Sarunas un informācijas par jūras ērgļiem Durbē un citur

Varna
Posts: 20
Joined: 23 Apr 2021 10:44

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Varna »

Man izskatās , ka līdzība ir milzīga!..nezinu, ko spečuki teiks..bet vairākos rakursos izskatīju Raimja asti un Svešā asti...izskatās pārsteidzoši līdzīgi (varbūt arī ļoti gribas ticēt, ka savainots Raimis ir atgriezies). Arī paanizējot Svešā uzvedību, kļūst saprotami, kāpēc jūtas kā mājās, pat guļot ligzdā, kāpēc Milda šodien pilnīgi dabiski uztver viņu ligzdā...ir viela pārdomām!
Image
Last edited by Varna on 04 May 2021 02:29, edited 1 time in total.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Lianaliesma »

Tas izskatās tiešām ticami! Un tajā pat laikā kā liels brīnums. Bet Mildas izturēšanās tiešām liecina, ka šis ir viņai ļoti labi pazīstams ērglis...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Varna
Posts: 20
Joined: 23 Apr 2021 10:44

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Varna »

lianaliesma wrote: 04 May 2021 02:26 Tas izskatās tiešām ticami! Un tajā pat laikā kā liels brīnums. Bet Mildas izturēšanās tiešām liecina, ka šis ir viņai ļoti labi pazīstams ērglis...
Uj, tad briest riktīga izmeklēšana :)...
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Made »

Oho, man arī tāda doma pavīdēja :roll: bet es to dzinu prom, jo es Mildu un Raimi daudz nepētīju, neatpazinu, uzticējos rakstītajam.. tad taču mega2 uzreiz pazītu, viņai savas metodes.. un vai Raimis balsinātu ligzdu? (bet tomēr nodomāju, ka tad būtu saprotams, ar kādām tiesībām viņš tik skaļi un pārliecināti nāca uz ligzdu, kad Čips vārnu ēda.. un ka viņam pašam arī būtu tiesības olu apēst, tāpat kā Mildai cāļus).
Libuše
Posts: 6
Joined: 21 Apr 2021 22:47

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Libuše »

Vakar pie ērgļu izturēšanās mani noveda pie šīs idejas. Ka tas ir Raimis. Mijiedarbība un uzticēšanās viņu starpā. Šī drošības sajūta un mājas ligzdā. Tāpēc galu galā es salīdzināju daudzas Raimis (1-3 / 2021) un ārzemnieka (ar ievainotu kāju) astes un daudzas reizes redzu skaidru vienošanos. Skatīties viņus. Arī jūs to redzēsiet. Astes spalvu augšējā līnijā ir zobs. Visos attēlos tas ir vienāds. Es atvainojos par tulkojumu, ja tas nav ideāls. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Vērotāja »

Aizvien pārliecinos cik gan dažādi cilvēki raugās uz vienu un to pašu situāciju :D
Par pielidošanu - iespējams, ka svešais visu laiku uzturas ligzdas tuvumā un, redzot Mildu, ielidoja ligzdā.
Liekas, ka svešais uzvedas nedroši, it kā gaidot uzbrukumu. Milda pīkst, viņai svešinieka kompānija nav patīkama, bet nav arī noraidoša. Viņi pierod viens pie otra.
Tādas sajūtas manī.
Mades video



Negribu apgalvot, ka taisnība man vai taisnība romantiķiem. Vienkārši to, ka var uz vienu un to pašu raudzīties dažādi.

Par Raimi - Raimis bija augumā sīkāks par šo tēviņu, cita galvas forma, cits astes zīmējums. Abās fotogrāfijās tēviņi ir labajā pusē.

Raimis
Image
Savainotā kāja. Viņš stāv zemāk, nekā Raimis augšējā bildē, bet pakauša augšpuse attiecībā pret Durbertas zaru svešajam ir augstāka. Pie kam Raimis ir mazliet paslējies, bet šis stāv mierīgi.
Image

Bet galvenais ir viņu abu proporcijas ar Mildu - blakus Mildai Raimis vienmēr izskatījās krietni sīkāks, bet šis izskatās +- līdzīgā augumā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
_jolka_
Posts: 59
Joined: 08 Apr 2021 16:08

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by _jolka_ »

viewtopic.php?p=204614#p204614

2019-01-09 8:59
bildē Raimis tuvplānā un tur - pat izskatās arī balto spalvu galos mazi tumši punkti, līdzīgi kā šim olēdājam, ko arī mega2 pamanīja, kad viņš parādījās.
Last edited by _jolka_ on 04 May 2021 10:39, edited 3 times in total.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Lianaliesma »

Made wrote: 04 May 2021 03:26 Oho, man arī tāda doma pavīdēja :roll: bet es to dzinu prom, jo es Mildu un Raimi daudz nepētīju, neatpazinu, uzticējos rakstītajam.. tad taču mega2 uzreiz pazītu, viņai savas metodes.. un vai Raimis balsinātu ligzdu? (bet tomēr nodomāju, ka tad būtu saprotams, ar kādām tiesībām viņš tik skaļi un pārliecināti nāca uz ligzdu, kad Čips vārnu ēda.. un ka viņam pašam arī būtu tiesības olu apēst, tāpat kā Mildai cāļus).
Tiik ļoti gribētos, lai būtu tas brīnums ... vai ne?
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Vērotāja »

Ja jau par interpretācijām - Mades video 11-tajā minūtē tas izklausās pēc "tā ir mana ligzda un es te revidēju, pavācies nost" ;)



Pie viena no Mades video Mildas aste arī skaidra sanāca
Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Inese_Incene
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2021 20:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Inese_Incene »

Bildes, kur salīdzināts Raimis un Olēdājs, augumus attiecībā pret zaru nevar salīdzināt, jo Olēdājs stāv tuvāk, līdz ar to attiecībā pret zaru izskatīsies lielāks.
sniedze7
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2021 12:53

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by sniedze7 »

Tā gribas pasaku ar laimīgām beigām!..........

Vai ērgļi maina spalvas - uz ziemu, piemēram? Arī lidspalvas un cik bieži? Un kas notiek ar zīmējumu, kad ataug jaunas spalvas? Zīmējums mainās?
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Vērotāja »

Inese_Incene wrote: 04 May 2021 11:18 Bildes, kur salīdzināts Raimis un Olēdājs, augumus attiecībā pret zaru nevar salīdzināt, jo Olēdājs stāv tuvāk, līdz ar to attiecībā pret zaru izskatīsies lielāks.
Iespējams, ātrumā izvēlējos ne pašas veiksmīgākās bildes. Taču var paņemt jebkurus video apkopojumus ar Raimi un salīdzināt.


Tāpat kā asti. Raimim sānu stari sākas krietni zemāk nekā šim, baltās spalvas ar tumšajiem galiem (kuras redzamas kā punkti) ir daudz intensīvāk un vairāk iekrāsotas.
Mazā izvērsumā Raimja tumšās spalvas labajā pusē bieži savienojas ar tumšajiem punktiem - sk.pirmo bildi. Arī pēdējā to nedaudz var redzēt
Image

Image

Image


Pazīmes, kuras lietai nepiešūsi, bet kuras ir redzamas - galvas forma un krāsojums. Savainotais ir maz, mazliet brūnāks.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by skarleta »

Man svešais pilnīgi neatgādina Raimi :roll: Savādāks ,bet tā gribas ticēt ,ka tas ir Raimis......
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Lianaliesma »

Vērotāj, protams, uzticos Tavam pētījumam.
Ir nianses, kuras varam pamanīt tikai pie ilgstošas vērošanas dažādos apgaismojumos un rakursos.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Vērotāja »

lianaliesma wrote: 04 May 2021 12:21 Vērotāj, protams, uzticos Tavam pētījumam.
Ir nianses, kuras varam pamanīt tikai pie ilgstošas vērošanas dažādos apgaismojumos un rakursos.
Arī LK ir desmitiem ļoti, ļoti pieredzējušu acu pāru, viņi ievainoto kāju sauc par Limpy un nekad nav pieminēta viņa līdzība Raimim
https://www.looduskalender.ee/forum/vie ... 45#p796745
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
sniedze7
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2021 12:53

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by sniedze7 »

Varbūt Svešajam Olēdājam K ar Asiņaino Kāju piestāvētu vārds
Raimonds?
_jolka_
Posts: 59
Joined: 08 Apr 2021 16:08

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by _jolka_ »

Mades video par 3.maiju.
Laikā no 18:56 abi ērgļi ilgi stāv vienā virzienā ieslīpi,blakus viens aiz otra un dažubrīd arī vējš nepurina spalvas.
Var mazliet noķert un labi salīdzināt augumu proporcijas kurš lielāks.
Izskatās, ka tēviņš tomēr ir mazliet mazāks par Mildu.
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Emotion_ »

Mulsina Limpy saimniekošana Mildas ligzdā. Nu kā savējā..
Inese_Incene
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2021 20:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Inese_Incene »

Emotion_ wrote: 04 May 2021 19:50 Mulsina Limpy saimniekošana Mildas ligzdā. Nu kā savējā..
Un Milda arī nedzen viņu prom. Un Čips arī nav kādu laiku rādījies. Varbūt izkonkurēts? :? Un vai tas robs spārnā (ja pareizi saskatīju) bija jau no paša sākuma? Vai pēc tam, kad Limpy parādījās savainots, Čips vispār ir vēl manīts? Būs laikam rīt jāpaurķējas pagātnē.. :roll:
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene-novērojumi un sarunas, no 24.04.2021.)

Post by Emotion_ »

Man Limpy ar Mildu neizskatās pēc pāra, bet sveši viņi arī nav. Milda atturīga pret viņu un bieži griež viņam muguru.Čips ir prom laikam. Limpy izkonkurēts. Un Limpy ir masīvāks par Raimi.
Post Reply

Return to “Arhivētās sadaļas”