Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Sandra L. »

nolik wrote: 22 Apr 2021 17:10
Vai es tik nesaprotami uzrakstīju, vai varbūt GT ne tā pārtulkoja ( :?: ) :shock:
Varu garāk, ja nav saprotami. Vārds man patīk, tāpēc liku papagailim, un viņš man bija mīļš. Man nepatīk, ja ērglim tāds vārds ielikts tādēļ, ka viņš pīkst vai čiepst (un man viņa balss liekas pilnīgi normāla), bet iepriekš daži rakstīja, ka tādēļ tā iesaukts. Un ja tā, tad to es salīdzināju, kā cilvēkam neiedot vārdu vai nesaukt vārdā, bet saukāt par pīkstīti, šļupstīti, rūcēju vai vēl nez kā, bet nesaukt īstā vārdā. Un tas nav cienīgi ne pret cilvēku, ne pret ērgli.
Ja cits iemesls, kādēļ ērglis nosaukts šādā vārdā, tad varbūt Mega var izskaidrot.
nolik
Posts: 56
Joined: 29 Mar 2020 10:18

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by nolik »

Sandra L. wrote: 22 Apr 2021 17:23
nolik wrote: 22 Apr 2021 17:10
Vai es tik nesaprotami uzrakstīju, vai varbūt GT ne tā pārtulkoja ( :?: ) :shock:
Domāju, ka saprotu diezgan skaidri.
Tādēļ domāju, ka tas ir rupji. Neatkarīgi no tā, izmantoju GT vai ne.

Ja patīk šis vārds...
Likat papagailim, jo viņš pīkst vai čiepst?
Ja nav šajā nozīmē, tad kāpēc nevarat domāt tieši tāpat par svešo ērgli?
waser
Posts: 3
Joined: 22 Apr 2021 16:56

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by waser »

Eriny wrote: 22 Apr 2021 15:58 Fakts, ka mega2 dara pamatīgu darbu fiksējot ligzdā notiekošo, pārlasu dienā notikušo katru vakaru. Par to PALDIES!
Taču foruma moderatoriem jāseko līdzi "tonim", nevar uzmest lūpu un "uzbraukt" tiem, kas domā citādāk. Jā, mega2 nosauca Mildas jauno partneri tā, kā viņai tobrīd šķita pareizāk, un šķiet, ka "Čips" tiešām jau iegājies. Bet no skatītājiem / lasītājiem iebildumi pret to bija jau uzreiz.
Un kuram gan ir patīkami saņemt "uzrējienu" (12.04.2021., foruma 143.lpp.) -
[..]-tad nu mums būs Čips un vairāk nemainīšu-tālākās diskusijās YT čatā par vārda maiņu neielaidīšos-pārāk daudz mācītgribētāju saradies!
<< Starp citu, arī Youtube čata moderatoriem ir "mode" "uzriet" tiem, kas interesējas, kas notiek, kas par putnu ligzdā, u.tml.. Ne vienmēr, bet bieži. Ir taču loģiski, ka ne visiem ir laiks cauru dienu sekot video, tāpēc vieglāk ir pajautāt. >>

Īsāk sakot - arī man šķiet, ka šim lieliskajam putnam (kas arī, šķiet, jau ir cienījamā vecumā) piestāvētu kāds skanīgāks vārds (lai nu kāda viņam tā balss). Tāpēc "paldies" demokrātijai un iespējai balsot: daudzi no šeit piedāvātajiem vārdiem (ar pamatīgiem pamatojumiem! :) ) labi skan, tāpēc būs par ko padomāt.
Piekrītu šim viedoklim! Mega2 tiešām ieguldījusi daudz darba un pūļu, ko arī novērtēju. Tomēr iebildumi pret vārdu Čips bija jau no sākta gala, bet tobrīd auditorija tika īslaicīgi nomierināta, ka tas ir pagaidu vārds un oficiālais vārds vēl tiks piešķirts - šķiet tikai godīgi, ka tāds brīdis arī pienāk.

Mans personīgais iebildums pret esošo iesauku - liktos tikai likumsakarīgi, ka arī jaunā tēviņa vārds saskanētu ar Mildas vārdu, proti - būtu latvijā zināms/populārs personvārds, gluži kā tas bija ar iepriekšējā tēviņa vārdu - Raimis.
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Sandra L. »

nolik wrote: 22 Apr 2021 17:37
Mans jautājums bija: kādēl kādam (ērglis,ūpis, vista, vanags, stārķis, zīlīte utt. utjp.) jādod vārds pēc viņa nepilnībām vai trūkumiem (ha,ha, ērglis čiepst, tātad Čips)? Ja būtu klibs, tad sauktu Klipsis, Štoks???
Lizbete
Posts: 2
Joined: 21 Apr 2021 17:53

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Lizbete »

Ērgļa vārda apspriešanai ir izveidota atsevišķa foruma lapa, taču bēdīgi, redzot, ka visi savas domas metas izteikt ligzdas notikumu lapā. Arī Mega2, kas cenšas visus pamācīt un aizrādīt (tas gan nemaina manu cieņu pret viņas padarīto darbu) neīstajā vietā pauda savu aizvainojumu par pēkšņu vārda nopēlumu.

Galu galā, bija taču runa, ka tas ir pagaidu vārds. Tad kādēļ apvainoties, ja ērgli kāds nosauc citā vārdā vai vēlas tā oficiāli vārdu nomainīt? Darbs, protams, ir ieguldīts, bet tāda nu ir publiskā vide - katram būs viedoklis un savas vēlmes. Daudzi uzskata, ka vārds absolūti nepiestāv ne ērglim, ne kā saskaņai ar Mildas vārdu, savukārt daudzi to atbalsta.

Mega2 - nevajag apvainoties (iespējams Jūs teiktu pretējo, taču pēc foruma ziņām labi nolasāms aizvainojums). Cilvēki te ir daudz, un katram gribas izteikt savu viedokli, gluži tā pat, kā to izteicāt pati. Lai tauta lemj, jo, galu galā, ligzdas apskate ir publiska un neviens nav nozīmēts kā ērgļu aizbildnis. 👍
User avatar
almapalma
Posts: 15
Joined: 07 Apr 2021 14:07

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by almapalma »

Manuprāt, Milda ir viens spēcīgs latviešu sieviešu vārds, tāpēc Mildas partnerim piedienētos līdzvērtīgi spēcīgs vīriešu vārds. Es pievienojos tiem, kas uzskata, ka Kārlis ir tāds vārds. Nedomāju, ka šeit būtu iederīgs Saulvedis, Auseklis un tamlīdzīgi, Laimis jau nu nepavisam. Gribētos, lai vārdi ir savā starpā saderīgi, ar cerību (fantāziju vai iedomu), ka tas palīdzēs pārim arī turpmāk būt spēcīgam un saderīgam.
User avatar
EWIS
Posts: 55
Joined: 02 May 2017 10:33
Location: Carnikava

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by EWIS »

Varbūt kāds atceras šo multeni. Čips un Deils steidz palīgā (Chip 'n Dale Rescue Rangers). Čips šoreiz atsteidza palīgā latvju zeltenei Mildai un paldies šim ērgļu puisim par to. Nedomāju, ka kāds īpaši piemeklēts super latviskais vārds, ko mainīs Čipa liktenī. Nejauciet savu cilvēcisko sapratni par lietu kārtību ar putnu instinktīvo dzīvi. Viss.
_jolka_
Posts: 59
Joined: 08 Apr 2021 16:08

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by _jolka_ »

...un šodien LTV1 dienas ziņu raidījumā plkst.18.00 bija jauks sižets par notikumiem Durbes ērgļu ligzdā!
Tieši tur arī visai Latvijai tika nosaukts jaunā ērgļu tēviņa vārds Čips :)
Izdarām secinājumus.
waser
Posts: 3
Joined: 22 Apr 2021 16:56

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by waser »

_jolka_ wrote: 22 Apr 2021 18:55 ...un šodien LTV1 dienas ziņu raidījumā plkst.18.00 bija jauks sižets par notikumiem Durbes ērgļu ligzdā!
Tieši tur arī visai Latvijai tika nosaukts jaunā ērgļu tēviņa vārds Čips :)
Izdarām secinājumus.
Izdarīju - Aiju Andrejevu ziņās arī vairs nesauc par Aishu :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46690
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Vērotāja »

Lūdzu iesniegt vārdu piedāvājumus viewtopic.php?f=27&t=4134&p=277344#p277344
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”