Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai, 2017-2021

Ciconia nigra - Black Stork
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Made wrote: Vai MS nav padoma, ko varētu darīt? Likt pretcaunu joslas kā zaļo vārnu kokiem? :roll: ja ne plēšputni pie vainas.. tik žēl :cry:
Par pirmo gadu neatceros, bet pirms diviem gadiem jūras ērglis izēda, kuram tur visticamāk ir nezināma ligzda. Kas tieši šogad - ir minējums, ka cauna, taču to tikai treilkameras parādīs. Ja jauns jūrnieks, tad uz vietas arī tos trīs varēja izēst, neaiznesot ķermeņus :roll:
MS ar skumjām, bet noraksta to 5-10% statistikā diemžēl :(
Jo pēc būtības daudz lielāka problēma tomēr ir piesārņojums. Tā pati Dobeles puse ir viens no LV veiksmes stāstiem, kur fiziski ir mežu un vietu, kur ligzdas taisīt! Un tehniski ir arī putni, taču tur visi neligzdo :!: Un iespējams tādēļ, ka ir saindējušies un vienkārši fiziski nav tai kondīcijā :(
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Made wrote: Vai MS nav padoma, ko varētu darīt? Likt pretcaunu joslas kā zaļo vārnu kokiem? :roll:
Un otrs, par ko ir mans subjektīvais viedoklis, ka te tomēr ir cilvēkresursu trūkums. Sezonā ir gredzenošanas, treilkameras, kāpšana kokos, arboristi ir tik, cik ir... Ja kaut kas notiek (izēd, nokrīt, nolūzt), putni nākamajā gadā maina ligzdas, neligzdo tur, ja vien kāds cits pāris neaizņem to tieši zināmo ligzdu... Jau šai gadījumā treilkameru noņemšana ir nevis kaut kas, kas dabīgi notiek, bet kur ir jāiespringst ar resursiem :roll:
Jo, tas ko MS minēja atpakaļceļā - ka šīs akcijas, ko organizējam - vienkārši aizbraukt un sameklēt ligzdu - ir kaut kas ekskluzīvs priekš viņa, ka vienmēr ligzdu meklēšanas ir pie kaut kā pieķerot klāt :roll:
Last edited by Simba on 21 Nov 2017 00:32, edited 1 time in total.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Savukārt par to brašumu - es esmu tikai braucējs. Braša ir mana zemā mašīna, lūk tā ir īstā malacīte šai stāstā, un lai viņai garš un veselīgs mūžs :lol:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by MĀRIS »

Paldies, Simba. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by forelljjanka »

Made wrote:Paldies, Simba, uzņēmīgā un brašā meitene! :)

Vai MS nav padoma, ko varētu darīt? Likt pretcaunu joslas kā zaļo vārnu kokiem? :roll: ja ne plēšputni pie vainas.. tik žēl :cry:
Melnajam stārķim nevar.Stārķa ligzdas kokam samērā tuvu ir citi kas piesedz ligzdas koku.Caunas lieliski kāpelē pa zariem un pat samērā tālu lec no zara uz zaru.Ja tos novāks un atstās tikai ligzdas koku,stārķis ligzdu pametīs,savukārt desmitiem stumbru nenodrošināt.Faktiski no caunām var pasargāt tikai vientuļos kokos ligzdojošos,t.i. zivjērgli un jūras ērgli(sen atpakaļ zivjērglim Usmas pusē pat esam likuši pretcaunas riņķi ligzdas kokam).Atliek tikai medīt.Zinu pāris mežsargus kas tā ar dara,vai jācer uz klinšu ērgli!
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by forelljjanka »

Simba wrote:
Made wrote: Vai MS nav padoma, ko varētu darīt? Likt pretcaunu joslas kā zaļo vārnu kokiem? :roll:
Un otrs, par ko ir mans subjektīvais viedoklis, ka te tomēr ir cilvēkresursu trūkums. Sezonā ir gredzenošanas, treilkameras, kāpšana kokos, arboristi ir tik, cik ir... Ja kaut kas notiek (izēd, nokrīt, nolūzt), putni nākamajā gadā maina ligzdas, neligzdo tur, ja vien kāds cits pāris neaizņem to tieši zināmo ligzdu... Jau šai gadījumā treilkameru noņemšana ir nevis kaut kas, kas dabīgi notiek, bet kur ir jāiespringst ar resursiem :roll:
Jo, tas ko MS minēja atpakaļceļā - ka šīs akcijas, ko organizējam - vienkārši aizbraukt un sameklēt ligzdu - ir kaut kas ekskluzīvs priekš viņa, ka vienmēr ligzdu meklēšanas ir pie kaut kā pieķerot klāt :roll:
Dabas aizsardzībā vienmēr ir bijis un būs cilvēkresursu trūkums! :twisted: Īstenībā,šobrīd tikai tāda apstākļu sakritība situāciju vēl saasinājusi.Ir palaisti divi ļoti nopietni Eiropas projekti,Dabas skaitīšana un mazo ērgļu aizsardzība,ja par pirmo maz ko zinu(tikai to ,ka vairums ekspertu darbojas tieši tajā) otrajā darbojos arī pats.Esmu atradis 9-as mazā ērgļa ligzdas kurās būs(vai jau ir)mikroliegums,vēl vismaz tikpat iespējamas(mazo ērgli neizdevās pārliecinoši ar tām saistīt,šogad mazajam bija štruntīgs gads,daudzi neligzdoja vai ligzdoja nesekmīgi),kuras obligāti jāpārbauda nākamsezon,vairāk kā 20 peļu klijāna ligzdas un 2.5 melnā stārķa ligzdas(par kurām momentāli informēju StrazdMāri(viena gan izrādījās jau viņam zināma)).Ok,meklējot mazā ērgļa ligzdas iespēja atrast melnā stārķa ir mazāka(mazais ērglis ligzdo tuvāk meža malai un c.nianses),tomēr ,neticu ka citi ar neatrod!Vai patiešām neinformē Māri,ignorē tās??? Var protams sūroties,visi metušies tur kur maksā,bet no otras puses,ja gadu gadiem viss balstījies pamatā uz entuziasmu,kāds brīnums!Izeja ir tikai viena,arī melnajiem stārķiem jātaisa Eiropas projekts,nākamais pēc mazo ērgļu(5 nu jau 4 gadi paies ātri).Komjauniešu darbi(kā es tos saucu)tāpat pietiek:plēšu parauglaukums Zvārdes purvā(4x pa dienu4X pa 1.5 h(neskaitot pārbraucienus un pārgājienus starp punktiem)un 5x pa nakti(pūces)plus tāpat jāmeklē ligzdas,dobumi;KalvānAigaram ducis zivērgļu ligzdu jāpārbauda(paldies Dievam vienā ir kamera :lol: ;,ūdensstrazdu monitorings šoziem un t.t.
Nobeigumā,forumam regulāri sekoju,apsolos,ja mells kaķis nepārskries,Kurzemes pusē noteikti pievienošos kādai ligzdas meklēšanas akcijai(ligzdas jau tāpat turpinu meklēt arī mazajiem,rudenī jau 3 potenciālās(100% šobrīd pateikt saimnieku ir pagrūti) esmu atradis).
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Lianaliesma »

forelljjanka, paldies par komentāru un par iespēju pievienoties forumiešu kādai no nākamajām ligzdu meklēšanas ekspedīcijām. Tas tiešām ir iedvesmojoši! :)

Visiem iepriekšējo braucienu dalībniekiem - liels liels paldies! :P Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Jā, forelljjanka, paldies par komentāru :)
Lasīju un drusku saskumu pie sevis, jau atkal iegūstot pierādījumu, cik gan baltiem diegiem vērpta mūsu LV dabas aizsardzība. Ja ne vien šie daži entuziasti, kas iet un dara, iet un dara, iet un dara. Nepagurstot. Paldies jums visiem :P

Un tas vēl un vēlreiz atgādina to, cik ļoti mēs, tie atbalstītāji un līdzijutēji no malas, esam svarīgi, jo tikai tādā veidā - iesaistoties, ejot un palīdzot darīt, ligzdu kaut vai atrast - pie šiem apstākļiem tas tiešām izklausās ekskluzīvi, lai cik ironiski tas neskanētu :)
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Sveiciens :P
Šodien ar Māri Strazdu uzorganizējām mazo mini braucienu aiz Jelgavas pameklēt vienu ligzdu, par kuru sākotnēji bija pārliecība - būs. Tas bija tuvu, apstaigājamā vieta pavisam neliela, tā nu cerējām izmantot laiku lietderīgi. Klātienē satiekot aculiecinieci, tikām arī pie foto attēla, kurā melns uz balta redzami 3 ( :!: ) melnie stārķi. Tātad pēc nostāstiem tajā vai tajā birztaliņā nu tak ar garantiju jābūt! Un figu Anniņa - šodien piepildījās MS deklamētais, ka vienmēr jau nu mums tā neveiksies... No ligzdas ne smakas ne šur, ne tur, ne arī lielākajā pleķītī, kur vispār lielu koku necik. Es gan biju gatava perties arī upes otrā pusē un rakt arī tajās birstalās, kas otrpus, taču MS pierunāja aizdoties uz citu vietu netālu, kur pavasarī redzēts lidojam ar zaru stārķis - tur taču ticamāk... Un figu Anniņa arī tur :roll:
Kas ir labā lieta - šobrīd ir ļoti pateicīgi meklēt ligzdas, jo lapu kokos redzamība ir vienkārši perfekta arī pa gabalu :P
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Tad nu tā - par cik es šodien esmu izsmēlusi visu gada limitu ar nu visur jau mums tā neveiksies, tad šobrīd ar garantiju varam braukt meklēt nākamās ligzdas, jo visu cūceni esmu paņēmusi uz sevi :lol:

Nākamais brauciens tiek plānots uz Bauskas pusi - Codes/Mežotnes apkaime. Māris Strazds saorganizēs savas suņu desas tā, lai varam vismaz divās netālu esošās vietās pameklēt kaut ko :D
Brauciens plānots 9. vai 10.decembrī, izbraukšana no Rīgas plkst. 8:00.

Šobrīd pieteikušies -
Simba (ar auto)
Māris Strazds
Ligzdas gariņš
Māris ir auto
brīvas vēl 6 vietas.

Gaidu ziņas no interesentiem, potenciālajiem zupas vārītājiem, iespējamiem kurinātājiem, kurbulētājiem, darītājiem, bildētājiem un visiem pārējiem iesaistītajiem :D :D :D
Taču lūgums, lai mani mājieni ir garšīgi un, ja kāds vēlas braukt, tad lai tas ir tādēļ, ka tiešām ir vēlme nevis jādara tāpēc, ka jādara :P :P :P
Last edited by Simba on 28 Nov 2017 10:26, edited 2 times in total.
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7733
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Ligzdas gariņš »

Sveika,Simba!
ah ta tomēr uz Liepāju šoreiz nebraucam...
labs ir,arī Bauskas mežiem nau ne vainas,var teikt ka gariņš jau sēddd tavā vāģītī ;) vai 8 izbraukt nau par vēlu,ja grib divas vietas paspēt apskatīt?
un vai ta galvenais foruma kūdītājs šoreiz nebrauc vai? :shock:
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Ligzdas gariņš wrote: ah ta tomēr uz Liepāju šoreiz nebraucam...
vai 8 izbraukt nau par vēlu,ja grib divas vietas paspēt apskatīt?
Liepājai datu trūkst. Pārāk riskants uz duru tas brauciens var sanākt :)
Un nebūs par vēlu - stundas brauciens tur būs :) Un tās abas vietas ir blakus. Būs ok :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by MĀRIS »

Ligzdas gariņš wrote:... vai ta galvenais foruma kūdītājs šoreiz nebrauc vai? :shock:
A bet kā ta bez manis?! Bez manis jau vēl kaut kā, bet bez grāpja?! :o :shock: :lol: Protams, ja tik rozā kaķis ..., tā kā vietiņas vēl ir daudz. :P :P :P
Last edited by MĀRIS on 28 Nov 2017 10:38, edited 1 time in total.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

MĀRIS wrote:
Ligzdas gariņš wrote:... vai ta galvenais foruma kūdītājs šoreiz nebrauc vai? :shock:
A bet kā ta bez manis?! Bez manis jau vēl kaut kā, bet bez grāpja?! :o :shock: :lol: Protams, ja melns kaķis ..., tā kā vietiņas vēl ir daudz. :P :P :P
Te jau gandrīz vai tai sarakstā jānodala - brauc Māris un brauc Grāpis :lol: :lol: :lol:
Forši, man prieks :P
Bet tos melnos kaķus gan Tu kaut kā... neapbižo... man viņi divi melni un abi jo biežāk skrien, jo vairāk veiksmes 8-) :lol:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by MĀRIS »

Simba wrote:...Bet tos melnos kaķus gan Tu kaut kā... neapbižo... man viņi divi melni un abi jo biežāk skrien, jo vairāk veiksmes 8-) :lol:
Labi jau labi, izlaboju. :roll: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by puke »

Sveiciens, aktīvistiem!

Mēs ar Rūtu gan šoreiz izlaidīsim - pārāk skarbs un straujš decembris iezīmējas. Lai veicas atrast!

Puke
storkgirl
Posts: 104
Joined: 20 Sep 2017 11:49

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by storkgirl »

Sveiki forumieši! Ziņas no Māra Strazda:
Ir zināma 49 olu (no pēdējiem 3 gadiem) analīzēm vajadzīgā summa:
1100 + 231 (nodokļi) = 1331 EUR kopā
681,09 ir jau kontā
649,91 EUR trūkst un jāsavāc.

Tiks veiktas DDT, svina, dzīvsudraba un glifosāta analīzes!
Rezultāts gaidāms pāris mēnešu laikā, bet viss atkarīgs no tā, cik ātri izdosies savākt atlikušo nepieciešamo summu.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Reģ. nr.: 40008002230
Banka: AS “Swedbank”
Bankas kods: HABALV22
Konts: LV34HABA000140J035491
Ziedojuma subjektā norādiet “GORIS” vai “Ziedojums GORIM”.


(ENG) Hello everyone! We have got news about analyses
Finally we know how much money we need for 49 egg (from last 3 years) analyzes for DDT, lead, mercury and glyphosate.
1100 + 231 (taxes) = 1331 EUR total amount
681,09 have in LOB account for Black stork
649,91 EUR need to collect.

Bank account:
Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Reģ. nr.: 40008002230
Banka: AS “Swedbank”
Bankas kods: HABALV22
Konts: LV34HABA000140J035491
In the donation purpose section, specify "GORIS" or "Donation GORIM" or "For Black Stork".
The results will be known in a few months, depends on how fast we can get the money.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Mīlīši :P :P :P

9.decembrī, kas ir šī sestdiena, braucam meklēt melno stārķu ligzdas Bauskas (Code/Mežotne) pusē :D Izbraukšana no Rīgas plkst. 8:00.

Šobrīd pieteikušies -
Simba (ar auto)
Māris Strazds
Ligzdas gariņš
Māris (ir auto)
brīvas vēl 6 vietas.

Lūdzu pieteikties interesentus! :D
User avatar
Liz01
Posts: 1317
Joined: 14 Mar 2015 06:26

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Liz01 »

Es novēlu jums daudz panākumu, lai atrastu melnā stārķa ligzdu :D
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Liz01 wrote:Es novēlu jums daudz panākumu, lai atrastu melnā stārķa ligzdu :D
Liz01, mīļš paldies :D :D :D

Sweetheart thanks, Liz01 :P
Post Reply

Return to “Melnais stārķis”