🔒Jūras ērgļi Durbē 2016 (Šilute un Vents)

Haliaeetus albicilla - White-tailed Eagle
Locked
User avatar
Vērotāja
Posts: 47227
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Vērotāja »

Māri, Robertam nav gredzena un apgalvojumi, ka tas nav Roberts ir tikpat subjektīvi kā tie, ka tas ir Roberts.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by MĀRIS »

Vērotāja wrote: Man atbilde priekš sevis ir viennozīmīgi skaidra.
Vērotāja! Tu pār šo "ganāmpulku" esi uzņēmusies atbildību, un arī esi tomēr šeit visvisvislielākā autoritāte, /protams izņemot Jāni,/ tāpēc pasaki līdz galam sakāmo, un 99% no ganāmajiem vairs nebūs jautājumu, /kā es pagājušajā gadā Tevi tirdīju, un jau šogad daru to pašu/. Es , piemēram domāju, ka tas ir Roberts. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Maz-ko-zinu
Posts: 1940
Joined: 23 Apr 2015 09:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Maz-ko-zinu »

MĀRIS wrote:Kuš, kuš, kuš, Vērotāja. Nerājies, un lūdzu turpini, protams bez dusmām, jo arī man tas viss ir interesanti. Es, kā novērotājs, būtībā esmu izmetams! :oops: :P Vienīgais, ko esmu tagad nosecinājis, ka Roberts beidzot šo Madāmu, Brūti, Lēdiju..., ir akceptējis, jo neredzu viņā vairāk to noraidījumu, kāds bija agrāk. :P
Tur bija dusmas? Es nesaklausīju. Domaju, Vērotaja, saprot, ka esmu ar viņu vienisprātis. Tas taču no maniem komentāriem nolasāms. Vai tad tik viegli pārprast?
User avatar
Vērotāja
Posts: 47227
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Vērotāja »

MĀRIS wrote:
Vērotāja wrote: Man atbilde priekš sevis ir viennozīmīgi skaidra.
Vērotāja! Tu pār šo "ganāmpulku" esi uzņēmusies atbildību, un arī esi tomēr šeit visvisvislielākā autoritāte, /protams izņemot Jāni,/ tāpēc pasaki līdz galam sakāmo, un 99% no ganāmajiem vairs nebūs jautājumu, /kā es pagājušajā gadā Tevi tirdīju, un jau šogad daru to pašu/. Es , piemēram domāju, ka tas ir Roberts. :P
Māri, ja atmet emocijas un pieiet tēmai zinātniski - Robertam nav gredzenu, tātad nav nevienas zinātniskas metodes, lai pierādītu, ka šis tēviņš ir tas pats vai cits.

Bet! Esam vienojušies, ka šajā ligzdā ligzdojošo vīrieškārtas ērgli saucam par Robertu
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Made »

Man arī liekas, ka var tīri labi dzīvot arī tad, ja nekas līdz galam nav skaidrs :)))
Tas ir kā ar Dievu - ko nu katrs ar to saprot un ej nu sazini, vai viņš ir vai nav, pierādījumu nav un pasaules radīšanu nez vai zinātniski atkārtos tieši tāpat :lol:
Vērojam un pieņemam :) Ir tikai tas, kas ir :)
Maz-ko-zinu
Posts: 1940
Joined: 23 Apr 2015 09:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Maz-ko-zinu »

Made wrote: Ir tikai tas, kas ir :)
Un tā ir labi :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by MĀRIS »

Vērotāja, mīļā! Es nemaz neprasīju Tev zinātnisko diserāciju aizstāvēt tēmā "Durbes ligzda un putni tajā". Man vienkārši gribējās dzirdēt Tavu subjektīvo viedokli izteiktu skaidrā, visiem saprotamā valodā, ar visiem pamatojumiem, kādi ir pēc Tavām domām. Es jau savas domas izteicu. Plus pie visa
Vērotāja wrote:Bet! Esam vienojušies, ka šajā ligzdā ligzdojošo vīrieškārtas ērgli saucam par Robertu, tāpēc tā arī tēviņu turpināsim saukt. Jo neviens uz šīs pasaules nevar pierādīt ne to, ka viņš ir tas pats, ne to, ka nav.
tas bija pagājušajā gadā. Ja mēs nenonākam pie kopsaucēja, ka tas ir Roberts, bet gan kāds cits putns, tad, pēc manām domām, viņu nekādā gadījumā nevar saukt par Robertu, tāpat kā Brūti nekad nesauks par Durbi. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Lianaliesma »

Vērotāj, redzi nu, nemaz nav viegli, kad tas vērotāju pulks kļuvis tik bagātīgs... ;)

Man liekas, nevajadzētu gan moderatoru uzskatīt par pakalpojuma sniedzēju un nepagurstoši drebināt viņu... :lol:,
bet gan uzmanīgāk ieklausīties viņā un citos komentētājos, un tad, to visu ņemot vērā, vēlreiz pārlasot, nevis palūdzot moderatoram kaut ko atrast, izdarīt savus secinājumus.
...un ja arī tā sava secinājuma gala pārliecība atšķiras no vairākuma, nav taču nekāda mirstamā vaina, vai ne.

Tomēr par principiem forumā gan nosaka moderators.

Zinu tiešraidēs vērojamās ligzdas, kur tiešām ir pieņemts, ka abus vecākus sauc nemainīgi vienos vārdos, arī kad paši putni dažādu iemeslu dēļ nomainās. Tā ir pat tāda skaista pieminēšana un simbolisks turpinājums.
Citur vecāku pāri vienmēr sauc Ma un Pa/Mamma un Paps.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47227
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Vērotāja »

lianaliesma, paldies par atbalstu :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Made »

Kad sāksies pati ligzdošana, tad jau varēs izpētīt un gūt lielāku pārliecību (varbūt pat būs cita ligzda). Pagaidām, kam neceļas roka saukt par Robertu, var taču rakstīt "Roberts" :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47227
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Vērotāja »

Māri, tas, ka sievieškārtas putns nav Durbe ir zinātniski pierādāms, jo nav gredzenu ar Durbes individuālo numuru.

Vai vakardienas Brūte ir tā, kas šodien bija ligzdā? Pierādi! Pārskaiti spalvas :D Vakar viņa kājeles turēja šķībi, šodien taisni. Un knābis vakar bija tīrs, bet šodien netīrs :lol:
(jokoju, protams)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Maz-ko-zinu
Posts: 1940
Joined: 23 Apr 2015 09:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Maz-ko-zinu »

Vērotāja wrote:Māri, tas, ka sievieškārtas putns nav Durbe ir zinātniski pierādāms, jo nav gredzenu ar Durbes individuālo numuru.

Vai vakardienas Brūte ir tā, kas šodien bija ligzdā? Pierādi! Pārskaiti spalvas :D Vakar viņa kājeles turēja šķībi, šodien taisni. Un knābis vakar bija tīrs, bet šodien netīrs :lol:
(jokoju, protams)
Es pat aizmirsu šodien tās kājas apskatīt, no muguras jau tās arī nebija labi saredzamas.
Mums, lai izbēgtu no pārpratumiem, jāvienojas par smaidu valodu vēl bez Roberta un Brūtes vārda.
Kādu smaidiņu likt? Man vislabāk patīk šis, tāds plats un sirsnīgs - :D, bet klasiski tas nozīmē ņirgāšanos. Atkal var pārprast. Citi liek - :P, bet klasiski tas nozīmē "rādīt mēli". Klasiskais smaidiņš portālā ir tik neizteiksmīgs, nemaz ne pēc smaida :)
Emotion
Posts: 1438
Joined: 21 May 2015 18:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Emotion »

Viky wrote:
Raganiete wrote:Manuprāt divi sveši ērgļi un mūsējie ir kādā citā ligzdā,vismaz ļoti tā gribas domāt. :)
Kā es gribētu Tev piekrist.
Diemžēl tā tomēr nav. Brūte būs patriekusi Durbi :? negribas ticēt, ka viņa ir mirusi. Taču, ja viņa ir patriekta, vai tad Robis nemestos viņai pakaļ? ... grūti kautko izdomāt. Pagaidām ir tikai divas versijas par notikušo un abas nav priecīgas. un...jāsecina, ka jaunā brūte ir agresīva ērglene :roll:
Emotion
Posts: 1438
Joined: 21 May 2015 18:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Emotion »

MĀRIS wrote:
Vērotāja wrote: Man atbilde priekš sevis ir viennozīmīgi skaidra.
Vērotāja! Tu pār šo "ganāmpulku" esi uzņēmusies atbildību, un arī esi tomēr šeit visvisvislielākā autoritāte, /protams izņemot Jāni,/ tāpēc pasaki līdz galam sakāmo, un 99% no ganāmajiem vairs nebūs jautājumu, /kā es pagājušajā gadā Tevi tirdīju, un jau šogad daru to pašu/. Es , piemēram domāju, ka tas ir Roberts. :P
es atceros Robčiku savādāku. Kalsnāku un sirmāku :?
Emotion
Posts: 1438
Joined: 21 May 2015 18:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Emotion »

MĀRIS wrote:Vērotāja, mīļā! Es nemaz neprasīju Tev zinātnisko diserāciju aizstāvēt tēmā "Durbes ligzda un putni tajā". Man vienkārši gribējās dzirdēt Tavu subjektīvo viedokli izteiktu skaidrā, visiem saprotamā valodā, ar visiem pamatojumiem, kādi ir pēc Tavām domām. Es jau savas domas izteicu. Plus pie visa
Vērotāja wrote:Bet! Esam vienojušies, ka šajā ligzdā ligzdojošo vīrieškārtas ērgli saucam par Robertu, tāpēc tā arī tēviņu turpināsim saukt. Jo neviens uz šīs pasaules nevar pierādīt ne to, ka viņš ir tas pats, ne to, ka nav.
tas bija pagājušajā gadā. Ja mēs nenonākam pie kopsaucēja, ka tas ir Roberts, bet gan kāds cits putns, tad, pēc manām domām, viņu nekādā gadījumā nevar saukt par Robertu, tāpat kā Brūti nekad nesauks par Durbi. :P
Roberts 2016?
User avatar
Viky
Posts: 3041
Joined: 12 May 2015 08:54
Location: Rīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Viky »

Emotion wrote:
Viky wrote:
Raganiete wrote:Manuprāt divi sveši ērgļi un mūsējie ir kādā citā ligzdā,vismaz ļoti tā gribas domāt. :)
Kā es gribētu Tev piekrist.
Diemžēl tā tomēr nav. Brūte būs patriekusi Durbi :? negribas ticēt, ka viņa ir mirusi. Taču, ja viņa ir patriekta, vai tad Robis nemestos viņai pakaļ? ... grūti kautko izdomāt. Pagaidām ir tikai divas versijas par notikušo un abas nav priecīgas. un...jāsecina, ka jaunā brūte ir agresīva ērglene :roll:
Es jau biju uzdevusi šo jautājumu, vai Brūte varēja patriekt Durbi.
Jānis atbildēja, ka tādus gadījumus viņš nezinot.
Un es arī šaubos, ka Roberts būtu palicis un nesekojis Durbei.
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Made »

Maz-ko-zinu wrote:Kādu smaidiņu likt? Man vislabāk patīk šis, tāds plats un sirsnīgs - :D, bet klasiski tas nozīmē ņirgāšanos. Atkal var pārprast. Citi liek - :P, bet klasiski tas nozīmē "rādīt mēli". Klasiskais smaidiņš portālā ir tik neizteiksmīgs, nemaz ne pēc smaida :)
Maz-ko-zinu, kur Tu smelies zināšanas par klasisko variantu? Pietuvinot peli pie "ņirgāšanās" :D ir definīcija "Very Happy", bet :P ir "Razz", amerikānisms, kas sarunu valodā nozīmē izjokot, kaitināt :roll: Konkrēti es apjūku LK foruma smailiņos, cenšos lietot tikai dažus, vai meklēt pēc apraksts vārdnīcā..
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Sandra L. »

Galvenais, lai ligzda (šī vai vecā) ir apdzīvota un ērgļi izaudzina un palaiž pasaulē veselīgus jaunos ērgļus. Vai vecāki ir Roberts vai "Roberts" un Durbe vai Lēdija/Madāma/Dāma/Brūte/sieviešputns, tas no mums nav atkarīgs. Daba tukšumu nemīl...
Protams, mums, vērotājiem, labāk patiktu, ja tas notiktu šajā ligzdā :)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by MĀRIS »

Top Dabasdatiem jauna mājas lapa, tā kā tur noteikti būs gan citādāks forums kā tāds, gan arī smaidiņi. :P /Vienkāršs, labvēlīgs smaids./
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Maz-ko-zinu
Posts: 1940
Joined: 23 Apr 2015 09:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2016 (Durbe un Roberts)

Post by Maz-ko-zinu »

Made wrote:
Maz-ko-zinu wrote:Kādu smaidiņu likt? Man vislabāk patīk šis, tāds plats un sirsnīgs - :D, bet klasiski tas nozīmē ņirgāšanos. Atkal var pārprast. Citi liek - :P, bet klasiski tas nozīmē "rādīt mēli". Klasiskais smaidiņš portālā ir tik neizteiksmīgs, nemaz ne pēc smaida :)
Maz-ko-zinu, kur Tu smelies zināšanas par klasisko variantu? Pietuvinot peli pie "ņirgāšanās" :D ir definīcija "Very Happy", bet :P ir "Razz", amerikānisms, kas sarunu valodā nozīmē izjokot, kaitināt :roll: Konkrēti es apjūku LK foruma smailiņos, cenšos lietot tikai dažus, vai meklēt pēc apraksts vārdnīcā..
Vispārpieņemtos, plašāk izplatītos variantus, ko lieto, rakstot pieturzīmes, nevis klikšķinot uz bildītes, tas :D nozīmē pamatīgu apcelšanos, izsmiešanu - tā līdz šim esmu secinājusi no kontaktiem ar jaunāko paaudzi.
To varam Diskusijās pārrunāt. Ja Vērotāja tur pārcels, neņemšu ļaunā. Es vispār neko viņai "neņemu ļaunā" un ar respektu uzklausu viņas teikto. Nu, kādu smaidu likt? :lol:
Locked

Return to “Jūras ērglis”