Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai, 2017-2021

Ciconia nigra - Black Stork
Post Reply
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

MĀRIS wrote:Ja pareizi sapratu, tad jūrmalā zupu strebjot tika nolemts šo ekspedīciju rīkot 5. novembrī. Un nevienam šeit nav jāuztraucas par pazušanu - visi atrodas viens otra redzamības zonā. Pie kaut cik pieņemamiem laika apstākļiem šis pasākums ir vienkārši kolosāla pastaiga pa mežu. :P Šajā maršrutā ir konkrēti zināms, ka eksistē šī ligzda /ir foto/, tikai nav zināms kurā vietā, apm. 6km. gara josla. :P
Es arī gribu teikt lielu - paldies - par Jūsu visu ziedoto laiku ligzdas meklēšanā un vēl ar pozitīvu rezultātu. Es ticu, ka vēl ir daudz neatrastu un nezināmu melnā stārķa ligzdu. Paskatot bildes, mani pārsteidza stārķa izvēlētais un atrastais ligzdas koks ar visai interesantu dizainu - priedes stabs ar žuburainu galotni. Māri, bet tad Tev arī ir jādodas uz visiem Latvijas nostūriem, kurp entuziasti dosies ligzdu meklējumos, jo uz kā tad vārīs pusdienu zupu, ja nebūs Tavas krāsniņas. ;) Malači. Mani nedaudz biedē pastaigas pa svešu mežu, jo esmu spējīga apmaldīties trīs priedēs. :)
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

MĀRIS wrote: Ja pareizi sapratu, tad jūrmalā zupu strebjot tika nolemts šo ekspedīciju rīkot 5. novembrī. Un nevienam šeit nav jāuztraucas par pazušanu - visi atrodas viens otra redzamības zonā. Pie kaut cik pieņemamiem laika apstākļiem šis pasākums ir vienkārši kolosāla pastaiga pa mežu. :P
Šajā maršrutā ir konkrēti zināms, ka eksistē šī ligzda /ir foto/, tikai nav zināms kurā vietā, apm. 6km. gara josla. :P
Jā, nākamais brauciens ir 5.novembrī :D

Apmaldīšanos ar dzīvo ķēdi esam minimizējuši līdz pēdējam, kā arī nākamais maršruts - gar upes krastu - vēl jo vairāk samazina šo iespēju.

Vēl gribu aicināt - tie, kas vēlas, bet bažījas par spēku iespējamu pārvērtēšanu - tomēr noriskēt un atbraukt līdzi. Jo, ja gribas tusiņu, bet nav vēlme vai luste visu to gabalu kātot, tad ir iespēja staigāt, cik grib, bet pārējā laikā vārīt zupu, piemēram :D Un te nav runa, ka staigātājiem vajag apkalpojošo personālu, nebūt tā tas nav domāts. Doma ir, ka ir reāla iespēja apvienot lietderīgo ar patīkamo. Turklāt arī no organizatoriskā aspekta - braucu es un brauc LaMarie, tātad ir vismaz divi auto ar diviem šoferiem, tātad - reāli ir vieta uz 5.novembri :P
Nu labi, mēs tiešām nezinām, vai būs Māris ar katlu, bet gan jau to var kaut kā atrisināt jebkurā gadījumā.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by MĀRIS »

Simba wrote: Nu labi, mēs tiešām nezinām, vai būs Māris ar katlu, bet gan jau to var kaut kā atrisināt jebkurā gadījumā.
Labrīt!
Ar manīm jau kā ar bitēm - nekad neko nevar zināt, bet pagaidām nosliecos /par 70%/, ka tomēr uz to Madonas/ Lubānas pastaigu laikam aizpēršos! Kā tad atstāšu Jūs bez grāpja?! :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

Cik tas viss ir "garšīgi"! :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by MĀRIS »

Made wrote:Cik tas viss ir "garšīgi"! :P
Bet pievienojies, dabūsi nobaudīt! :P
Kā jau Simba rakstīja - nav jau obligāti jāvazājas visam baram līdzi - var arī sargāt mašīnas, vārīt zupu, un vienkārši izbaudīt dienu mežā. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

Jā, Māri, atceros, kā mēs pusceļā uz Medņuriestu kaifojām par to, ka diena jau ir izdevusies! Tas ceļš (ceļabiedri! Latvijas ainavas! "sierrrsss!" smaržas sajūta - pat ne burtiski, bet vilkme, kas multenē bija) jau ir neatņemams ieguvums, kur nu vēl viss, kas seko! :D
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Nu no aizkulisēm varu atklāt, ka, Made, tu biji viena no tām, par kuru Māris savā sulīgajā balss tembrā nobrēcās, ka ņemšot pie sevis mašīnā līdzi :P :P :P
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Lūgums no Māra Strazda, vai ir brīvprātīgais vai brīvprātīgie, kas var palīdzēt :?:
Man ir lūgums, ko kāds no forumiešiem varētu diezgan viegli izpildīt – lai „nobeigtu” šo gadu, man vajadzētu savest kārtībā arī informāciju par webkameras ligzdu. To darot pašam man paies kāda nedēļa vismaz, bet vienkāršam pārskatam vajag diezgan maz – pirmā putna ierašanās laiku un pēdējo klātbūtni ligzdā (uz sekundi, jo failu laika zīmogs to pieļauj).

Dažus gadījumus es zinu un esmu kaut kur piefiksējis, bet vēl ļoti derētu informācija par citu putnu klātbūtni ligzdā – ierašanās un aizlidošana. Zinu, ka ir redzēti vismaz 2 ar gredzeniem – viens izlasīts, otrs ne un vismaz 1 mamma bez gredzena, vairākkārt. Ja var atsevišķi par katru putnu – lieliski, bet pietiktu arī „otram bezgredzena putnam” (rēķinoties, ka patiesībā tie var būt vairāki) pirmo un pēdējo ierašānās laiku – lai es varu arī šai ligzdai atzīmēt minimālo putnu skaitu, kas tajā ir atrādījušies.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47266
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Simba, ja LDF nebūtu noslēdzis pieeju video arhīvam, tas teorētiski būtu paveicams,
Bet tā kā arhīvs no 14.maija ir slēgts, šo uzdevumu veikt nav nekādas iespējas, pat teorētiskas ftp://vilandes.ldf.lv/MelnaisStarkisZemgale/
Jautājumu par arhīva pieejamību uzdevu Jānim Ķuzem un NoraiR, uz ko abi reaģēja visai izbrīnīti - vai tad arhīvs ir slēgts?
Paskaidroju, ka jā, slēgts. Un viss, turpmāk nekas nav mainījies un arhīvs joprojām slēgts. Bez paskaidrojumiem :evil:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Vērotāja wrote:Simba, ja LDF nebūtu noslēdzis pieeju video arhīvam, tas teorētiski būtu paveicams,
Bet tā kā arhīvs no 14.maija ir slēgts, šo uzdevumu veikt nav nekādas iespējas, pat teorētiskas ftp://vilandes.ldf.lv/MelnaisStarkisZemgale/
Jautājumu par arhīva pieejamību uzdevu Jānim Ķuzem un NoraiR, uz ko abi reaģēja visai izbrīnīti - vai tad arhīvs ir slēgts?
Paskaidroju, ka jā, slēgts. Un viss, turpmāk nekas nav mainījies un arhīvs joprojām slēgts. Bez paskaidrojumiem :evil:
Oi, johaidī...
Vai no Tava kopsavilkuma nav iespējams izvilkt kaut kādus datus? Sekundes, protams nē, bet faktu?
Man pašai rokas šobrīd tam par īsu diemžēl :roll:
User avatar
Vērotāja
Posts: 47266
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Simba, cik no agrākās sarakstes zinu MS, viņam vajag precīzu laiku, kura mums nav. Bieži pat aptuvena laika nav. Zivjērgļos un jūras ērgļos viss fiksēts pa minūtēm, bet stārķos visai aptuveni, ka vispār bijis, bez laika.
Jebkurā gadījumā, ar manu ieguldījumu var nerēķināties. Neesmu tikusi pāri aizvainojumam.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Ok, paldies par informāciju :)
Par aizvainojumu - to gan, mīļā, vajag laist vaļā, lai vai kas tur ir apakšā :)
Samanta
Posts: 8
Joined: 04 Jun 2016 17:52

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Samanta »

Vērotāja wrote:Simba, ja LDF nebūtu noslēdzis pieeju video arhīvam, tas teorētiski būtu paveicams,
Bet tā kā arhīvs no 14.maija ir slēgts, šo uzdevumu veikt nav nekādas iespējas, pat teorētiskas ftp://vilandes.ldf.lv/MelnaisStarkisZemgale/
Jautājumu par arhīva pieejamību uzdevu Jānim Ķuzem un NoraiR, uz ko abi reaģēja visai izbrīnīti - vai tad arhīvs ir slēgts?
Paskaidroju, ka jā, slēgts. Un viss, turpmāk nekas nav mainījies un arhīvs joprojām slēgts. Bez paskaidrojumiem :evil:
Samanta
Posts: 8
Joined: 04 Jun 2016 17:52

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Samanta »

Labrīt!

Nepievienojās mans komentārs.

Arhīvs nav slēgts. Es vakar lejupielādēju pāris video.
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

Vērotāja wrote:Simba, ja LDF nebūtu noslēdzis pieeju video arhīvam, tas teorētiski būtu paveicams, Bet tā kā arhīvs no 14.maija ir slēgts....
Hmmm, vai ar "noslēdzis pieeju" var saprast to, ka šie ieraksti turpinājās arī pēc 14.maija, bet nav publiski pieejami? :roll: Es biju tādā pavisam skeptiskā noskaņā, ka ieraksti vispār netika vairs veikti....

Ja ieraksti ir, tad jau Māris Strazds dabūs vismaz palīgiem pieeju arhīva pārējai daļai.

Cik no sarunām citās ligzdās piefiksēju, tad zaļajām vārnām un klinšu ērgļa un purva kamerām ieraksti tiek veikti, bet nav publiski pieejami.

(Protams, ka gribas, lai viss ir pieejams :P Ciest nevaru slepenu informāciju :lol: :D)
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

Sveika, Samanta!
Neatceros, kurā tēmā bija Tavs pirmais komentārs, bet nu apsveicu ar otro reizi! :D
User avatar
Vērotāja
Posts: 47266
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Samanta wrote:Labrīt!
Nepievienojās mans komentārs.
Arhīvs nav slēgts. Es vakar lejupielādēju pāris video.
Sveika, Samanta :P

Domāju, ka neprecīzi izteicos. Vecā arhīva daļa, protams, nav slēgta. Visu četru ligzdu arhīvs līdz 14.maijam joprojām ir pieejams. ftp://vilandes.ldf.lv/

Kopš 14.maija nakts ir slēgta video pievienošana publiskajam arhīvam. Vēlākie ieraksti noteikti kaut kur eksistē, tikai nav vairs publiski pieejamajā arhīvā.
Uz maniem jautājumiem, kāpēc jaunāki ieraksti vairs netiek pievienoti publiskajam arhīvam, atbildi neesmu saņēmusi.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by La Marie »

Video arhīvs prasa ļoti lielus serveru resursus.
Sabiedriskajā sektorā, kur ar to netiek pelnīts lielais dolārs, ar resursiem parasti tā ir kā ir, kamēr neuzrodas kāds filantrops (cik sapratu, tas ir igauņu LK variants).
Tā kā sezonā nerādījās veiksmīga ligzdošanas perspektīva, iespējams, tika nolemts par video arhīva saglabāšanas nelietderību...
Cilvēciski to var saprast.
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

La Marie, bet tas taču ir nelietderības kalngals, ja tiešraide tiek nodrošināta, bet arhīva nav - kā tad zināt, ka bez ligzdošanas nebūs vēl kādu citu svarīgu novērojumu, turklāt tiešraides pamatojums nav tikai publicitātes vajadzībām, bet arī zinātnei. Es te nerunāju par publisku arhīvu, bet gan par ierakstu saglabāšanu vispār, jo ornitologiem jau nav laika tiešraides sezonas laikā skatīties - visa pētniecība var notikt no ierakstiem. Mūsu piefiksētais tikai kā darba atvieglojums, bet ne aizstājējs, jo mēs jau arī ne visu piefiksējam un saprotam, kas svarīgs. Tāpat taču viņiem ir citas kameras, kas nav tiešraide. Un vistu vanaga ligzdošanas sezona bija gan sekmīga...
Ja arhīvs vispār tiek glabāts, tad nedomāju, ka publiskas pieejas nodrošināšana vismaz aktuālajam gadam būtu tik dārga, ka nevarētu to atļauties. Vai vismaz uzsaukt ziedošanu arhīvam..
Nu jā, es gan biju pieļāvusi, ka nenotiek saglabāšana. Zivjērgļu ierakstus vispār laikam neuzskata par nozīmīgiem, to esot pasaulē daudz... :(
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Varbūt kādam ir brīvāks brīdis iziet cauri pierakstiem? Sadaļas pirmajā lapā pie svarīgākajiem notikumiem ir minēti divi putni, bet manuprāt ir bijuši vēl. Būtu vērtīgi iziet cauri pierakstiem un paskatīties,kad ir vēl putni bijuši. Man atmiņā vīd, ka kādā brīdī arī trīs ir bijuši.
Ja var pievilkt arī ielidošanas un uzturēšanās laikus, tad vispār ideāli :P

Vai ir kāds, kas ar šo var palīdzēt?
Pliiiiiz :D :D :D
Post Reply

Return to “Melnais stārķis”