Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Locked
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Feja »

Labrīt! Šo putru ir savārījusi mega jaukdamās vienpersoniski ar tiem vārdiem uz priekšu -atpakaļ, tad nu pārējiem ir jāizstrebj. Normāli būtu, ka mega pati šo situāciju labotu un skaļi paziņotu skaistu latvisku vārdu, kuri jau Mildas tēmā pazibēja - Fredis, Rūdis. Nekāda vaina. Un mega nav nesen ienākusi forumā. Viņa zina, kā un pēc kādiem kritērijiem iepriekš tika izvēlēti putniem vārdi. Es nezinu, kā paskaidrot, ko latviešiem nozīmē vārds Čips. Tādus jautājumu pa reizei ārzemnieki čatā, LK forumā uzdod.
p.s es savu viedokli par ērgļa vārdu esmu izteikusies pāris komentārus iepriekš.

Un tiem cilvēkiem, kas ir piereģistrējušies, lai tikai balsotu par ērgļa vārdu, nav katram šeit jāraksta vārds Čips. Ja notiks balsošana, tad tas būs viens no balsošanas vārdiem.
ize
Posts: 5
Joined: 22 Apr 2021 19:35

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by ize »

Feja wrote: 23 Apr 2021 09:57 Labrīt! Šo putru ir savārījusi mega jaukdamās vienpersoniski ar tiem vārdiem uz priekšu -atpakaļ, tad nu pārējiem ir jāizstrebj. Normāli būtu, ka mega pati šo situāciju labotu un skaļi paziņotu skaistu latvisku vārdu, kuri jau Mildas tēmā pazibēja - Fredis, Rūdis. Nekāda vaina. Un mega nav nesen ienākusi forumā. Viņa zina, kā un pēc kādiem kritērijiem iepriekš tika izvēlēti putniem vārdi. Es nezinu, kā paskaidrot, ko latviešiem nozīmē vārds Čips. Tādus jautājumu pa reizei ārzemnieki čatā, LK forumā uzdod.
p.s es savu viedokli par ērgļa vārdu esmu izteikusies pāris komentārus iepriekš.

Un tiem cilvēkiem, kas ir piereģistrējušies, lai tikai balsotu par ērgļa vārdu, nav katram šeit jāraksta vārds Čips. Ja notiks balsošana, tad tas būs viens no balsošanas vārdiem.
Čips ir vienkārši vārds. Pie tam ne cilvēku vārds (varbūt arī kļūdos šeit). Tad jau jāskaidro ko nozīmē Raimonds, Fredis, Rūdis un suns Reksis :mrgreen:
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Tālis »

Maza piebilde.
Šoreiz, kā jūtams, viss jandāliņš nav par putniem vai to vārdiem,
bet par cilvēkiem un to savstarpējām attiecībām.
Ja kādam 'neiet pie sirds' mega2 savdabīgāka komunikācija,
tad viņu nevar vainot Čipa vārda iedzīvināšanā, jo kaut kā jau bija jānosauc tēviņš
/vai tēvainis :lol: / lai visi, kas skatās forumu arī neregulāri, varētu saprast, kurš ir kurš.
Ja godīgi, tad tieši šajā gadījumā mega2 bija pirmtiesības ieteikt šo vārdu, ar kuru nu jau to pazīst vai 'visa pasaule'.
Sausais atlikums:
Lai nu būtu kā būdams, Vērotājai, kā vienmēr, BŪS pacietība novest šo jezgu līdz atrisinājumam balsošanas rezultātā. Un neviens nevarēs citu vainot,
bet pateikt 'Paldies'!
Un izlasiet, lūdzu, zemāk manu devīzi!
Last edited by Tālis on 23 Apr 2021 10:15, edited 1 time in total.
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Sandija9
Posts: 11
Joined: 21 Apr 2021 17:40

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Sandija9 »

Queters wrote: 23 Apr 2021 09:21
Sandija9 wrote: 23 Apr 2021 09:16

👍👍👍
Mildai patika Čips. 😉
Mildai patika Fredis (ko vēlāk pārdēvēja par Čipu)
Kad Ērgli sauca par Fredi, Rūdi, Frīdi un visādiem X, Milda ķērca uz viņu, knāba un dzina ārā no ligzdas. Bet kā nosauca par Čipu Mildai iepatikās.
Bet ja nopietni, domāju, ka vārds ir nācis no Igauņu foruma puses. Jo tur fani bija ieklausījušie, ka jaunajam pielūdzējam ir tāda čerkstoša bals, un viņš pamatojoties uz to tika saukts gan par Chepu, gan par Čirpiju, gan Chirpiju. Gan par Mr. C. Gan Chep-chep.
Tā nu mūsu forumā parādījās vārds Čips.
Sandija9
Posts: 11
Joined: 21 Apr 2021 17:40

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Sandija9 »

Queters wrote: 23 Apr 2021 09:21
Sandija9 wrote: 23 Apr 2021 09:16

👍👍👍
Mildai patika Čips. 😉
Mildai patika Fredis (ko vēlāk pārdēvēja par Čipu)
Kad Ērgli sauca par Fredi, Rūdi, Frīdi un visādiem X, Milda ķērca uz viņu, knāba un dzina ārā no ligzdas. Bet kā nosauca par Čipu Mildai iepatikās.
Bet ja nopietni, domāju, ka vārds ir nācis no Igauņu foruma puses. Jo tur fani bija ieklausījušie, ka jaunajam pielūdzējam ir tāda čerkstoša bals, un viņš pamatojoties uz to tika saukts gan par Chepu, gan par Čirpiju, gan Chirpiju. Gan par Mr. C. Gan Chep-chep.
Tā nu mūsu forumā parādījās vārds Čips.
Faktiņa
Posts: 15
Joined: 03 Apr 2021 16:18

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene)

Post by Faktiņa »

Liels paldies mega2 par darbu un ieguldijumu! Lasu vinjas komentarus ar prieku un pateicibu! Putna vards Chips ir pienemams un jau kluvis populars. Ta ka balsoju par to!
Vienigais, ko gribu piebilst ir tas, ka Chipam balss ir tada tapec, ka iespejams tas ir traumas rezultaats. Ja traumets knabis, tad tadas ir sekas, jo knabis piedalaas skanjas veidoshanaa. Varbut ir bijis traumets vel kaut kas knabja iekshpusee...?
Last edited by Faktiņa on 23 Apr 2021 10:55, edited 3 times in total.
Saulesozols
Posts: 2
Joined: 22 Apr 2021 14:59

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Saulesozols »

Tālis wrote: 23 Apr 2021 10:10 Maza piebilde.
Šoreiz, kā jūtams, viss jandāliņš nav par putniem vai to vārdiem,
bet par cilvēkiem un to savstarpējām attiecībām.
Ja kādam 'neiet pie sirds' mega2 savdabīgāka komunikācija,
tad viņu nevar vainot Čipa vārda iedzīvināšanā, jo kaut kā jau bija jānosauc tēviņš
/vai tēvainis :lol: / lai visi, kas skatās forumu arī neregulāri, varētu saprast, kurš ir kurš.
Ja godīgi, tad tieši šajā gadījumā mega2 bija pirmtiesības ieteikt šo vārdu, ar kuru nu jau to pazīst vai 'visa pasaule'.
Sausais atlikums:
Lai nu būtu kā būdams, Vērotājai, kā vienmēr, BŪS pacietība novest šo jezgu līdz atrisinājumam balsošanas rezultātā. Un neviens nevarēs citu vainot,
bet pateikt 'Paldies'!
Un izlasiet, lūdzu, zemāk manu devīzi!
Pilnībā manas domas ! Nupat šī "vietas" norādīšana Megai visai skaidri nolasās .
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Feja »

Tālis wrote: 23 Apr 2021 10:10 tad viņu nevar vainot Čipa vārda iedzīvināšanā, jo kaut kā jau bija jānosauc tēviņš
Tāli, tur jau tā lieta, ka kaut kā bija jānosauc tas tēviņš. Nu tad kaut kā arī jātiek pie īstā vārda. Putnam vienalga. Es arī čatā redzu dažādus viedokļus. Apmēram tā, kad reiz beigsies tie čipi un mikroshēmas. Es neticu, ka Jums kā skaistu grāmatu autoram par putnu ligzdu dzīvi iet pie sirds šī čipošana.
Vērotāj, laikam kaut kā jāsaīsina balsošana (limitēts laiks) no tā daudzuma latviskajiem vārdiem, lai tiktu pie gala balsošanas tie cilvēki, kas vēlas citu vārdu. Te cita varianta nav. "Čipa" piekritēji šeit ir ļoti aktīvi rakstītāji. Jāpaļaujas uz saprātīgiem cilvēkiem. :)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Lianaliesma »

Feja wrote: 23 Apr 2021 11:05 ...
Vērotāj, laikam kaut kā jāsaīsina balsošana (limitēts laiks) no tā daudzuma latviskajiem vārdiem, lai tiktu pie gala balsošanas tie cilvēki, kas vēlas citu vārdu. Te cita varianta nav. "Čipa" piekritēji šeit ir ļoti aktīvi rakstītāji. Jāpaļaujas uz saprātīgiem cilvēkiem. :)
Tas tiešām ātri jānokārto, jo savā komentārā nosaukt var katrs, kā vien vēlas, bet būs viens visu kopīgi izvēlēts oficiāls vārds.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by skarleta »

MAIRIS
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Tālis »

Balsošanai par vārda izvēli jānotiek pēc Vērotājas sākotnējiem noteiktajiem principiem,
lai vēlāk nevienam nebūtu vairs absolūti nekādu iebildumu. (Tāda ir notikumu loģika.)
"Izlietu ūdeni vairs nesasmelsi!" - ne velti radies tautas sakāmvārds.
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Feja »

Tālis wrote: 23 Apr 2021 11:23 Balsošanai par vārda izvēli jānotiek pēc Vērotājas sākotnējiem noteiktajiem principiem,
lai vēlāk nevienam nebūtu vairs absolūti nekādu iebildumu. (Tāda ir notikumu loģika.)
"Izlietu ūdeni vairs nesasmelsi!" - ne velti radies tautas sakāmvārds.
Pilnībā piekrītu. Jo ātrāk, jo labāk. ;)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Vērotāja »

Tālis wrote: 23 Apr 2021 11:23 Balsošanai par vārda izvēli jānotiek pēc Vērotājas sākotnējiem noteiktajiem principiem,
lai vēlāk nevienam nebūtu vairs absolūti nekādu iebildumu. (Tāda ir notikumu loģika.)
"Izlietu ūdeni vairs nesasmelsi!" - ne velti radies tautas sakāmvārds.
Tā ir. Jo noteikumu pārkāpums padarīs balsošanu par neleģitīmu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Tālis »

Vērotāja wrote: 23 Apr 2021 11:26 Jo noteikumu pārkāpums padarīs balsošanu par neleģitīmu.
Tieši tā!
Balsošana ir visu interesēs.
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Ancītis
Posts: 8
Joined: 16 Jun 2020 11:30

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Ancītis »

Esmu latviete, bet ko īsti latviski nozīmē "čips" ? Man tas saistās ar fish and chips, vai arī kādu mikročipu elektronikā. Vai kāds/ kāda, kura ieteica šo vārdu varētu paskaidrot? Kāda bija doma nosaukt ērgli šajā vārdā? Es nesaku, ka tas ir slikti, vienkārši vēlos saprast šī vārda pamatojumu.
User avatar
Eriny
Posts: 8
Joined: 22 Apr 2021 13:34

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Eriny »

skarleta wrote: 23 Apr 2021 11:17 MAIRIS
Šis bija pirmais, kas pazibēja prātā, kas izšķīlās Pirmais cālis: gam M no Mildas, un R no Raimja, un arī pirmais - kā īsts čempions. :)
[Kamēr nav izdarīta izvēle, viss ir iespējams.]
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Feja »

Eriny wrote: 23 Apr 2021 12:12
skarleta wrote: 23 Apr 2021 11:17 MAIRIS
Šis bija pirmais, kas pazibēja prātā, kas izšķīlās Pirmais cālis: gam M no Mildas, un R no Raimja, un arī pirmais - kā īsts čempions. :)
Raimi nomaina Mairis. Labi izklausās. Skarleta, Tu bieži vārdu došanā trāpi desmitniekā. :)
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Tālis »

Ancītis wrote: 23 Apr 2021 12:05 Esmu latviete, bet ko īsti latviski nozīmē "čips" ? Man tas saistās ar fish and chips, vai arī kādu mikročipu elektronikā. Vai kāds/ kāda, kura ieteica šo vārdu varētu paskaidrot? Kāda bija doma nosaukt ērgli šajā vārdā? Es nesaku, ka tas ir slikti, vienkārši vēlos saprast šī vārda pamatojumu.
"Bet ja nopietni, domāju, ka vārds ir nācis no Igauņu foruma puses. Jo tur fani bija ieklausījušie, ka jaunajam pielūdzējam ir tāda čerkstoša bals, un viņš pamatojoties uz to tika saukts gan par Chepu, gan par Čirpiju, gan Chirpiju. Gan par Mr. C. Gan Chep-chep.
Tā nu mūsu forumā parādījās vārds Čips." - tā to komentē Sandija9.
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
betsija
Posts: 7
Joined: 22 Apr 2021 19:14

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by betsija »

Palasīju foruma noteikumus:
"5. Izvairīties no komentāriem, kuros tiek iztirzātas forumiešu savstarpējās attiecības, forumiešu rīcība, attieksme pret forumiešiem.
6. Izvairīties no aizrādījumiem citiem forumiešiem, sarkasma, emocionālas vardarbības, kritizēšanas."
Neņemiet ļaunā foruma ilgdzīvotājas, bet vismaz man šobrīd izskatās, ka jūs tieši pārkāpjat šos noteikumus. Neesmu pārlasījusi visus ierakstus no pirmsākumiem, bet šobrīd redzu acīmredzamus uzbraucienus megai2. Domāju, ka ne man vienai tā izskatās. Ne jau tāpat vien tagad tik daudzi piereģistrējās, lai izteiktu sav atbalstu vārdam Čips. Mans kaķis ļoti labi sadzīvoja ar šādu vārdu un kā jau rakstīju, bija gudrākais un medīgākais kaķis kāds jebkad mums bijis, ticu, ka arī ērglis tāds var būt. Un kāpēc būtu jāizskaidro vārda nozīme latviski? Ko tad nozīmē Fredis latviski?
Neņemiet ļaunā, bet gribējās izteikt savas domas, varbūt trāpīju ne tajā sadaļā, bet vēl neesmu apguvusi, kur kas īsti ir.
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Feja »

betsija wrote: 23 Apr 2021 12:31 Palasīju foruma noteikumus:
"5. Izvairīties no komentāriem, kuros tiek iztirzātas forumiešu savstarpējās attiecības, forumiešu rīcība, attieksme pret forumiešiem.
6. Izvairīties no aizrādījumiem citiem forumiešiem, sarkasma, emocionālas vardarbības, kritizēšanas."
Neņemiet ļaunā foruma ilgdzīvotājas, bet vismaz man šobrīd izskatās, ka jūs tieši pārkāpjat šos noteikumus. Neesmu pārlasījusi visus ierakstus no pirmsākumiem, bet šobrīd redzu acīmredzamus uzbraucienus megai2. Domāju, ka ne man vienai tā izskatās. Ne jau tāpat vien tagad tik daudzi piereģistrējās, lai izteiktu sav atbalstu vārdam Čips. Mans kaķis ļoti labi sadzīvoja ar šādu vārdu un kā jau rakstīju, bija gudrākais un medīgākais kaķis kāds jebkad mums bijis, ticu, ka arī ērglis tāds var būt. Un kāpēc būtu jāizskaidro vārda nozīme latviski? Ko tad nozīmē Fredis latviski?
Neņemiet ļaunā, bet gribējās izteikt savas domas, varbūt trāpīju ne tajā sadaļā, bet vēl neesmu apguvusi, kur kas īsti ir.
Nu tad tā kārtīgi palasiet megas komunikāciju Mildas tēmā un attieciniet uz šiem noteikumiem.
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”