Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Ciconia nigra - Black Stork
Locked
Hildina
Posts: 2638
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Hildina »

14.16 Ozols ir uzcēlies ,olu izskatā neredzu pārmaiņas
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7733
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Ligzdas gariņš »

14.16 vecāks tāds tramīgāks kļuvis :D
Image
oliņa ar dikti runīga palikusi 8-) vecāks tiko apgūlās 14.20 atkal lec augšā un kārto sūnu,groza olas:
Image
User avatar
Liz01
Posts: 1317
Joined: 14 Mar 2015 06:26

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Liz01 »

User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by MĀRIS »

16.20. Maiņa. :P
Image
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Nu praktiski tas pats, kas Mārim, tik ar rišiņām :D

Image
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

16:19 Man tik nav saprotams, ko Zīle ir tādu darījusi, ka ir tik smagi aizelsusies? :shock:
Knābis vaļā un diezgan korpuss viņai elpojot cilājas...

Image
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Kāds varbūt atceras? Māris Strazds pērn ņēma abas olas no šīs ligzdas uz analīzēm. Vai kāds ir dzirdējis, kādi ir rezultāti šīm analīzēm? Dusts tika konstatēts?
Vai varbūt pašam Mārim jāuzjautā (kontekstā ar Zīles elsošanu)?
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Simba wrote:16:19 Man tik nav saprotams, ko Zīle ir tādu darījusi, ka ir tik smagi aizelsusies? :shock:
Knābis vaļā un diezgan korpuss viņai elpojot cilājas...
Bail rakstīt, tomēr vai nevarētu būt, ka Zīle nav īsti vesela? Tā šķaudīšana un nespodrā spalva....
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Simba wrote:Kāds varbūt atceras? Māris Strazds pērn ņēma abas olas no šīs ligzdas uz analīzēm. Vai kāds ir dzirdējis, kādi ir rezultāti šīm analīzēm? Dusts tika konstatēts?
Vai varbūt pašam Mārim jāuzjautā (kontekstā ar Zīles elsošanu)?
Par konkrētajām olām nav informācijas, bet pagāšgad viņš teica, ka dusts ir visās olās. Nez vai pēkšņi tieši šīs ligzdas olas būtu tīras :evil:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Vērotāja wrote:
Simba wrote:16:19 Man tik nav saprotams, ko Zīle ir tādu darījusi, ka ir tik smagi aizelsusies? :shock:
Knābis vaļā un diezgan korpuss viņai elpojot cilājas...
Bail rakstīt, tomēr vai nevarētu būt, ka Zīle nav īsti vesela? Tā šķaudīšana un nespodrā spalva....
Varbūt tomēr ir vērts Māra uzmanību uz šo vērst?
Es tiešām nezinu, kā labāk un vai labāk, tikai arī par to pašu iedomājos un kā jau pragmatiķis, uzreiz gribas kaut ko risināt, kaut vai painformējot...
Ja kas, varu arī pati uzklabināt, tik ar akceptu.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by d.e. »

16:47
Image
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Simba wrote: Varbūt tomēr ir vērts Māra uzmanību uz šo vērst?
Es tiešām nezinu, kā labāk un vai labāk, tikai arī par to pašu iedomājos un kā jau pragmatiķis, uzreiz gribas kaut ko risināt, kaut vai painformējot...
Ja kas, varu arī pati uzklabināt, tik ar akceptu.
Simba, vienādi domājam, arī es jau kādu nedēļu par to domāju un domāju, ka Mārim Strazdam to vajadzētu zināt. Kad viņš pēdējo reizi rakstīja, teicās, ka esot ļoti aiznemts. Varbūt nav pievērsis uzmanību? Jebkurā gadījumā, jāpaziņo viņam ir.
Simba, uzraksti, ja nav grūti.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Liz01 wrote:16:39 :D
Es nesaprotu, kā Liz01 atšķir olas runāšanu no meža pārējiem trokšņiem, putnu dziedāšanas utt :D N-tās reizes klausos un kaut ko dzirdu, bet nav pārliecības, vai tā ir ola vai blakus kāds čivina :D
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

Man arī bail kaut ko sliktu domāt, bet Zīle šķaudīja jau pagājušā gadā, Ozols arī šķauda, tikai retāk. Nu spalva Zīlei ir matētāka, reizēm arī, kad Ozols guļ, spalva izskatās matēta, ka apjūku, vai tas vispār ir Ozols. Nav 100% pārliecība, ka tie ir pagājušā gada putni, kaut uzvedās kā saimnieki.
Simba, ieklausies, tādu kā īsu vardes kurkstēšanu dzird, pīles pēkšķināšanu. :)
Last edited by Feja on 14 May 2016 16:59, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Simba wrote:
Es nesaprotu, kā Liz01 atšķir olas runāšanu no meža pārējiem trokšņiem, putnu dziedāšanas utt :D N-tās reizes klausos un kaut ko dzirdu, bet nav pārliecības, vai tā ir ola vai blakus kāds čivina :D
Simba, klausies skaņu, kura ir līdzīga zābaku čīkstēšanai. Viena sērija no trīs pīkstieniem ir pašā video sākumā 0.06, 0.09, 0.11 sekundē. Tad 0.23-0.28, tad 0.47-0.52, visskaļākā sērija apm 1.11-1.28
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Feja wrote:Man arī bail kaut ko sliktu domāt, bet Zīle šķaudīja jau pagājušā gadā, Ozols arī šķauda, tikai retāk. Nu spalva Zīlei ir matētāka, reizēm arī, kad Ozols guļ, spalva izskatās matēta, ka apjūku, vai tas vispār ir Ozols. Nav 100% pārliecība, ka tie ir pagājušā gada putni, kaut uzvedās kā saimnieki.
Simba, ieklausies, tādu kā īsu vardes kurkstēšanu dzird, pīles pēkšķināšanu. :)
Vēstuli uzrakstīju, gaidam.
No otras puses - abi, gan Ozols, gan Zīle barojas apmēram vienā apvidū. Tā ka problēmas tad vajadzētu būt abiem plus/mīnus līdzīgām. Bet nav, ko zīlēt, gaidam Māra viedokli. Uzjautāju arī par analīzēm, ja tās ir veiktas, tad noteikti tās daudz ko pateiks.
Tikmēr mēģinu saklausīt mazo "vardulēnu" :D Pareizi, tak pagājušajā gadā es vēl man šķiet nosmēju, ka mazs vardulēns šķiļas :D
Saklausīju arī es :D Mīļš paldies Vērotājai un Fejai par uzvedināšanu uz īsto skaņu noti :P
Cukurvāvere
Posts: 25
Joined: 13 Jul 2014 13:26

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Cukurvāvere »

Emm, amn bail briesmīgi izgāzties, bet...nu pat tika apčubinātas, apgrozītas olas un man izskatījās, ka viena vairs nav īsti vesela...Bet, varbūt, tikai kas pielipis...Visādā ziņā - priecīgs satraukums :)
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by d.e. »

Cukurvāvere wrote:Emm, amn bail briesmīgi izgāzties, bet...nu pat tika apčubinātas, apgrozītas olas un man izskatījās, ka viena vairs nav īsti vesela...Bet, varbūt, tikai kas pielipis...Visādā ziņā - priecīgs satraukums :)
Hei, izgāzties šeit forumā nav iespējams, jo mēs visi rakstam to, ko redzam, domājam vai kā mums liekas...un labāk pievērst kaut kam uzmanību, nekā palaist garām ko svarīgu ! :) Te katra oliņa mums ir "sākusi šķilties" nez cik reizes, kamēr izšķiļas pa īstam un putnus reizēm arī nav iespējams atšķirt ! :lol: Bet Tava ziņa ir pat ļoti reāla, jo mazais tiešām jau pīkst olā un tam laiks izšķilties ! :)
Locked

Return to “Melnais stārķis”