār varētu kaut vai kaut kādā variantā ielādēt, jo pašlaik ir tikai skatīšanās iespēja.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Vērotāja wrote:
Optimiste-sapņotāja :lol:
Par tādu ekstru kā ielādēt fragmentu no 15.15 līdz 15.30 es pat nesapņoju :lol:
Pats galvenais, jāsāk ar to, lai tos failus vispār varētu kaut vai kaut kādā variantā ielādēt, jo pašlaik ir tikai skatīšanās iespēja.
Ja Ņūtons nebūtu sapņojis zem ābeles, mēs paliktu bez gravitācijas! :D Tā kā, kas to zina - prasīt jau var. IT darbinieku vieglo ķiķināšanu, mēs tāpat nedzirdēsim :)

Bet, jā, svarīgāk, lai vispār būtu ielādes iespēja.
RedStar7
Posts: 64
Joined: 13 May 2012 21:15
Contact:

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by RedStar7 »

Vērotājas ieteiktais variants ar lielo flash-u var arī neizdoties. Windows novelkamos failus vispirms glabā savā Temp mapē, kas pēc noklusējuma būs uz C diska. Tad, kad saglabāts pilnībā, tad viņš tikai to failu nokopētu uz flash-u. To var mainīt, bet tas nav triviāli vienkārši un man nav pārliecības, ka tas vienmēr var izdoties.

Es uzmetīšu aci tiem failiem, varbūt kaut kas ienāks prātā. Galu galā pats esmu IT cilvēks, tiesa, ar galīgi citu specializāciju.
RedStar7
Posts: 64
Joined: 13 May 2012 21:15
Contact:

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by RedStar7 »

Dialogs ar zilo svītru ir dekoratīvs.

Tā kā failiem, kuriem izmēru rāda, video apskatīties var, tad paši faili eksistē. Tā kā tiem nevar tikt klāt "pa taisno", tad, visticamāk, nav pieejas tiesības uz mapi, kurā tie atrodas vai piekļuves tiesības pašiem failiem. Tur mēs no malas neko izdarīt nevaram. Tas jāatrisina sistēmas uzturētājam.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

RedStar7 wrote:Vērotājas ieteiktais variants ar lielo flash-u var arī neizdoties. Windows novelkamos failus vispirms glabā savā Temp mapē, kas pēc noklusējuma būs uz C diska. Tad, kad saglabāts pilnībā, tad viņš tikai to failu nokopētu uz flash-u. To var mainīt, bet tas nav triviāli vienkārši un man nav pārliecības, ka tas vienmēr var izdoties.

Es uzmetīšu aci tiem failiem, varbūt kaut kas ienāks prātā. Galu galā pats esmu IT cilvēks, tiesa, ar galīgi citu specializāciju.
Esmu tā darījusi neskaitāmas reizes, tāpēc esmu 100% pārliecināta, ka failus var lādēt gan datorā, gan fleškā. Tikai nevajag lietot Mozillu, bet sakarīgāku pārlūkprogrammu, kuru sazinkādēļ visi kritizē un ignorē.

p.s. nupat pārbaudīju no pontu arhīva ielādēju vienu failiņu fleškā pa tiešo. http://193.40.124.24/ Lādējās bez problēmām, ātri un ērti.
Pa soļiem - atveru arhīvu ar IE, nospiežot uz izvēlētā video, lapas lejā parādās divi logi - saglabāt vai atvērt. Izvēlos saglabāt kā... norādu ārējo datu nesēju, nosaucu kaut kā failu un uz priekšu. Pēc nepilnas minūtes fails ir mans ;)

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
RedStar7
Posts: 64
Joined: 13 May 2012 21:15
Contact:

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by RedStar7 »

Vērotāja wrote:Tikai nevajag lietot Mozillu, bet sakarīgāku pārlūkprogrammu, kuru sazinkādēļ visi kritizē un ignorē.
Kura tad ir tā sakarīgā pārlūkprogramma? :)
Var būt visādi. Pārlūki ir dažādi, arī to versijas un konfigurācijas mēdz būt atšķirīgas. Ja ir pacietība ņemties, tad šis jautājums noteikti ir atrisināms.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

RedStar7 wrote:
Vērotāja wrote:Tikai nevajag lietot Mozillu, bet sakarīgāku pārlūkprogrammu, kuru sazinkādēļ visi kritizē un ignorē.
Kura tad ir tā sakarīgā pārlūkprogramma? :)
Var būt visādi. Pārlūki ir dažādi, arī to versijas un konfigurācijas mēdz būt atšķirīgas. Ja ir pacietība ņemties, tad šis jautājums noteikti ir atrisināms.
Es komentārā uzrakstīju pa punktiem un pat bildi ieliku.
Lādēšanai sakarīgākā ir IE. (Internet Explorer)
Šāda konfigurācija ir absolūti visām IE versijām.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
RedStar7
Posts: 64
Joined: 13 May 2012 21:15
Contact:

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by RedStar7 »

Vērotāja wrote:Es taču komentārā uzrakstīju pa punktiem un pat bildi ieliku.
Tavu komentāru es pamanīju pirms pievienotā P.S., tāpēc man bija tāds jautājums.

Vai tad tev ir praktiski pilns cietais disks? Uz tā nebūtu vietas nokopēt to failu no pontu? Jo es biju domājis tieši tādu situāciju.

Ar konfigurāciju biju domājis tās visas neskaitāmās opcijas zem "Internet options" (nezinu, kā tas ir latviski). Tur nu gan starp versijām būs atšķirības.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Tā bilde tur parādījās vēlāk, es arī gribēju nākt prasīt, kādu pārlūku Vērotāja lieto, bet, kamēr atgriezos dabas datos, jau viss noskaidrojās :D

Ar tiem pārlūkiem ir tā, ka pie kaut kā pierod ir grūti variēt ar citu. Man parocīgāks ir gūgles hroms.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

Murkjelis wrote:Tā bilde tur parādījās vēlāk, es arī gribēju nākt prasīt, kādu pārlūku Vērotāja lieto, bet, kamēr atgriezos dabas datos, jau viss noskaidrojās :D

Ar tiem pārlūkiem ir tā, ka pie kaut kā pierod ir grūti variēt ar citu. Man parocīgāks ir gūgles hroms.
Lietoju visus paŗlūkus. Katram pārlūkam ir savs uzdevums. Katrai darbībai lietoju citus pārlūkus.
Lādēšanai IE. Nekad un neko nelādēju ne caur Mozillu, ne Hromu, ne Yandex.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

RedStar7 wrote: Vai tad tev ir praktiski pilns cietais disks? Uz tā nebūtu vietas nokopēt to failu no pontu? Jo es biju domājis tieši tādu situāciju.
Nē, man disks nav pilns. Bet ir savas dīvainības un ieradumi :D Stārķu failus neglabāju datorā, bet ārējā 1TB diskā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Vērotāja wrote:
Es lietoju visus paŗlūkus. Katram pārlūkam ir savs uzdevums. Katrai darbībai lietoju citus pārlūkus.
Lādēšanai IE. Nekad un neko nelādēju ne caur Mozillu, ne Hromu, ne Yandex.
Tev nu gan apsviedība! Es esmu pilnīgi un galīgi "konservs". Bet labi par to IE likšu aiz auss - pamēģināšu pie vajadzības. Paldies!
Post Reply

Return to “Zaļā vārna”