Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai, 2017-2021

Ciconia nigra - Black Stork
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Ieinteresētā wrote:Nobijies no "svak vind"? :lol:
Mežā jau tos 2m/s nemaz nejutīs. ;)
Fu... uz ātrumu nemaz nepaskatījos, tikai uz bultiņām :lol:
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7733
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Ligzdas gariņš »

Labvakar,Simba,iemet man ar tajā vienā auto uz to desmito datum ;) /ja protams vēl ir kāda viet/
cerams nekur purvā neielūzīšu :D
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Ligzdas gariņš wrote:Labvakar,Simba,iemet man ar tajā vienā auto uz to desmito datum ;) /ja protams vēl ir kāda viet/
cerams nekur purvā neielūzīšu :D
Sarunāts :P
Māris Strazds vēl desas gatavo, šodien epastos manīju aktivitātes, pēc kuru rezultātiem būs desu mešanas virziens :P
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Sveiciens :P

Sestdienas brauciens notiks uz Kurzemi! Ir informācija par jaunu, nezināmu, neaizsargātu ligzdu Kandavas/Jaunpils robežās, cerams - vēl nav nocirsta.
Ja paliks laiks - pameklēsim nezināmu ligzdu turpat pie Stendes - nedaudz uz dullo.
Ja vēl paliks laika, tad ir vēl darbiņš Ķemeru purvā.

Šobrīd man nav ne jausmas, kā mēs sešatā nokļūsim līdz Mārim, bet rīt kādā brīdī sākšu organizēt loģistikas un vakarā ziņošu par rezultātiem :P
Ja ir vēl kāds no Rīgas ar auto, kas gatavs braukt - mums tas lieti šobrīd noderētu, tad Mūsu Mārim nebūtu jālīkumo.
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

Tagad nu gan es nožēloju, ka nav bijis iekāriena mācīties braukt.. :P varētu tā mierīgi pateikt - es braucu, man mašīnā daudz brīvas vietas :roll:

Domājams, ka atradīsies gan kāds :D (tāpēc parunājos, lai uzsviestu šo tēmu augšpusē) :P
User avatar
Ieinteresētā
Posts: 102
Joined: 06 Jun 2015 09:56

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Ieinteresētā »

Labdien!

Pagaidām jau vienīgais jautājums bij par mani (kur mani nobāzt - uz jumta vai bagāžniekā? :lol: ). Atlika tik ieminēties par šo problēmu personīgajam šoperim un viss atrisinājās. :D
Nogādās, kur vajag. Tik vēl jānoprecizē vieta, kur sestdienas rītā "saskrienamies". :lol:

:D Nepagāja ne piecas minūtes un vieta arī jau noprecizēta.
Tiekamies sestdien DUS pie jaunā Tukuma apļa! :D
Last edited by Ieinteresētā on 08 Feb 2018 15:09, edited 5 times in total.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Jā, taisnība - loģistika atrisināta, Ieinteresētā mums pievienosies pa ceļam, visticamāk Tukuma aplī.
Ja forelljjanka mums pievienojās, tad arī apmēram turpat to var darīt :P
Pārējiem - izbraucam no Rīgas 7.30 no Maritim hoteļa. 7.20 paņemšu no centra visus, kas centrā būs.
Līdz kartei neesmu tikusi, bet Tukumā būsim ap 8.30 - 8.45.
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by puke »

Es vēl domāju... Jeb precīzāk domā Rūta! Došu ziņu tiklīdz būs skaidrība... ;)
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by forelljjanka »

Labi ,ka nācāt pie prāta! :lol: Tālu Latgalē šobrīd ir arī sniegs līdz ceļiem plus ceļi neizbraucami.Viļaku tak var paķemmēt arī pavasarī!Gribu un pievienošos jums(nebūšu tikai gadījumā ,ja rozā kaķis būs nu ļļoottii resns :D ),vienīgi Jaunpils/Kandava ir no Tukuma(un apļa pie tā)uz Saldus pusi,tā kā,visticamāk sakomucionēšu ar StrazdMāri par lokālāku iespējamās ligzdas reģionu un braukšu uz turieni pa taisno.
Tagad par mazliet nopietnāku jautājumu:Kā tiek komplektētas gardās zupas komponentes?Man ,kā vīrišķim der tikai konkrēts uzdevums, nu teiksim tur-litrs skābā krējuma,kilograms cieti žāvētas desas vai gabals lauku speķa! ;) Vai arī varu jums kompensācijai aizvest vienkārši kādu kārumu no saldā Saldus(medus piliens Kurzemē vai kā tur tai reklāmā :) )?
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

forelljjanka wrote:Labi ,ka nācāt pie prāta! :lol: Tālu Latgalē šobrīd ir arī sniegs līdz ceļiem plus ceļi neizbraucami.Viļaku tak var paķemmēt arī pavasarī!Gribu un pievienošos jums(nebūšu tikai gadījumā ,ja rozā kaķis būs nu ļļoottii resns :D ),vienīgi Jaunpils/Kandava ir no Tukuma(un apļa pie tā)uz Saldus pusi,tā kā,visticamāk sakomucionēšu ar StrazdMāri par lokālāku iespējamās ligzdas reģionu un braukšu uz turieni pa taisno.
Tagad par mazliet nopietnāku jautājumu:Kā tiek komplektētas gardās zupas komponentes?Man ,kā vīrišķim der tikai konkrēts uzdevums, nu teiksim tur-litrs skābā krējuma,kilograms cieti žāvētas desas vai gabals lauku speķa! ;) Vai arī varu jums kompensācijai aizvest vienkārši kādu kārumu no saldā Saldus(medus piliens Kurzemē vai kā tur tai reklāmā :) )?
Kurš dullais pa purvu pavasarī mīcīsies? :lol: Ja nu tikai tik altruistiski dumiķi kā mēs, bet es ceru, ka es tai brīdī nevienu no šejienes pēkšņi uz īstu brīdi nepazīšu un aizmirsīšu, kā vispār dabasdatos var iekļūt :lol:

Par zupu - parasti Mūsu Māris paķer grāpi ar ūdeni un kuramo, dažreiz viņam laimējas paķert arī pavārnīcu :lol:
Un tad meitieši kaut kā organizki sametas ap un par to, ko tai grāpī iekšā mest.
Es par to šobrīd neesmu vēl domājusi - vai nu pēdējā brīdī kaut ko paķersim, kas pa rokai, vai arī man kāds aizkulisēs uzrakstīs, ka ņems to un šo un man par to galva vairs nesāp :P Rūta uz jautājuma zīmes, tātad biešu zupa arī uz jautājuma zīmes. No manas puses joprojām var vārīt pupiņu zupu (varbūt tieši tam spelgonim piemērota?). Ja ir citas idejas - meitieši lai nāk galdā ar tiem ;)
Tev kā vīrietim praktiskajam - paķer lūdzu to, kas dod ātro enerģiju starp pārgājieniem pirms zupas, vislabāk tam der pīrādziņi (ideāli, ja miksēti un nav tikai gaļa vien). Ja ir kāds termoss ar tēju - tad vispār mums dzīve ir izdevusies :D

Bet par ligzdām - es laikam sākšu kurināt sveces un lūgties ezotēriskos magus un sazin vēl kādus burekļus, lai abās Kurzemes pārmeklējamās vietās vispār ir vēl mežs. Ja nebūs - man par to jau tagad raudāt gribas :roll:
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by forelljjanka »

Ja mežā ligzdo stārķi,nekas dullāks par slapjo vēri,gāršu tur nevar būt! :roll: Nu labi,vēl ir tāds mežtips ,kā niedrājs,bet vienalga,tas nav purvs,maksimālais iegrimšanas dziļums-līdz celim! :lol: Ja nu vienīgi tur kāda, tā sauktā purva sala...No otras puses,es personīgi purvā labāk brienu bezsniega periodā,purvs nav ezers vai dīķis,tas aizsalst drošai iešanai pie ilgiem daudzmīnusu grādiem.Sniegs procesu vēl palēnina.Tad jau labāk redzēt kur tas akacis ir un apiet to,vai pat aprāpot(savā Stūru purvā regulāri tā daru,kājās brienambikses,metos rāpus un droši pāri,ja ietu tāpat,iekšā līdz šekumam! :o )
Pīrādziņi gan nav nekāds ātrais enerģijas avots,to mans jau ilggadējais fotokompanjons un joprojām augsta līmeņa orientierists Ainars Mankus pasen iemācīja,ātrā enerģija,tikai ātrie,vienkāršie ogļhidrāti! ;) Kā tagad atceros,izstaigājuši visus Liepājas putnu punktus(10-15 km kājām),pēcpusdiena,karsts,bet esam nolēmuši vēl apmeklēt Vītiņu pļavas,Ainars piestāj pie veikala un saka:Tagad jāsaēdas zefīrs,ka šķebina! :shock: Tā arī darām,katrs 3-4 zefīrus šokolādē un ejam pa pļavām ka put vien! Der faktiski jebkas salds, šokolāde,visādi tur Snikeri,Marsi arī Coca Cola.Vienīgais,palielinās slodze uz sirdi,bet atdeve ir zibenīga.Nogurumu kā ar roku atņem! Taču,ja pīrādziņi,tad arī pīrādziņi,kaut ko sadomāsim! :)
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Mēs ar prieku un pateicību pieņemsim jebko, ko paķersi līdzi - arī saldos zefīrus un visus pārējos Kurzemes saldos un nesaldos sveicienus :D
Apsolu - es būšu pirmā, kas badā trīcošām rokām draudzēsies gan ar zefīru, gan pīrāgiem :lol:
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by forelljjanka »

Māris atsūtīja aptuvenas koordinātes no pirmā meklējumu rajona.Gaidīšu jūs vai nu pirms Grenčiem pie pagrieziena uz mērķēto rajonu,vai pat kaut kur tuvāk iespējamās ligzdas rajonam.Sestdienas rītā ,kad būsiet jau tuvāk, uzzvanīšu StrazdMārim un tad jau sarunāsim. ;) Meža tur nav daudz palicis,viss atkarīgs cik plaši ap iespējamo punktu ņemsim...
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Lieliski! Rēķinu, ka stundas laikā būsim Tukumā, kur gan jau kafijas vajadzēs un tad tālāk uz pirmo meklēšanas vietu dosimies.
Labi, ka tur vispār vēl ir kaut kāds mežs, tā jau ir laba ziņa ;) Cerēsim uz sekmīgiem meklējumiem :P
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by puke »

Ziņoju, ka braukšu paskraidīt pa mežu kopā ar jums, bet par Rūtu gan vēl nav skaidrs. Tas nozīmē, ka braukšu no Rīgas ar savu auto un varu vismaz 3 līdzbraucējus paķert. Varbūt Ieinteresētā tad var nedzīt uz Tukuma apli savu vedēju? Un varbūt Simba tad var Rīgā iekšā vispār nebraukt?
forelljjanka wrote:Pīrādziņi gan nav nekāds ātrais enerģijas avots,to mans jau ilggadējais fotokompanjons un joprojām augsta līmeņa orientierists Ainars Mankus pasen iemācīja,ātrā enerģija,tikai ātrie,vienkāršie ogļhidrāti! ;)
Super, ka Ainars ne tikai lieliski pārzin uzturvērtību, bet ir arī lielisks peldētājs ar slēpēm pie kājām. Milzīgs prieks, ka viņa piedzīvojums tik labi beidzās! ;)
User avatar
Ieinteresētā
Posts: 102
Joined: 06 Jun 2015 09:56

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Ieinteresētā »

Prieks, ka mūsu pulciņš šoreiz tik kupls. :)

Mani jebkurā gadījumā būs kaut kur jāved ( personīgajam šoperim un tā vispār nav problēma), jo uz Jelgavu jau speciāli nevienu nedzīsim. :lol:
vabolīte
Posts: 125
Joined: 15 Jul 2015 15:55

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by vabolīte »

puke
Forši ka Tu arī brauc! Mani paņemsi savā auto?

Vai no zupas izejvielām nevajag kaut ko paņemt?
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by puke »

vabolīte wrote:puke
Forši ka Tu arī brauc! Mani paņemsi savā auto?
Protams, piebraukšu pie mājas pakaļ. Varu vēl citus rīdziniekus paķert, tai skaitā desu metēju...
User avatar
Vērotāja
Posts: 47396
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Vērotāja »

Pilnīgi sirds silta par jūsu gaidāmo pasākumu.... :P
Diemžēl veselība pašlaik neļauj pat par grāpja pieskatītāju pieteikties, taču domās esmu kopā ar jums.
Lai veiksmīgi meklējumi!



Un atvediet daudz, daudz fotogrāfijas... :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

Man tāpat, Vērotāja :) gribas būt jaunai un spraunai un ļekatot pa mežu! :lol: lai tais mežos ir koki un ligzdas, un lai tās parādās! :D
Post Reply

Return to “Melnais stārķis”