Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai, 2017-2021

Ciconia nigra - Black Stork
vabolīte
Posts: 125
Joined: 15 Jul 2015 15:55

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by vabolīte »

Jauna diena ar labiem jaunumiem, mūsu čaklie meklētāji dūšīgi pastrādājuši :) ! Un paldies La Marie par bildītēm priekš nemierīgajiem mājāspalicējiem :D .
Vērtīgs brauciens.

Vai tā otrā ligzda ir eglē?
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by La Marie »

Vēlreiz sveicieni no mūsu “Latgales mežabrāļiem”! :)
Ir atrasta vēl viena vistu vanagu un mazputniņu ligzda.
Bet spēki nu esot galā... tik nelielā pulciņā grūti. Šai reizei jau ar lielu uzviju plāns izpildīts!
Milzīgs paldies no mājāspalicējiem! :)


Vistu vanagu ligzda
Image

Mazputniņu ligzda
Image
Hildina
Posts: 2634
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Hildina »

Paldies - " mežabrāļiem " un Mārītei ! :D
vabolīte
Posts: 125
Joined: 15 Jul 2015 15:55

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by vabolīte »

Tagad tik savārit garšigo zupiņu un pieēsties pēc lielajiem darbiem. Lai labs mājupceļš!
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

Mazputniņu ligzdai apakša tāpat veidota, kā es redzēju mežā pie Juglas ezera, tur bija oliņas un roosaluristaja domāja, ka dziedātājstrazda..
https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 65#p135265
User avatar
Vērotāja
Posts: 46691
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Vērotāja »

Mazputniņu ligzdā izskatās, ka vispirms dzenis kalis un tad iedobē mazputns sev ligzdu savīstījis :P
Ļoti interesanti.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Made wrote:Mazputniņu ligzdai apakša tāpat veidota, kā es redzēju mežā pie Juglas ezera, tur bija oliņas un roosaluristaja domāja, ka dziedātājstrazda..
https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 65#p135265
Šis šomēr mežastrazds - M.Strazds pēc polsterējuma saka, ka dziedatājstrazdam ir izlipināta ar prauliem pilnīgi gluda ligzdas iekšpuse kā bļodiņa. Šeit ir sūna ligzdas polsterējumā :P
Vēlāk sametīšu bildes ;)
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

Jā, manā bildē olas ir praulu bļodiņā :D
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Sveiciens :P
Neliels atskats uz divām burvīgām un noguruma pilnām dienām vakar un šodien :)

Vispirms paldies par līdzijušanu, buramvārdiem, īkšķiem un labām domām no līdzijutējiem mājās :D Mums tie bija nepieciešami un vakardien auto pārbraucienos tos lasot, sirds klusībā sila un deva arī enerģiju :D

Laiks bija burvīgs, Putnu Dieviņš (& Co) par mums īpaši rūpējās ;)
Pirmā diena bija smagāka kā gaidījām, pārmeklējamais rajons bija paliels un tikai pašās beigās tās vainagojās ar atrastu melnā stārķa ligzdu priedē (putns vai putni tur ir bijuši, taču šķiet, ka nav bijusi sekmīga - taču tas ir minējums). Kopējie novinnētie 8 km diemžēl atstāja iespaidu uz šodienu, jo šodien vinnēt stāvās nogāzes pēc vakardienas mēreni lēzenajām, taču izaicinošajām nogāzēm bija pārāk liels pārbaudījums diemžēl. Ja dzīvā ķēde vakardien būtu bijusi lielāka, tad ticams, ka spēku šodienai būtu palicis tomēr vairāk.

Vakarā Māris Strazds mūs palutināja ar īsu atskatu sezonā (tiks arī caur publiskajiem portāliem publicēts un pārpublicēts šeit), kur galvenais sarunu priekšmets bija par dzīvsudraba piesārņojumu pašos putnos (ir analīžu rezultāti tiem līķiem, kuriem pērn vācām kopīgi ziedojumus), un tas ir nedabīgi augsts. Diemžēl trūkst sapratnes, no kurienes šis dzīvsudraba piesārņojums nāk (dažādās LV malās) – nokrišņiem tas ir pārāk augsts. Dzīvsudrabu meklēs arī nodotajos olu paraugos, kuriem arī vācām ziedojumus.

Šodien no rīta iekurbulēt salauztos kauliņus bija īpaši liels izaicinājums. Tik tizla mežā es laikam pirmo reizi jutos :lol: Taču šodienas apstaigājamais mežs bija pasakains – lielas, izcilas egles, pasakaini žuburainas apses, teiksmaini ozoli, kuriem tā vien gribējās pieiet klāt, palūkot no apakšas un vēl noglaudīt :) Tiesa – dažu labu stumbru gadījās apķert arī pa ceļam no stīvajiem kauliem :lol: Tas mežs tiešām bija pasaku mežs :) Atrastā ligzda bija eglē, nolauztā galotnē. Ticams, ka sekmīga (spriežot pēc apkārtējo novērojumiem), taču precīzi neko nevar pateikt, jo mēslojums ir palicis augšējos egļu zaros un visi šodienas un vakardienas stāsti ir tikai minējumi :P

Paldies tiem drosmīgajiem, kas fiziski piedalījās šai svētīgajā darbā. Paldies tiem, kas vēlējās, bet netika. Paldies tiem, kas juta līdzi aizkulisēs. Uz šo brīdi sausā statistika liecina, ka šajā ziemā ar šo meklējumu palīdzību esam papildinājuši statistiku par veselām piecām atrastajām tieši melno stārķu ligzdām un uz kopējā fona man par to ir neizsakāms prieks ;)

Paldies! :)
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Šeit failos ir arī vizuālas attēlojums piedzīvotajam :P
https://failiem.lv/u/kr9xfx55

Nedaudz ieskicējot, kas tad tieši tur ir redzams –
Pirmajās divās bildēs ir mežirbes mēsli, kurus dīvainā kārtā kā atradumu spēja novērtēt vien Māris Strazds – lielākā daļa pārējo gardi par mani smējās visu pārējo ceļa gājumu :lol:

Tālāk ir viss ap un par pirmo ligzdas atradumu, tai skaitā mūsu Māra siltās tējas tase tiem, kas palika mājās :P Zaļais stumbrs ir no melno stārķu mēsliem gadu gaitā izveidojusies zaļaļģu sega, kas ir viens no labākajiem rādītājiem tam, ka ligzdā tiešām ir mitinājušies mūsu melnie draugi.

Dīvainā lāsteka ir un paliek mūsu dīvainākais atradums, jo tā arī nespējām „atkost”, kā meža vidū uz miruša koka var izveidoties tāda lāsteka. Iespējams, kāds ir tik lēni čurājis, ka beigās tapa mūsu brīnums :lol: Taču es teiktu, ka mistika :P

Ļoti sajūsmināja mežā sastaptie bārdainīši :D

Bija stirnu gultas un bija arī aļņu gulta (krietni dūšīgāka par stirnu migām).

Pirmās dienas gaišās daļas noslēgums ir nokļūšana pie auto pēdējiem spēkiem (kas protams atradās augstākā vietējā kalna galā – un par kalniem mēs vēl šodien neko negribējām dzirdēt) un pakrišana no nespēka.

Vakarēšanā mums pievienojās arī mūsu draudzene – kaķene :D Ārkārtīgi mīlīga un fantastiska kaķene, kura pie mums jutās kā mājās vēl līdz pat aizbraukšanai :D

Un protams mēs arī mūsu miteklī nespējām iztikt bes putniem :P

Tad ir nākamās dienas atrastā stārķu ligzda eglē.

Ir pēdiņas, par kurām pirms Strazda pienākšanas pat sākām spriest – vai tiešām lūša? Bet nē – tomēr cauniņa :P

Mežā sastapts dzīvs, čalojošs strautiņš…

Vanaga ligzda (nākamajā aiz tuvplāna ligzda ir koka galotnē).

Meža strazda ligzda (kas tapa tikai tādēļ, ka forumā uzstājīgi tika prasīts pēc vēl, jo to iekšējie resursi vēl spēja atrast :P ).

Man dīvaina likās kurmja izstumtās zemes kaudze virs sniega (kas zin, var jau būt, ka strupaste).

Tad pēdējā pasēršana pirms prom braukšanas kopā ar mūsu jauniegūto draudzeni.

Un visbeidzot bildes no mūsu pasakaini skaistās naktsmītnes vietas – lai tiem, kas palika ekrāna otrajā pusē, šobrīd ir līdz galam skaidrs, ko tieši Jūs palaidāt garām :P
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by d.e. »

Labvakar šaipus ekrāna ! ;)
Sirsnīgs paldies arī no manis visiem mūsu mazās, bet lieliskās komandas līdzjūtējiem ! :)
Simba, paldies par foršo ekspedīcijas aprakstu ! Image
Tieši tā arī bija kā Simba raksta, pasakains laiks, kolosāli skaisti, neskarti meži, daba un protams arī stārķu u.c. ligzdas. Jā...piesnigušā mežā nav viegli rāpties pāri visiem kritušajiem kokiem, slidināties pa ledu, rāpties kalniņos un lēkāt pāri dūkstīm, kur ūdens nav sasalis, bet nu mēs visu to spējām un sajūta ir lieliska. (tikai rīt brīvdiena derētu :D )
Viesu māja bija ļoti forša, iesaku tur iegriezties, ja sanāk būt tajā pusē un vajag naktsmītni vai vienkārši jauku vietu atpūtai pie Sventes ezera. :)
Vēl piebildīšu, ka ieguvām arī info no vietējiem iedzīvotājiem par to, kur un kad redzēti melnie stārķi.
Atpakaļceļā braucot priecājāmies par n-tajām balto stārķu ligzdām un dabasdatos ieziņojām M.Strazda pamanītos 2 peļu klijānus un Simba ...paldies Tev (mans tel. atteicās sadarboties ar dabasdatiem), es tagad skatos ka esi manā vārdā ieziņojusi arī
tos mežirbes mēslus un visparastāko rudo lapsu ceļmalā Image Vēl jau stirnas bija pirms Sventes :lol:
P.S. Nupat Māris ziņoja, ka drīz jau būs mājās. Kuldīgas pusē -10 C
Last edited by d.e. on 21 Jan 2018 20:00, edited 2 times in total.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

Paldies, Simba, Tu labi pastāsti! :))
Bildes kā ziemas pasaka, ar mūsu Māri kā salaveci, Diānu kā sniegbaltīti un izrādās, ka tas sniega cilvēks ir bijusi Simba :P Mīļi sveicieni Ieinteresētajai (skatījos, ka vaigs ir apmierināts), visu cieņu MS!

Nezinu, vai bilžu autors ir viens vai vairāki, bet man ļoti patīk skatījums un objekti (sākot jau ar pirmajiem) :P un tad tas viens sūnas kušķītis - laikam tuvu zarā, bet izskatās kā tur tālumā pie lielā meža un pats tāds liels... un tad seko stumbrs ar tādām plandošām ūsām (gandrīz kā MS :lol: )..
Par lāsteku man ir tāds viedoklis - kur ir, tur rodas - tas ir vietējais ziņu stabs :P

Ak, jūs, mežabrāļi, man prieks par jums! :)
Paldies par padalīšanos (un tēju!)!
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

Jūs pamanījāt? :P Neviena vārda par zupu! Hmm.. :roll: Pirms brauciena par to vien runāja :lol:
vabolīte
Posts: 125
Joined: 15 Jul 2015 15:55

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by vabolīte »

Ļoti jauks ekspedīcijas apraksts un super bildes, Paldies :) !
Jums pat bija līdz savs Ziemassvētku vecītis veiksmei un ar īstu bārdu, sen tik foršs nav redzēts - riktīgi labs :D . Naktsmīte arī izskatās mājīga, pie tam ar visu kaķuku :) .
Par to lāsteku - man ar līdzīga doma kā Made - varbut kāds regulāri apciemo to vietu 8-) .
Nu forši jums ir gājis un nogurums pāries, bet gandarījums paliks ;) !
Last edited by vabolīte on 21 Jan 2018 20:23, edited 1 time in total.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

d.e. wrote: un Simba ...paldies Tev (mans tel. atteicās sadarboties ar dabasdatiem), es tagad skatos ka esi manā vārdā ieziņojusi arī tos mežirbes mēslus un visparastāko rudo lapsu ceļmalā Image Vēl jau stirnas bija pirms Sventes :lol:
Mežirbes?? :shock:
Es tos vakardien ieziņoju, brīdī, kad pati no sava profila biju vēl dabasdatos un plunckarējot pa tiem pampaku pampakiem bakstīju to novērojumu pēc MS ieteikuma... Vakardien tak Tu manam telefonam nebiji tuvumā, vismaz es par to nezinu :P
Bet rudā lapsa ir uz manas sirdsapziņas :P
Savukārt par stirnām... Tai brīdī mums nestrādāja dabasdatu ieziņošanas poga :lol:
Labi, ka tā nestrādāja brīdī, kad novērojām dinozauru olas :mrgreen:
Last edited by Simba on 21 Jan 2018 20:27, edited 1 time in total.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Made wrote:Jūs pamanījāt? :P Neviena vārda par zupu! Hmm.. :roll: Pirms brauciena par to vien runāja :lol:
Es vakardien biju tik izbeigusies, ka knapi pamanīju, ka tā zupa vispār ir :lol: Pat īsti neatminu vairs, kā viņa tapa, tik atminu, ka Strazdu Māris mizoja kartupeļus un es maisījos pa kājām :D
Toties mūsu trīskrāsainā madāma gan pamanīja :P Esot bijusi laba, vēl šodien ēda un slavēja :lol:

Un šodienas fantastiski gardo pupiņu zupu gatavoja Ieinteresētā, kuru pa visiem vakardien tiktāl nomocījām, ka palika mājās pie zupas katla :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Made »

Nu tad es sapratu, ka zupas tapa "civilizēti", bet vienalga gardas :P Un ka otrā dienā izbraukājāt mežu un atgriezāties naktsmītnes vietā.. pa Sventes ezeru nebraukājāt ar auto.. (ezeros tagad tāda izklaide) vai bijāt visi vienā auto vai tomēr divos?
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Simba »

Made wrote:Nu tad es sapratu, ka zupas tapa "civilizēti", bet vienalga gardas :P Un ka otrā dienā izbraukājāt mežu un atgriezāties naktsmītnes vietā.. pa Sventes ezeru nebraukājāt ar auto.. (ezeros tagad tāda izklaide) vai bijāt visi vienā auto vai tomēr divos?
Zupas bija ideālas :P
Pakrastu saimnieks bija ļoti feins un saprotošs ;) Saprotot, ka mums ir darba traumas un daļa nespēj fiziski būt mežā, iekūra krāsni vēl pa dienu un mierīgi ļāva līdz pēcpusdienai padzīvoties un mums atgriezties papusdienot un mantas savākt. Vēl atnesa numuru Strazdu Mārim, pa kuru sazināties par citu stārķu ligzdu :D
Pa ezeru nebraukājām - pat doma tāda neienāca (trakā dullā, Tev nu gan adrenalīnu gribas :roll: ).
Auto mums bija Māra uzticamais kumeļš, jo beigu galā sanāca skaits tik apaļš, ka nebija jēga dzīt divus auto :P
Āa, un bildes ir mix - no manis un no d.e. ;)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Lianaliesma »

Fantastiski jau lasīt tos "mednieku stāstus", ja pats esi siltumā un čībās, bet - nu patiesi jaukas izjūtas, paldies Simba! :D
Bildes foršas! Viena vaina - par maz! :lol:
Bet ir liels prieks, ka pavisam atrastas jau veselas 5 ligzdas :P :P :P

Simba wrote:...

Dīvainā lāsteka ir un paliek mūsu dīvainākais atradums, jo tā arī nespējām „atkost”, kā meža vidū uz miruša koka var izveidoties tāda lāsteka. Iespējams, kāds ir tik lēni čurājis, ka beigās tapa mūsu brīnums :lol:

:lol: Iedomājoties vien, jāsmej! Kāds ir tiešām i l g i stāvējis un d a u d z č...jis :lol:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Ieinteresētā
Posts: 102
Joined: 06 Jun 2015 09:56

Re: Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai

Post by Ieinteresētā »

Sveiciens visiem!
Atklāti sakot, gandarījums tāds, ka nevaru sagaidīt nākošo paredzēto "bridienu"! Žēl jau ļoti , ka šodien nevarēju pievienoties meklētāju grupai. Par to nomocīšanu vakardien , neticiet Simbai! Neviens jau nav vainīgs , ka nemāku slidot ( uz tik ļoti gaidītā ledutiņa) :D
Post Reply

Return to “Melnais stārķis”