Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Elina
Posts: 187
Joined: 16 Apr 2015 22:18

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Elina »

Vispār jau Čips bija pagaidu variants jau no paša sākuma, vai tad ne? :roll:
Ielika, lai nav jāsauc par Mr.X, Mr.C vai vēl nezin kā. Kad pāris nostabilizēsies, tad domāšot par pastāvīgu vārdu.

Pāris ir. Un tāpēc ir arī balsošana (atstāt vai nē un vai tautai ir jāizlemj) un domāšana kā darīt tālāk. Gan jau Čips balsojumā būs viens no variantiem. Ja vairākums nobalsos par Čipu, tad būs Čips. Ja par Jumi, Laimi, Kārli vai Šotu, tad būs cits vārds. Un vairs nebūs jācepjas, jo visiem būs bijusi iespēja izteikties un vairākums būs pateicis savu.
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by CerambyX »

Vajadzētu palikt Čipam un miers - ir jau gana iegājies. Jāatceras, ka vārds, ja pareizi saprotu kontekstu, jau nav kā 'čips' kā datorā vai kovid vakcīnā, bet gan no tēviņa balss, ko arī igauņu forumā atzīmēja atveidojot viņa saucienus kā 'Cheep' - kas būtu kā 'čīps', bet nu Latviski labskanīgāk tomēr izklausās Čips. Tātad tas nav tāds pilnīgi nejaušs vārds no zila gaisa. Bet tas tā. Manuprāt, mega2 ir tik daudz laika ieguldījusi šīs kameras dokumentēšana (var citiem tas patikt/nepatikt, bet nu kaut kādā brīdī jūs te visi bijāt nosvīduši - ja nebūtu mega2 neatlaidība, tad te forumā varētu tukšumu lasīt) un tagad tā atņemt un piesmiet viņas lietoto vārdu (pat ja tas bija tikai kā pagaidu variants) šķiet kaut kā morāli neētiski. Tagad visi baigie gudrinieki lien no pakšiem ārā. Paies 2-3 nedēļas, dzīve ligzdā (cerams) ieies ikdienas ritmā un tad atkal visi pazudīs un par ligzdas dokumentēšanu aizmirsīs. Saprotu, ka citiem varbūt skauž/nepatīk/vai citu iemeslu dēļ nav pieņemams, ka 'kā tad tā, kā tad tā - nav vārds dots balsošanas veidā', bet vienmēr taču var būt izņēmumi. Ja visi tagad tā 'noprotoestēs', tad nu es personīgi mega2 vietā sūtītu visus dillēs un vairs te nerādītos :D

Protams, vienmēr strīdus gadījumā var (un iespējams šoreiz vajg) griezties pēc palīdzības pie ligzdas saimniekiem - Jāņa Ķuzes un LDF. Lai palīdz izšķirt šo kašķi.
Inese_Incene
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2021 20:55

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Inese_Incene »

amurs wrote: 22 Apr 2021 13:23
Inese_Incene wrote: 22 Apr 2021 13:10

Čips nav vainīgs. :) :) Pēc Raimi bija Rūdis un tad nāca Čips. Iespējams, ka Čips padzina Rūdi, jo bija kautiņš. Tāpēc arī viņu tiešraidē dēvē par Mr C, jo pirms viņa bija Mr B jeb Rūdis un Raimis sanāk Mr A
Bet mēs jau nezinām, kas notika ārpus ligzdas un kas īsti notika ar Raimi?
Nezinam jau gan. Bet cik es vakar paskatījos kā vispār Milda un Raimis nonāca šajā ligzdā, tad tur bija vērojams tas, ka kurš uzvarēja cīņā, tas paliek. Lai gan tur brīžiem gāja kā "iebraucamā sētā", man radās tāds priekštats. Un vēl tas, ka ja esošais (tur bija Vents) uzvarētāju nepieņem, tad pats dodas prom. Mildai šāda opcija nebija dēļ oļukiem(traki patīk šis nosaukums :lol: ). Tāpēc pēc manām (un tikai manām neprofesionālajām) domām nemaz nevar zināt vai Milda Čipu pieņem, jo nav variantu vai tāpēc,ka ir pieņemams. To rādīs laiks. Varbūt kļūdos, bet kā iesācējam šajā lietā, pieļaujams. :roll:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Lianaliesma »

Daudz ir labu vārdu. Bet man nu jau arī iegājies Čips. Man viņš asociējas ar tādu prātīgu vīru, atraitni, kas zina, ko nozīmē rūpēties par ģimeni, un kas pēc ģimenes tik ļoti ilgojās, pieņēma Mildiņas bagāžu un tagad jau tik gādīgi nes ņammu. Man liekas, ka man viņš arī paliks Čips... :P
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Emotion_ »

Manis pēc var palikt Čips, jo jau iegājies un muļkīgi mainīt vārdus tikai mainīšanas pēc.
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Emotion_ »

Sandra L. wrote: 22 Apr 2021 11:59
skarleta wrote: 22 Apr 2021 11:22 Nu tad deretu vārds Laimis ( lai Mildiņai dod tikai laimi ) nu tas tikai tā -pārdomām :roll:
Emotion_ wrote: 22 Apr 2021 11:54 Man patīk Laimis. Bija Raimis, tagad Laimis. Raimis var būt mierīgs ...
Arī patīk :) Vēl kaut kur redzēju minētu labu variantu - Līvs, bet Laimis viņam tiešām ļoti atbilstošs
J. Ķuze jau minēja, ka putniem jādod arī tāds vārds, kurš arī starptautiskā vidē būtu skanīgs, jo ligzdu vēro arī daudzās citās valstīs. Kā ārzemnieki izrunās "Līvs"?
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Sandra L. »

Emotion_ wrote: 22 Apr 2021 14:41 Kā ārzemnieki izrunās "Līvs"?
Uzliks transleiteru ar skaņu un paklausīsies, kā latvieši izrunā. Tā taču ir darījuši arī agrāk :D
Inese_Incene
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2021 20:55

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Inese_Incene »

Mega2 atbalstam varu teikt, ka viņa aktīvi rakstīja forumu un kā gribēja, tā arī nosauca. Lai gan daudziem bija iebildumi jau no paša sākuma. Priecājos, ka nepalika Fredis, jo tas arī man likās nepiemērots. Un vārds Čips viņam zināmā mērā piestāv ne tikai dēļ balss, bet arī tāpēc, ka viņš ir īsts jaukumiņš un čabulītis. :) Lielais Paldies Mega2 par ieguldīto laiku un darbu!
Bella
Posts: 5
Joined: 22 Apr 2021 13:58

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Bella »

Pauls, kā Raimonds Pauls, bija Raimis tagad aizvieto Pauls, piedāvāju šādu variantu.
Dzintra
Posts: 14
Joined: 05 Apr 2021 20:10

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Dzintra »

Mans variants - Hermanis/ Hermann . Liekas ļoti spēcīgs, vīrišķīgs vārds.
No dobuma
Posts: 8
Joined: 22 Apr 2021 13:42

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by No dobuma »

Lasu forumu sen un sekoju ligzdām sen, nu ir laiks reģistrācijai. Atbalstu ērgļu tēviņa vārda došanas aptauju un pašlaik nevaru izšķirties starp Oskaru un Jumi. Domāju, ka ērglis, kurš ir rīkojies tik neparasti un pārsteidzis pat ornitologus, ir pelnījis vīrišķīgu vārdu.
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Sandra L. »

Pret vārdu Čips kā tādu man aizspriedumu nav (kā jau iepriekš minēju, savu mazo papagailīti saucu šādā vārdā). Taču ja ērglis nosaukts šādā vārdā tikai tāpēc, ka viņam kāda vaina balsij, tad tas ne īpaši jauki. Tas būtu apmēram kā cilvēku, kuram, pieņemsim, valodas defekts, saukt nevis vārdā, bet par pīkstīti, šļupstīti utml. :(
Ja cita iemesla pēc, tad savādāk...
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Emotion_ »

Sandra L. wrote: 22 Apr 2021 14:48
Emotion_ wrote: 22 Apr 2021 14:41 Kā ārzemnieki izrunās "Līvs"?
Uzliks transleiteru ar skaņu un paklausīsies, kā latvieši izrunā. Tā taču ir darījuši arī agrāk :D
Rakstībā tāpat izmantos Livs.
User avatar
Eriny
Posts: 8
Joined: 22 Apr 2021 13:34

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Eriny »

Fakts, ka mega2 dara pamatīgu darbu fiksējot ligzdā notiekošo, pārlasu dienā notikušo katru vakaru. Par to PALDIES!
Taču foruma moderatoriem jāseko līdzi "tonim", nevar uzmest lūpu un "uzbraukt" tiem, kas domā citādāk. Jā, mega2 nosauca Mildas jauno partneri tā, kā viņai tobrīd šķita pareizāk, un šķiet, ka "Čips" tiešām jau iegājies. Bet no skatītājiem / lasītājiem iebildumi pret to bija jau uzreiz.
Un kuram gan ir patīkami saņemt "uzrējienu" (12.04.2021., foruma 143.lpp.) -
[..]-tad nu mums būs Čips un vairāk nemainīšu-tālākās diskusijās YT čatā par vārda maiņu neielaidīšos-pārāk daudz mācītgribētāju saradies!
<< Starp citu, arī Youtube čata moderatoriem ir "mode" "uzriet" tiem, kas interesējas, kas notiek, kas par putnu ligzdā, u.tml.. Ne vienmēr, bet bieži. Ir taču loģiski, ka ne visiem ir laiks cauru dienu sekot video, tāpēc vieglāk ir pajautāt. >>

Īsāk sakot - arī man šķiet, ka šim lieliskajam putnam (kas arī, šķiet, jau ir cienījamā vecumā) piestāvētu kāds skanīgāks vārds (lai nu kāda viņam tā balss). Tāpēc "paldies" demokrātijai un iespējai balsot: daudzi no šeit piedāvātajiem vārdiem (ar pamatīgiem pamatojumiem! :) ) labi skan, tāpēc būs par ko padomāt.
[Kamēr nav izdarīta izvēle, viss ir iespējams.]
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by MĀRIS »

Labdien!
CerambyX wrote: 22 Apr 2021 14:22 ...., bet nu kaut kādā brīdī jūs te visi bijāt nosvīduši ....

Šis teikums bija lieks, jo ne bez pamatojuma no Durbes foruma visi "nosvīda"...
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
dzelmes
Posts: 1
Joined: 03 Sep 2012 16:30

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by dzelmes »

Pilnīgi piekrītu uzskatam , ja vārds jau ir iedots to mainīt nav vajadzības- Ļai Čipam veselība un daudz pēcnācēju!
Spīgana
Posts: 105
Joined: 19 Feb 2016 10:15

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Spīgana »

YT čatā Assistant pameta ideju par to, ka Čips varētu būt deminutīvs. Viņa gan citu pamatvārdu minējusi, es atradu šo https://www.babynames.com/name/chip. Tādā variantā Čips būtu Kārlis.
nolik
Posts: 56
Joined: 29 Mar 2020 10:18

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by nolik »

Sandra L. wrote: 22 Apr 2021 15:46 ...saukt nevis vārdā, bet par pīkstīti, šļupstīti utml. :(
Tas ir, jūs piekrītat tam, ka svešajam ērglim balss neatbilstošs? Tas jau ne par vārdu ... ja, pēc jūsu domām, Čips ir nosaukts savas balss dēļ, un ja šis vārds veido jums tādu asocijāciju ar invalīdu...?
Saprotu, ka jūs pierakstījāt vēl, ka ja cita iemesla pēc, tad savadāk... man nav jautājumu.
Vienkārši šis kontrarguments, kas augšāk...
Un jūsu papagailītis vai nebija labs?.. Papagailīts negudrs, nesmuks, jo mazs?
Man bija papagailītis. Un viņš bija ļoti labs. Viņa vārds bija Jaša. Un ja ērgli nosauks par Jašu - es būtu ļoti lepna. Jo vārds ir tāds, kāds bija manam papagailītim.

Eriny
Jebkurā gadījumā, šo es neizmantotu kā kontrargumentu. Kur ir iebildumi?


Man bija doma, ka ja Čips neietu kā vārds, tad nomainītu uz citu vārdu jau... bet Čips iet un iet, un pat balsošana tika uztaisīta, lai nolemt, vai vajag vispār mainīt. Un es jau redzu, ka iespējams Čips tiks atcelts kā vārds, tādēļ rakstu visu šo... jo man ļoti žēl, ka viss tā sanāca.
nolik
Posts: 56
Joined: 29 Mar 2020 10:18

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by nolik »

Spīgana wrote: 22 Apr 2021 16:37 Tādā variantā Čips būtu Kārlis.
Labāk Čārlzs tad.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Lianaliesma »

Audžutētis. :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”