Sarunas un informācijas par jūras ērgļiem Durbē un citur

puke
Posts: 932
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by puke »

mega2 wrote: 02 May 2021 13:50 CerambyX-paldies,labs raksts atpazīšanai,bet man tomēr īsti nesanāca...
p.s.-es ceru,ka neesmu ''iebraukusi auzās'' un tas nav lauku balodis? :lol:
Man tomēr šķiet, ka lauku balodis gan: izspīd baltais kakla pleķis un arī spārna baltums bildēs. Forma arī kā lauku balodim...
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Made »

puke wrote: 02 May 2021 16:31
mega2 wrote: 02 May 2021 13:50 CerambyX-paldies,labs raksts atpazīšanai,bet man tomēr īsti nesanāca...
p.s.-es ceru,ka neesmu ''iebraukusi auzās'' un tas nav lauku balodis? :lol:
Man tomēr šķiet, ka lauku balodis gan: izspīd baltais kakla pleķis un arī spārna baltums bildēs. Forma arī kā lauku balodim...
13:25 varbūt video dos pārliecību :P (ierakstīts normālā ātrumā, bet var uzlikt lēnāk)
User avatar
mega2
Posts: 55979
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by mega2 »

Made wrote: 02 May 2021 16:59
puke wrote: 02 May 2021 16:31 Man tomēr šķiet, ka lauku balodis gan: izspīd baltais kakla pleķis un arī spārna baltums bildēs. Forma arī kā lauku balodim...
13:25 varbūt video dos pārliecību :P (ierakstīts normālā ātrumā, bet var uzlikt lēnāk)
paldies,puke un Made!
es jau pati vairākas reizes mēģināju to lidoni palēninājumā noķert un nopētīt un beigu galā sapratu,ka nabaga dūjiņu par plēšputnu nokristījusi-kad ieraudzīju to balto plankumu uz kakla un svītru uz spārna-sapratu,ka esmu ''nošāvusi garām'' -te būs gandrīz identiska bilde...
Image
Lauku balodis Columba palumbus. Carnikava, 24-Jūl-2019. © Igors Deņisovs.
sniedze7
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2021 12:53

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by sniedze7 »

Mildas ligzdas gaitām sāku sekot ap 13. aprīli, kad jau figurēja 2 galvenie personāži - Milda un Čips.
Vakar izskatīju hronoloģiju no Raimja pazušanas brīža līdz 13. aprīlim ( mades video gan visus vēl neizskatīju).

Vai es, lūdzu, pareizi būtu sapratusi?

Rūdis ir tas pats Romeo, kurš ir Mildas pirmais draugs pēc Raimja, pret kuru Milda tā kā neiebilda?
Šis pirmais Rūdis pazuda pēkšņi un neatgriezeniski pēc šāvieniem. (119.lpp., 3. aprīļa ieraksti).
Ap 4.-5. aprīli pie Mildas ligzdas parādījās cits ērglis ( ar citu asti), kurš tiek arvien saukts par Romeo/Rūdi, bet pret kuru Milda ir nedraudzīga?
5. aprīlī kautiņā, iespējams, sev vietu pie Mildas spārna "izsita " svešs ērglis nr.1, kurš 6. aprīlī sēž zaros blakus Mildas ligzdai, bet Milda viņu dzen prom.
7. aprīlī Mildas ligzdā ielec cits svešs ērglis nr.2 ar dzeltenu knābi ( Mega tagad arī šo par Rūdi grib saukt),
bet no 8. aprīļa ligzdu tad nu nepārprotami pieskata Čips ( bildēs ir knābis ar melno pigmenta pleķi), ko mega2 sākotnēji sauc par Rūdi, tad neRūdi, tad par Fredi ( no 10.apr.) un tad par Čipu ( no 12. apr.).

Tā, apmēram, varētu būt?



Mans novērojums - vārdu nepārtrauktā mainība apgrūtina faktu izpratni. Vēl varētu būt saprotams, ka, piemēram, ērgli Fredi sajauc ar ērgli Rūdi tajā šurumburumā, kad astes neredz, bet tas, ka pat vienam ērglim ir 2-4 vārdi, - ir pilnīgi lieki.
Man šķiet, ka vārda labskaņa ir maznozīmīga, vārds jāuztver kā identifikators, sevišķi pie tādas ērgļu biezības. Piemēram, ja olēdājs, nu ok, tad lai ir Olēdājs un nevajag neko mainīt. Ērglim taču vienalga :D , bet pašiem vismaz būs skaidrs, par kuru personāžu ir runa.
User avatar
mega2
Posts: 55979
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by mega2 »

sniedze7-nevarēšu atbildēt uz jūsu jautājumiem- es vienatnē toreiz centos komentēt notikumus-loģiski,ka vienā brīdī viss sagāja pamatīgā ''sviestā '' ar vārdiem-neviens jau nevarēja paredzēt,ka tur būs tik daudz pretendentu...

šobrīd Vērotāja ir sākusi šķetināt visu to kamolu-esat pacietīga un gaidiet viņas verdiktu,pagaidām var palasīt,kas notika līdz 1.aprīlim ...
viewtopic.php?p=280020#p280020
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Vērotāja »

sniedze7 wrote: 03 May 2021 13:52 Mildas ligzdas gaitām sāku sekot ap 13. aprīli, kad jau figurēja 2 galvenie personāži - Milda un Čips.
Vakar izskatīju hronoloģiju no Raimja pazušanas brīža līdz 13. aprīlim ( mades video gan visus vēl neizskatīju).
Tik tālu vēl neesmu tikusi, bet ceru šodien turpināt.

Sev esmu viņus nodefinējusi pēc numuriem, lai netraucētu pati sev būt iespējami objektīvai - SE1 (SE-svešs ērglis) ir gredzenotais puspieaugušais, kurš parādās nākošajā/aiznākošajā dienā pēc Raimja pazušanas. SE2 ir tas ērglis, kurš parādījās aiznākošajā rītā pēc Raimja pēdējās dienas. Viņam ir ievainota labā kāja, aste saliekās veidojot svītru, uz kreisā spārna divas gaišas spalvas.
Vēl neesmu tikusi līdz vietai, kad viņš nomainās.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
sissydra3
Posts: 257
Joined: 20 Apr 2021 18:04

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by sissydra3 »

Vērotāja wrote: 03 May 2021 14:20
sniedze7 wrote: 03 May 2021 13:52 Mildas ligzdas gaitām sāku sekot ap 13. aprīli, kad jau figurēja 2 galvenie personāži - Milda un Čips.
Vakar izskatīju hronoloģiju no Raimja pazušanas brīža līdz 13. aprīlim ( mades video gan visus vēl neizskatīju).
Tik tālu vēl neesmu tikusi, bet ceru šodien turpināt.
Izturību!😬

Sev esmu viņus nodefinējusi pēc numuriem, lai netraucētu pati sev būt iespējami objektīvai - SE1 (SE-svešs ērglis) ir gredzenotais puspieaugušais, kurš parādās nākošajā/aiznākošajā dienā pēc Raimja pazušanas. SE2 ir tas ērglis, kurš parādījās aiznākošajā rītā pēc Raimja pēdējās dienas. Viņam ir ievainota labā kāja, aste saliekās veidojot svītru, uz kreisā spārna divas gaišas spalvas.
Vēl neesmu tikusi līdz vietai, kad viņš nomainās.
sniedze7
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2021 12:53

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by sniedze7 »

Ā, nu skaidrs , mega2 un Vērotāja!
Paldies par jūsu milzīgajām pūlēm! Mēs ceram un gaidīsim jūsu domas!
Ir tik grūti viņus atšķirt!

Kopumā man process uz šo dienu atgādina : apkārtnē padaudz brīvu ērgļu, kas ar dzīvnieciskām maņām jūt, kur atrodas un lenc brīvu mātīti.
Izskatās, ka par mātītes perējamām olām bija gatavs interesēties gandrīz jebkurš no viņiem, bet ne katram Milda bija ar mieru to ļaut . Lielāko darbu paveica Čips. Kāpēc Čips nosaldēja audžubērnus? Instinkts teica, ka primāri konkrētajā brīdī jāsargā ligzda. Kāpēc Milda kritiskajā brīdī nebija postenī uz olām? - tāpēc, ka perēšanas instinkts dēļ milzu stresiem jau labu laiku iepriekš bija pa pusei izvējojies.

Ja gadījumā pēc 3. aprīļa Mildas pirmais pēcraimja draugs Rūdis pēc pazīmēm turpmākajās dienās vairs nav identificējams, aktualizējas jautājums par šāvieniem. Rūdis pazuda pēkšņi, un šķiet, ka neviens viņu nepatrieca.

Vēlreiz paldies!
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Vērotāja »

sniedze7 wrote: 03 May 2021 16:08 Kāpēc Čips nosaldēja audžubērnus? Instinkts teica, ka primāri konkrētajā brīdī jāsargā ligzda. Kāpēc Milda kritiskajā brīdī nebija postenī uz olām? - tāpēc, ka perēšanas instinkts dēļ milzu stresiem jau labu laiku iepriekš bija pa pusei izvējojies.

Ja gadījumā pēc 3. aprīļa Mildas pirmais pēcraimja draugs Rūdis pēc pazīmēm turpmākajās dienās vairs nav identificējams, aktualizējas jautājums par šāvieniem. Rūdis pazuda pēkšņi, un šķiet, ka neviens viņu nepatrieca.

Vēlreiz paldies!
Par Čipa uzvedību ir pats interesantākais, bet nesaliekot visus notikumus pirms, grūti to būs saprast.

Nupat izpētīju 2.aprīli un ļoti patika Sonchik komentārs LK, kur Milda un SE2 (Rūdis, Mr.X) ir salīdzināti ar Tanderu un Akehetu.
Tandera ir pieredzējusi mātīte, Akeheta jauns ērglis, kurš nekā nevarēja saprast, ka tad kad ir olas, tās jāpaliek sargāt, nevis jāplivinās pakaļ Tanderai. Akeheta vienkārši pērn bija par jaunu ligzdošanai viewtopic.php?f=38&t=4010
Protams, tiešu analoģiju nav, bet Mildas lidināšanās un periodiskā knābāšanās izskatās pēc "vai tu vienreiz sapratīsi, ka es gribu ēst. Jau divdesmit reizes tev rādīju, ka uz dīķi ir jālido šajā virzienā..." (tas, protams, ir joks un mana interpretācija)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Vērotāja »

sniedze7 wrote: 03 May 2021 16:08 Ja gadījumā pēc 3. aprīļa Mildas pirmais pēcraimja draugs Rūdis pēc pazīmēm turpmākajās dienās vairs nav identificējams, aktualizējas jautājums par šāvieniem. Rūdis pazuda pēkšņi, un šķiet, ka neviens viņu nepatrieca.
Ne par šo konkrēto situāciju, bet vispār:
Pa šiem gadiem ligzdā juku laikos (2016,2017) ir pabijuši daudzi desmiti ērgļu. Ir bijis, ka izskatās, ka veidosies pāris, bet neveidojas. To ir grūti saprast kāpēc, bet jūras ērgļiem vienam otra pieņemšanas sistēma ir sarežģīta. Negribu cilvēciskot un runāt par simpātijām, bet kaut kāda feromonu/hormonu/uzvedības pievilkšanās vai nepieņemšana tomēr viņiem pastāv.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
sissydra3
Posts: 257
Joined: 20 Apr 2021 18:04

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by sissydra3 »

Vai tā nokārtošanās ligzdā nav saistīta ar savainoto kāju, lîdzsvaru? Mega minēja, ka redzams, ka grūti atsperties un noturēt līdzsvaru ...
Libuše
Posts: 6
Joined: 21 Apr 2021 22:47

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene, hronoloģiski pieraksti)

Post by Libuše »

Vai var svešinieks ar savainotu Raimis kāju?
26.3. 9:34 asti Raimis versus asti svešinieks 2.5. 9:05
sniedze7
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2021 12:53

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by sniedze7 »

Ne par šo konkrēto situāciju, bet vispār:
Pa šiem gadiem ligzdā juku laikos (2016,2017) ir pabijuši daudzi desmiti ērgļu. Ir bijis, ka izskatās, ka veidosies pāris, bet neveidojas. To ir grūti saprast kāpēc, bet jūras ērgļiem vienam otra pieņemšanas sistēma ir sarežģīta. Negribu cilvēciskot un runāt par simpātijām, bet kaut kāda feromonu/hormonu/uzvedības pievilkšanās vai nepieņemšana tomēr viņiem pastāv.
Jā.... es biju iedomājusies, ka ligzdas sastāvs ir tāds pastāvīgs, ar ļoti ļoti retām izmaiņām. Tās tādas manas iesācēja iedomas izrādījušās....

Čipam sāpēja spārns, šķiet. Vai būtu jau paspējis kauties ar olēdāju?
sniedze7
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2021 12:53

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by sniedze7 »

sissydra3 wrote: 03 May 2021 19:54 Vai tā nokārtošanās ligzdā nav saistīta ar savainoto kāju, lîdzsvaru? Mega minēja, ka redzams, ka grūti atsperties un noturēt līdzsvaru ...
Mierīgi tā varētu būt. Viņš saudzē to kāju, cenšas nelikt pie zemes - to var redzēt, sāp viņam.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Vērotāja »

sniedze7 wrote: 03 May 2021 23:04 Jā.... es biju iedomājusies, ka ligzdas sastāvs ir tāds pastāvīgs, ar ļoti ļoti retām izmaiņām. Tās tādas manas iesācēja iedomas izrādījušās....
Laikos, kad teritorijā ir stabils pāris, tad izmaiņu nav, pa laikam kāds ciemiņš ieklīst. Biežāk jaunulīši, kuriem pieaugušie ērgļi nedara pāri. Tik paklaigā, lai bērns iet savu ceļu.
Šādas te cīņas un tautas staigāšana sākas, kad teritorija netiek aizsargāta. Raimja nav, nav kas sargā...
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
_jolka_
Posts: 59
Joined: 08 Apr 2021 16:08

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene, hronoloģiski pieraksti)

Post by _jolka_ »

Manu uzmanību piesaistīja Libuše komentārs (hronoloģijā).
Ir pamanīta ļoti liela astes līdzība.
Paskatījos un tiešām - šīm divām astēm ir ĻOTI liela līdzība. :o
Libuše norāda konkrēta datuma un laika foto.

viewtopic.php?f=27&t=4085&start=1960
viewtopic.php?f=27&t=4085&start=3920


... rakstīja Libuše » 03 Mai 2021 21:39
Vai var svešinieks ar savainotu Raimis kāju?
26.3. 9:34 asti Raimis versus asti svešinieks 2.5. 9:05
_jolka_
Posts: 59
Joined: 08 Apr 2021 16:08

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene, hronoloģiski pieraksti)

Post by _jolka_ »

;)
Last edited by _jolka_ on 04 May 2021 00:07, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene, hronoloģiski pieraksti)

Post by Vērotāja »

Libuše wrote: 03 May 2021 21:39 Vai var svešinieks ar savainotu Raimis kāju?
26.3. 9:34 asti Raimis versus asti svešinieks 2.5. 9:05

Jā, astes ir tiešām ļoti līdzīgas, ja salīdzina šīs divas fotogrāfijas.

Citos izplētumos un rakursos šī līdzība vairs nav.
Raimja aste
(vairāk Raimja astes ir šajā komentārā otrajā daļā viewtopic.php?p=235900#p235900
Image
Svešā ērgļa ar savainoto kāju aste
Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
_jolka_
Posts: 59
Joined: 08 Apr 2021 16:08

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by _jolka_ »

...nu, vienvārdsakot, kā man te saka - jānoķer to putn' un jājautā: '' Esi tītars tu vai zoss ?'' :D ;) :lol:
Varna
Posts: 20
Joined: 23 Apr 2021 10:44

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Varna »

Man izskatās , ka līdzība ir milzīga!..nezinu, ko spečuki teiks..bet vairākos rakursos izskatīju Raimja asti un Svešā asti...izskatās pārsteidzoši līdzīgi (varbūt arī ļoti gribas ticēt, ka savainots Raimis ir atgriezies). Arī paanizējot Svešā uzvedību, kļūst saprotami, kāpēc jūtas kā mājās, pat guļot ligzdā, kāpēc Milda šodien pilnīgi dabiski uztver viņu ligzdā...ir viela pārdomām!
Image
[/img]
Post Reply

Return to “Arhivētās sadaļas”