Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Accipiter gentilis - Northern Goshawk
Mazule
Posts: 126
Joined: 06 Jun 2016 08:10

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Mazule »

cik superiigi! :) gaidiishu tiesraidi :)) bet tad padodat zinju, kad vinja atkal tiks uzstelleta ;)
Mazule
Posts: 126
Joined: 06 Jun 2016 08:10

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Mazule »

kur kaveejas tiesraide? Kaadam ir info, kad vareetu paraadiities? jo esmu drosha, ka Paps un Margo jau kaadu laiku saimnieko pa ligzdu. mees visu nokaveesim :evil:
Jānis Ķuze
Posts: 211
Joined: 28 Mar 2013 15:00

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Jānis Ķuze »

Sveiki!
Kā esat pamanījuši, jau kopš rudens mums nav iespējas vērot Rīgas vistu vanagu ligzdu - problēma ir tajā, ka no pastāvīgā elektrības avota, kuram esam pieslēgušies, mēs vairs nevaram dabūt strāvu. Elektrības padeves atjaunošana tika solīta jau vairākas reizes (tagad tiek minēts marts), tomēr nav garantijas, ka tas notiks. Līdz ar to domājam nodrošināt alternatīvu enerģijas avotu akumulatoru veidā, līdzīgi kā sistēmām, kas ir tālu prom no civilizācijas. Vienīgā atšķirība būs tajā, ka šeit enerģija netiks ražota uz vietas (proti, netiks izmantoti saules paneļi) un akumulatori būs regulāri (reizi nedēļā vai divās) jāmaina.
Tā kā sezona tuvojas un laika sistēmas sagatavošanai ir palicis maz, neliels uzsaukums kameru vērotājiem no Rīgas: meklējam brīvprātīgos, kas būtu gatavi uzņemties šefību pār šīs kameras akumulatoru saimniecību. Tas, kas nepieciešams - fizisks spēks akumulatoru izcilāšanai (katrs sver ap 50 kg) - tā kā ar auto var piebraukt burtiski klāt, lielus gabalus nav jānēsā, tikai tik, cik izcelt no auto un ielikt atpakaļ; vieta (saimniecības telpas vai garāža ar elektrības pieslēgumu), kur akumulatorus lādēt, un laiks, ko veltīt visam šim procesam. Nodrošināsim divus akumulatoru pārus un lādētāju.
Iespējams, ka šis process nebūs jāturpina ilgi (ja elektrības padeve tiek atjaunota), tomēr drošības labad vajadzētu rēķināties ar to, ka tas būs jādara līdz rudenim.
Tā kā kameru saimniecība mums pēdējos gados ir ievērojami izaugusi (šogad nāks klāt vēl divas) un tās uzturēšana prasa arvien vairāk laika un resursu, atbalsts brīvprātīgā darba veidā mums ļoti noderētu.
Ja esat gatavi iesaistīties šīs kameras uzturēšanā, rakstiet uz janis.kuze@ldf.lv.
Jānis Ķuze
Mazule
Posts: 126
Joined: 06 Jun 2016 08:10

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Mazule »

vai kads pieteicaas paliidzeet? :)
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Simba »

Mazule wrote:vai kads pieteicaas paliidzeet? :)
Vismaz publiski nav pieteicies, bet varbūt Tev ir iespēja kādu dabūt palīgos? :)
Mazule
Posts: 126
Joined: 06 Jun 2016 08:10

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Mazule »

tad ir jāpadomā, lai gan man jau liekas, ka īsti neviens nav :( bet arī negribu palaist garām šo gadu Margo un Papusam. nu saņemamies, kurš varētu uzņemties šefību par šo burvīgo pāri? :P
Jānis Ķuze
Posts: 211
Joined: 28 Mar 2013 15:00

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Jānis Ķuze »

Sveiki! Pagaidām vēl neviens nav pieteicies, tomēr meklēšu iespēju šo problēmu atrisināt arī bez palīgiem. Sezonu garām nepalaidīsim.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Simba »

Jānis Ķuze wrote:Sveiki! Pagaidām vēl neviens nav pieteicies, tomēr meklēšu iespēju šo problēmu atrisināt arī bez palīgiem. Sezonu garām nepalaidīsim.
Jāni, es joprojām esmu gatava palīdzēt ar auto. Iespējams, ka no marta Rīgā biroja telpās varēs arī uzlādēt. Vienīgais, kas trūkst - muskuļi :D
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Ligzdas gariņš »

diktin žēl ka mums tie lūriķi tādi nemuskuļoti salasījušies,savādāk mēs jau vakar būtu nesuši tos akumulātorus :)
Mazule
Posts: 126
Joined: 06 Jun 2016 08:10

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Mazule »

Paldies, Jāni, ka sakāt, ka sezonu garām nelaidīsim, tās ir ļoti labas ziņas! Nevaru sagaidīt, kad abus atkal redzēšu :)
Simba, es arī spertos pa taisno, lai palīdzētu ar akumulatoriem, bet man arī nav muskuļi :D
ļoti ceru, ka tomēr kāds palīgs uzradīsies :)
Mazule
Posts: 126
Joined: 06 Jun 2016 08:10

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Mazule »

vai ir kaadi jaunumi? :)
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Ligzdas gariņš »

25.februāris.
Kaspars Funts‏ šodien redzējis Viesturdārza vanadziņus pārojamies,tad jau droši vien mūsējie Misters & Margo ar jau pārojas :P
tik sen nau redzēti,nez vai pazīsim savējos :roll:
https://twitter.com/KFunts/status/96777 ... ti.lv%2Flv
Mazule
Posts: 126
Joined: 06 Jun 2016 08:10

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Mazule »

es jau ari vairs nevaru sagaidit, kad mes vinus redzesim! Bet Jaanis teica, ka mes sezonu garam nepalaidisim. Lai gan man jau liekas, ka tagad nu tiesham ir pedejais bridis, kad slegt to kameru klaat.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Simba »

Mazule wrote:es jau ari vairs nevaru sagaidit, kad mes vinus redzesim! Bet Jaanis teica, ka mes sezonu garam nepalaidisim. Lai gan man jau liekas, ka tagad nu tiesham ir pedejais bridis, kad slegt to kameru klaat.
Mazule, iesaistītās personas, ņemot vērā apstākļus, dara visu iespējamo. Nav jēga "spiest uz jūtām". Jānis lūdza mūsu palīdzību, lai kamera ātrāk būtu - un bez panākumiem. Vai tiešām pie esošiem apstākļiem vietā ir frāzes par pēdējiem brīžiem? :) Atvaino lūdzu par tiešumu ;) Vienkārši mēģinu pateikt, ka šeit neviens nav algots darbinieks, no kā mums (man tai skaitā) būtu tiesības prasīt gatavu rezultātu.
Mazule
Posts: 126
Joined: 06 Jun 2016 08:10

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by Mazule »

Simba, nu atvaino par manu entuziasmu! vnk šī ligzda ir mana mīļākā no visām tiešraidēm, tāpēc arī ļoti gaidu, kad to atkal varēs vērot. bet ne jau tur bija kaut kāds lielais mērķis kādam kaut ko pārmest, galīgi nē.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by MĀRIS »

Jānis Ķuze wrote: ... Sezonu garām nepalaidīsim.
Es daudziem esmu pazaudējis ticību, bet šim cilvēkam es ticu. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by CerambyX »

MĀRIS wrote:
Jānis Ķuze wrote: ... Sezonu garām nepalaidīsim.
Es daudziem esmu pazaudējis ticību, bet šim cilvēkam es ticu. :P
Diemžēl visam savs laiks, visam savs laiks - arī Tu savas domas kādreiz mainīsi... :cry:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by MĀRIS »

CerambyX wrote: Diemžēl visam savs laiks, visam savs laiks - arī Tu savas domas kādreiz mainīsi... :cry:
:?: Ļoti ceru, ka Tu kļūdies. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
fleur
Posts: 1728
Joined: 19 Apr 2013 19:23
Location: the Netherlands

Re: Vistu vanagi Rīgā, 2017 (Margo un Misters Y Papiņš)

Post by fleur »

Hello.
Glad to see the season is open :)
Post Reply

Return to “Vistu vanags”