Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Coracias garrulus - European Roller
IevaM
Posts: 46
Joined: 04 Dec 2008 16:16

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by IevaM »

Sveicieni visiem!

Esam saņēmuši atbildi no Latnet, iekopēju to šeit:

1) Nepieejamās dienas
Pēc informācijas no tehniskā atbalsta, tad neesam saņēmuši signālu no kameras. Iespējams, ka šajos datumos ir bijušas problēmas ar internetu vai elektrību un tāpēc signāls nav saņemts.
Lai šādi gadījumi neatkārtojas varam izstrādāt kādu monitoringa procedūru, kura sūta brīdinājumus, ja pazūd ienākošais signāls, tad varēs kādu nosūtīt uz vietas, kas pārbauda, kas noticis ar kameru.
2) Ierakstu lejupielāde
bija konfigurācijas problēmas saistībā ar lielajiem izmēriem, tagad veicām labojumus un problēmai nevajadzētu atkārtoties.
Lejuplādi ir vēlams veikts šajā skatā: http://zalasvarnas.oneit.lv/footages


Lūdzu, kam ir iespējams, patestējiet iedoto saiti, varbūt tagad strādās?
Man īsti nav saprotama atbilde par trūkstošajām dienām. Kā var būt, ka kamera gāja - ir taču jūsu bildes forumā - bet ieraksts netika veikts?

Ieva
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

IevaM wrote:Sveicieni visiem!
Lūdzu, kam ir iespējams, patestējiet iedoto saiti, varbūt tagad strādās?
Man īsti nav saprotama atbilde par trūkstošajām dienām. Kā var būt, ka kamera gāja - ir taču jūsu bildes forumā - bet ieraksts netika veikts?

Ieva
Paldies, tūlīt pārbaudīšu lejuplādes :D
Par tām dienām - tiešraide negāja īsu brīdi, kad par to bija rakstīts te un Edmunds arī zināja un gāja kaut ko remontēt. Pārējās dienās ar tiešraidi viss bija kārtībā.
Problēma viennozīmīgi ir Latnet pusē, nevis tiešraidē.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

Pirmo failu ielādēju, izdevās labi, viss kārtībā.
Formāts mp4. Ielādētā faila izmērs ievērojami atšķiras no tā, kas tur rakstīts, laikam formāts "vieglāks". Baidījos, ka kvalitāte būs sliktāka, taču nē, viss normāli.
3.maija fails, kurš tur deklarēts kā 9.64 GB, faktiski ielādētā faila izmērs ir 11,3 MB (tikai!). Kā 10-20 labas kvalitātes fotogrāfijas, tātad pa vienam ietilpināsies pat Murkjeļa datorā.
Neatceros, vai Youtube ņem pretī mp4, bet ja nē, arī tā nav problēma, jo var izmantot šo lielisko konvertētāju https://convertio.co/files/
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Man kaut kas acīmredzot nav fen šui ar datoru. Pamēģināju mazākos video. Izskatās, ka neielādē līdz galam. Sāk, bet nepabeidz. Pareizāk sakot, parādās, ka it kā esot pabeigts (kaut kā aizdomīgi ātri ) un ir saglabājies mp4 fails piecreiz mazāks un vaļā neveras ne ar vienu programmu.
Bet nav svarīgi. Es šo opciju tāpat neizmantošu. Es tikai pamēģināt :)
RedStar7
Posts: 64
Joined: 13 May 2012 21:15
Contact:

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by RedStar7 »

Es arī pamēģināju 3. maiju. ~20 minūtēs tiku pie pilna 9.35 Gb smaga faila, internets Lattelecom optika. Tikai man galīgi nav laika tos video skatīties :(
Tas, ka bildītē ir 9.64 Gb, visticamāk, ir normāli.

Darīju tā:
Image

Pārlūks Mozilla Firefox.
Internet Explorer to pašu funkciju sauc "Save target as".



Vienīgais, ko varam atbildēt Latnet-am, ir, ka kamera tukšajos periodos ir darbojusies un mums forumā tam ir ļoti daudz vizuālu pierādījumu. Tāpēc no mūsu puses problēmu atrast nespējam.
Teorētiski varbūt bijis dažu sekunžu pārrāvums kameras darbībā, kura dēļ ieraksts apstājies pavisam. Jo varbūt attiecīgā programmatūra nepārbauda, vai pēc, teiksim, piecām minūtēm kameras darbība nav atjaunojusies.
RedStar7
Posts: 64
Joined: 13 May 2012 21:15
Contact:

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by RedStar7 »

Atklāju, ka VLC Media Player-ī ir iespēja palaist video ātrāk, nospiežot uz klaviatūras plusiņu.
Pašu VLC var novilkt un lietot par brīvu.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

RedStar7 wrote:Atklāju, ka VLC Media Player-ī ir iespēja palaist video ātrāk, nospiežot uz klaviatūras plusiņu.
Pašu VLC var novilkt un lietot par brīvu.
RedStar7, VLC pleijeris katram putnu ligzdu vērotājam ir darba instruments Nr.1, bez kura vērošana nav iespējama. Un mums visiem tāds ir.
Ar plusiņu varbūt var, taču lejā, labajā stūrī ir rīks, ar kuru var paātrināt/palēnināt -4/+4, bet augšā, sadaļā atskaņošana, var paātrināt līdz bezgalībai.
Tehniskajā sadaļā ir tēma ir par VLC konfigurēšanu ligzdu vērošanas vajadzībām http://www.dabasdati.lv/forums/viewtopi ... =21&t=2385
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

22.jūlijs

18:44
Pāris minūtes kāds zaļvārnis runājās aizkadrā. Šķiet, ka pie būra nepienāca. Vismaz man neizdevās uzķert.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

23.jūlijs

15:59
Kā jums šķiet, ko ALs darīja, ka tik ilgi nerādījās pie būrīša (nu, vismaz man nerādījās)?
Image

Lūk, arī atbilde uz manu jautājumu. Viņš atrada sev jaunu kompanjonu, kam izrādīt savu namu- savu pili.
Iepazīstieties RX.
Image

Sākumā man likās, ka atgriezusies mums jau zināmā KX, bet apskatot augšiņas un apakšiņas gredzenam...nē, tā ir RX

Image
User avatar
dabasSkaņas
Posts: 221
Joined: 02 May 2016 13:51

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by dabasSkaņas »

Murkjelis wrote:Iepazīstieties RX.
Skaisti, viss turpinās kā pēc plāna. Un tā ir tikai šī būra apmeklētāju redzamā un redzētā daļa. Vēl apmēram mēnesis laika jauniem viesiem.

Image
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Ligzdas gariņš »

26.jūlijs.
Sveikiņi! ;)
skatos zaļvārnītes atstātas pavisam bez uzraudzības,vai tad tiešām nau rādījušās :roll:
12:23 tiko neapgredzenotā skaistule bij parādījusies:
Image
8-)
Image
Als gan neparādījās bet aizkadrā bij dzirdama otra vārņa klacināšana:
Image
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

Paldies, Ligzdas gariņ :D
Prieks, ka esi atgriezusies :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Sunshine »

Ligzdas gariņš wrote:26.jūlijs.
Sveikiņi! ;)
skatos zaļvārnītes atstātas pavisam bez uzraudzības,vai tad tiešām nau rādījušās :roll:
Ligzdas gariņ, cik skaista tā otrā bilde!! Un jā, tiešām prieks Tevi redzēt! :D
Vai tad uz Enguri arī nemaz neatbrauksi?... :roll: Dikti jau jauki būtu Tevi satikt!
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Ligzdas gariņš wrote:
skatos zaļvārnītes atstātas pavisam bez uzraudzības,vai tad tiešām nau rādījušās :roll:
Galvot, protams, nevaru, bet, teiksim, aizvakardienu "iztirpināju" no tās failu glabātuves - palaidu VLC un, nē, nevienas vārnas izskatās, ka nebija. Tikai pāris bites un mušas :)

Bez uzraudzības (vismaz ar vienu aci) nav palikušas, nē, nē! ;)
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Ligzdas gariņš »

12:46 āreče pats saimenieks kā saukts ;) tik kautčkāds raibs palicies šis,nu ļoti piktā omā šis :? varbūt spalvas maiņa :?:
Image
12:51 ielido namiņā un skaļā vārņu mēlē izsaka pretenzijas pret pasaules netaisnību :mrgreen:
Image
un atkal salmiem viss šitais jāuzklausa:
Image
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Ligzdas gariņš »

tomēr arī negredzenotā ar vienu ausi paklausās ALa sūdzībās :lol:
Image
pat izdevās ievilināt meiteni mājiņā:
Image
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Ligzdas gariņš »

sveikas meitenes,es diemžēl tik ar uzlidojumiem parādos :oops: Sunshine,laikam neizdosies tikt uz pasākumu :(
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Sunshine »

Ligzdas gariņš wrote:sveikas meitenes,es diemžēl tik ar uzlidojumiem parādos :oops: Sunshine,laikam neizdosies tikt uz pasākumu :(
Ligzdas gariņ, paldies.. Nu, tad vienmēr gaidām Tevi šeit :)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Lianaliesma »

Ligzdas gariņš wrote:sveikas meitenes,es diemžēl tik ar uzlidojumiem parādos :oops: Sunshine, laikam neizdosies tikt uz pasākumu :(
Ligzdas gariņ,
Tas gan ir žēl! ;)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
dabasSkaņas
Posts: 221
Joined: 02 May 2016 13:51

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by dabasSkaņas »

Ligzdas gariņš wrote:12:46 āreče pats saimenieks kā saukts ;) tik kautčkāds raibs palicies šis,nu ļoti piktā omā šis :? varbūt spalvas maiņa :?:
Tieši tā, vecajām z-vārnām tagad ir smuki redzama spalvu maiņa - ķermeņa un spārnu segspalvas ļoti raibas, vecajām spilgtajām nevienmērīgi izkrītot.
Post Reply

Return to “Zaļā vārna”