Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai, 2017-2021

Ciconia nigra - Black Stork
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

aijucis wrote: 10 Mar 2019 16:08 Paldies, Simba. Tu jau nojaut, ka domās biju kopā ar Jums. Re kā, viens mazs vārdiņš būtu devis milzum daudz informācijas, ja būtu saprasts. Mūsupusē to sauc: "čiks".
Atvaino, neba speciāli neatbildēju :) Ildienas dinamiskais ritms + 178 risināmās blakuslietas un vakardienas ligzdas mani tiktāl nokāva, ka nebiju ne pirksta spējīga pakustināt :lol: Šodien pēc vetārsta apmeklējuma tik sāku reflektēt :)
"Čāks" autors ir mūsu Māris... kaut kā organiski pārņemu no viņa šo teicienu un nevajadzīgā brīdī arī izspruka :lol:
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by aijucis »

Simba wrote: 10 Mar 2019 16:20
Viss kārtībā. Nav par ko atvainoties. Ceru, ka Rejai viss iet uz labo pusi. Turu abus īkšķus.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

aijucis wrote: 10 Mar 2019 16:27 Viss kārtībā. Nav par ko atvainoties. Ceru, ka Rejai viss iet uz labo pusi. Turu abus īkšķus.
Paldies, viss notiek ļoti labi. Jau otrajā dienā Reja uz pagaidu protēzēm muka prom no ārstiem, dzīst viss lieliski un kopš piektdienas vakara Reja ir jau mājās no klīnikas :) Tā ka viss liecina, ka viņa ir vēl ietiepīgāka par mani :lol:
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by forelljjanka »

Izlasīju,ka ligzdu meklēšana notiks 10-jā,zināju,ka svētdienu visu mežam nevarēšu veltīt un vairāk neinteresējos.Tagad skatos ,ka akcija bijusi vakar,9-jā! :D Vakar būtu varējis pievienoties. ;) Tas nu tā,vakar nebija īstā diena,neatradu nevienu ligzdu,kaut izstaigāju foršus mežus,atradu un piefiksēju gan divus dižkokus(mežābele-1.70 un ozols 4.76 vēl melnalksni tuvu dižkokam-2.26).Ja par stārķu ligzdām,8-as jaunas sezonā tas ir daudz,tie nav mazie ērgļi.Jums sezona beigusies,man saistībā ar tiem (mazajiem ērgļiem)tikai pa īstam sāksies!Ja tagad tiek meklētas vienkārši plēšputnu(lielas) ligzdas,tad aprīļa otrajā pusē un vēlāk jau varēs pateikt kura mazā ērgļa(kas vairumā gadījumu nozīmē ML,tātad aizsargāts mežs)kura klijāna(kas meža aizsardzībā neko nedod).Gan jau piezvejā gadīsies arī kāda melnā stārķa... :roll:
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

forelljjanka wrote: 10 Mar 2019 18:33 Izlasīju,ka ligzdu meklēšana notiks 10-jā,zināju,ka svētdienu visu mežam nevarēšu veltīt un vairāk neinteresējos.Tagad skatos ,ka akcija bijusi vakar,9-jā! :D Vakar būtu varējis pievienoties. ;)
A vot iedomājos piektdien, ka vajag uzzvanīt un tā arī zilonis uz nagiem palika uzkāpis man :roll:
Mums tas pēdīgais brauciens tāds elegants... Māris domāja, ka sestdien, es domāju, ka svētdien. Nebijām nokomunicējuši, tikai domās lidinājāmies. Tā nu nācās pēdējā brīdī visu gāzt kājām gaisā, jo svētdien Mārim treilenes bija aizrunātas.

Bet zini... Tev vajadzētu vēlreiz nostaigāt to gabalu. Es nezinu kā un kur, bet tur bija ekselenti ozoli. Un man ir tāda riebīga sajūta, ka pagājām garām, jo vienā vietā pa šķidru bijām... (Nu, vai arī tas ir mans izmisums, cik ļoti gribas tur to stārķi...)
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Ā, un 8 gab. ir par divām sezonām. 5 bija pērn, 3 tad sanāk, ka šogad...
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

Paldies, mīlīši!
Izlasīju Simbas stāstu, tagad iešu bildes skatīties :)
Lieliski, ka forelljjanka arī pastāsta! :) un vēl treilkameru brauciens pieminēts :)
Tā sajūta, ka notiek gan! :D

Bet tā gribas, lai kopējā mežu daudzveidības gribēšana pieaugtu...
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

:P :P :P
Image

Image

Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

Image

Image

cik vienkārši ir būt par vēlu... (reakcija čatā uz šo cirsmu)
Image
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by forelljjanka »

Ja pareizi saprotu,tie smukie ozoli kaut kur ap Kandavu?Sazināšos ar StrazdMāri lai precizētu vietu,un kas tad te no Saldus Kandava,viens kuiļa rūciens! ;)
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

forelljjanka wrote: 10 Mar 2019 20:57 Ja pareizi saprotu,tie smukie ozoli kaut kur ap Kandavu?Sazināšos ar StrazdMāri lai precizētu vietu,un kas tad te no Saldus Kandava,viens kuiļa rūciens! ;)
Jā, kaut kur ap un pie Kandavas. Braucot uz Rīgu, pie baznīcas pa kreisi un tad kaut kur - tas ir viss, ko atceros :lol: Nedod Dievs, man kādreiz vajadzētu atrast kādu ligzdu, kur esam bijuši :lol: Atceros, ka tai dienā tam krustojumam divreiz pabraucām garām :P
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

tikai Abavas ozolu vainagos... :?
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by aijucis »

12.03.

Šodien tāda diena: ko gribu, to daru. Tad nu sadarīju. Vispirms - lielā.
Image
Pietuvinājumā.
Image
Viss bērza stumbrs noaudzis zaļš.
Image
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by aijucis »

Pirmo gan ieraudzīju plānāko, neformīgo, kas ir 100m no lielās ligzdas. Visā augumā koka fotogrāfija lāgā neiznāca, jo traucēja apkārtējie koki.
Image
Apmēram 15m no bērza, kurā neformīgā ligzda, bija priede, kurā arī kaut ko saskatīju.
Image
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by aijucis »

Pirms lielajām, netālu bija viena puslielā.
Image

Image
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by aijucis »

Mežā vienmēr ir ko apbrīnot.
Image

Image

Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

Oho! super! malacis, aijucis! :D paldies, ka padalies! :D
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Ar baltu skaudību... es ar tā gribētu - ieiet mežā un atrast divas lielas ligzdas :lol:
Nosūtīju M.Strazdam, došu vedriktu, kad būs :D
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Aija, malacis! :P

M.Strazds saka, ka neko par tām nezina un ka ligzda izskatās nopietna - tas ir vismaz vistu vanags (kam var taisīt ml), bet var būt arī stārķis – vairāk no bildes (ar sniegu) pateikt nevar. Jāgaida vēlāk, kad būs pliks.
vabolīte
Posts: 125
Joined: 15 Jul 2015 15:55

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by vabolīte »

aijucis, nu riktīga aktīviste, malacīte 👍! Tā Tev kā dāvana šodienas jubilejā :). Sveicieni 🌹🌹🌹!
Post Reply

Return to “Melnais stārķis”