Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Vērotāja »

Made wrote: 24 Apr 2020 15:02 Vērotāja, Tev tik skaista tā atlidošanas bilde, man nesanāk noķert, tāpēc ierakstīju atlidošanu un nomaiņu video :P
Made, lai noķertu kadru, izmantoju "karstos' taustiņus.
Agrāk slēdzu ātrumu uz 0,25, bet tad kadrs peld un nekas labs nesanāk. It īpaši šajā laikā, kad Youtube ir samazinājusi visu video kvalitāti, jo Covid izolācijas apstākļos ir ļoti augusi noslodze.

Karstie taustiņi ir
Image

Ar 10 sekunžu taustiņiem tieku tuvu vajadzīgajai vietai, tad ar mazajām bultiņām kadru pa kadram.
Ir brīži, kad nenostrādā. Tad palaiž un aptur tiešraidi, kaut uz dažām sekundēm.
Ak, jā, piebilde, ka tad kad cenšos tikt uz kadra, tiešraide ir apturēta.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Made »

Paldies, Vērotāja! :) Reiz laikam bija runa, bet biju aizmirsusi, un te ir uzskatāmi.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by MĀRIS »

Es zināju par šiem taustiņiem. :P
Image
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Vērotāja »

Made wrote: 30 Apr 2020 08:28 (kā gan viņa iemanījusies ielikt 31 min garu video, man tur kaut kas apstājās vienā brīdī, kad mēģināju "uzlaboties"... :roll: )
Made, lai ievietotu garos video, kontam jābūt verificētam.
https://support.google.com/youtube/answ ... ktop&hl=en
Mans konts arī verificēts.
Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Made »

tajā verificēšanā man kaut kas apstājās, laikam telefonu nepaņēma (vai jābūt androīdam? man ir parastais LG, vecais)
bet pie konta fotoattēliem piesaistīts laikam arī otrs, kuram nav SIM kartes, bet ir tikai internets - LG glaudāmais
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Vērotāja »

Made wrote: 30 Apr 2020 14:24 tajā verificēšanā man kaut kas apstājās, laikam telefonu nepaņēma (vai jābūt androīdam? man ir parastais LG, vecais)
bet pie konta fotoattēliem piesaistīts laikam arī otrs, kuram nav SIM kartes, bet ir tikai internets - LG glaudāmais

Made, uz telefona numuru atnāk kods. Nav nozīmes kāds modelis.

Youtube konts nav atdalāms no Google konta. Ieej tur un paskaties kāds numurs reģistrēts. '
Ja cits kā YT kontā, tad vispirms nomaini Googlē un tad tālāk ej uz YT.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Vērotāja »

Made viewtopic.php?p=247604#p247604

Pārcelšu arī iepriekšējos komentārus pēc brīža, kad redzēšu, ka esi izlasījusi.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Made »

iešu tur lasīt, šeit dzēs, paldies :))
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Vērotāja »

Made wrote: 03 May 2020 07:58 3.maijs

5:51 Kuja bez ierunām palaida Juki perēt, bija nocietusies un ātri aizlaidās, tagad atgriežas vispirms uz zara, tad pielido pie ligzdas un ilgi mēģina atgūt zaudētās pozīcijas. Juki gan pieceļas, bet apgroza olas un atkal apguļas, Kuja stāv "nad dušoi", vispirms morāli ietekmēdama, bet tad arvien tuvāk fiziski uzmākdamās, kamēr tiek gan atpakaļ. :P


dzelteni apvilktie ielikti no citiem kadriem

5:48-5:57 (9:30) video :P
https://www.youtube.com/watch?v=jRa0qiAbE90

Es bieži skatos uz to egli aiz ligzdas - čūskegle tā tomēr laikam nav, bet tāda īpaša liekas :roll:
Made, droši liec video kā lodziņu, tas skatītājiem ērtāk skatāms un ērtāk atverams.
Tu taču zini kā - iezīmē un nospied augšā uzrakstu Youtube

[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=jRa0qiAbE90 [/youtube]





Ja ir daudz video, tad arī liec lodziņos, bet tad uztveramības uzlabošanai labāk sadalīt atsevišķos komentāros pa 1-2-3 video katrā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Made »

Nu jā, es zinu gan, kā liek lodziņos, bet kautrējos - tas aizņem daudz vietas un tāpat jau gribas uz YT pārslēgt, lai ir lielāks logs, turklāt es vēl neesmu verificējusi kontu un laikam tāpēc varu izvēlēties bildi tikai no 3 dotajiem variantiem, kas ne vienmēr izsaka video galveno. Turklāt liekas, ka bez lodziņiem ir pārskatāmāk, ja daudz gabaliņu... :oops:
Vienīgi - 2 vai 3 video var lodziņos skatīties vienlaicīgi, tas gan.. un man nav iekšā kompilēt interesantos gabaliņus kā filmiņu, man vairāk ir kā "arhīva" ieraksti ar garākiem priekšplāniem vai pakaļplāniem (t.i. kontekstu) un tas varbūt ir tāds neuzkrītošāks piedāvājums.. Bet nu, kad man dators būs pavisam pilns, tad jau to gabaliņu būs mazāk un varēs likt lodziņos :))

Un vēl tāds apsvērums - ja es lieku arī bildes, tad priekš video nevajag papildu komentārus (reizēm lieku ar nokavēšanos un labi, ja esmu rezervējusi vismaz vienu vietu).. vispār padomāšu :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Vērotāja »

Made wrote: 03 May 2020 14:12 vispār padomāšu :)
Padomā gan, jo vispār jau uztveramāk ir 10 atsevišķi komentāri ar īsu informāciju katrā.

Neesmu pārbaudījusi pēdējā laikā, bet gandrīz droši, ka garā komentārā pirmajiem video ir tikai daži skatījumi, bet komentāra pēdējam video būs 2-3 reizes vairāk. Video lodziņā skatījumi būs reizes 3-4 vairāk.
Lasītāja uztveres īpatnības.


Par video bildi - YT algoritms ir ļoti gudrs. Neesmu likusi video bildi vispār nekad, nevienu reizi, bet lodziņā vienmēr ir redzams visinteresantākais moments. YT algoritms pats to atrod.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Made »

Vērotāja par to, kā ierakstīt tiešraides straumi :P
(neliku kā citātu, lai plašāk lasīt)

Sveiki!

Ļoti atvainojos, ka piesārņoju melno stārķu sadaļu ar tehniskām lietām, taču redzu, ka problēma vēl nav atrisināta.

Pirms 2 dienām rakstīju, ka nav nekā vienkāršāka, kā ierakstīt visu tiešraides straumi un pēc tam MS var garajos ziemas vakaros lasīt no lielā ieraksta ārā to, kas viņu interesē. Domāju, ka problēma ir atrisināta, taču spriežot pēc Mades jautājumiem, nez vai.
Lai ierakstītu nepārtrauktu straumi:

1. Šim nolūkam vajag tikai iegādāties vietu, kur saglabāt. Piemēram 4Tb (8Tb) ārējo cieto disku, tas varētu maksāt ap 100-140 euro un tie arī ir visi izdevumi šajā sakarā.

2. Lejuplādē atskaņotāju VLC https://www.videolan.org/vlc/index.lv.html

Atvērt augšā sadaļu Mēdijs >> Tīkls >> Atvērt tīkla straumi
Atvērsies šāds dialoga logs. Ailītē iekopēt melno stārķu Youtube adresi (no augšas) un nospiest >> Atskaņot.
Image

3. Lai ierakstītu >> augšā sadaļa Atskaņošana >> Ierakstīt

4. Lai norādītu vietu kur ierakstu saglabāt >> augšā Rīki >> Iestatījumi

Dialoga logā atvērt Video un norādīt vietu kur saglabāt. Norāda ceļu uz 4Tb ārējo cieto disku

Image

5. Tas ir viss! Ja straume stabila, tā var strādāt mēnešiem ilgi. Nezinu cik daudz vietas aizņem, to var pēc 1-2 dienām diskā paskatīties.

6. Lai padarītu darbošanos ērtāku >> augšā Rīki >> Pielāgot saskarsmi. To ko vajag, var palikt zem ekrāna, tā ērtāk strādāt.

p.s. Lai viens ieraksts nebūtu nenormāli garš, naktī var apturēt un atsākt, lai sadalītu īsākos gabalos.
p.p.s. Lai ierakstītu vajadzīgos mazos fragmentus no lielā ieraksta >
atver ierakstu ar to pašu VLC un atārto tās pašas darbības. T.i. veic ierakstu no ieraksta. Kvalitāte nezūd.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Made »

Paldies, Vērotāja! :D

4T man nav, bet programmu pamēģināju lejupielādēt un palaist. Tikai man laikam pašreizējā situācijā tā neder vai es neprotu atkost knifiņus. Ko nozīmē Doties uz noteiktu laiku? Tiešraides atskaņošana tik un tā notiek no tā brīža, kad VLC to palaiž. Mēģināju laiku uz nulli nolikt, bet tāpat rāda to stundu un divdesmit minūtes sākumā apakšā pie svītras - ko tas nozīmē?

Dabūju arī ierakstītu failu mapē - bet man nepatīk, ka šim faila veidam laikam nevar pabraukāt pa skalu, kā to var OCam ierakstam - viegli pārskatīt, kas tad tur notiek un cik garš ieraksts un kāds kameras laiks...

Un jā, pagaidām man vajag tiešraides ierakstā atkāpties - bet es taču nevaru to VLC pateikt - vai varbūt varu? Parastu YT pabeigtu ierakstu laikam var palaist no vidus, ierakstot laiku adresu logā, bet te... :roll:

Jā, katram rīkam sava specifika, plusi un mīnusi. Man patīk, ka te nav jābūt pilnajam ekrānam, kamēr rakstu, bet rezultātā ierakstās viss un vari staipīt kā gribi..
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Made »

Es tikko esmu iemācījusies pavisam vienkāršas lietas ar OCam un YT kontu, bet straumēšana ir kaut kas būtiski cits un man vispār sev par pārsteigumu lēni pielec (biju labākās domās par savu advancētību). Nu jā, un vēl citi pārsteigumi.

Nesen naktī gribēju ierakstīt ar OCam Metropolitēna operas Marija Stjuarte kadrus ar Garanču un aizmigu pie datora.. rezultātā ierakstījās nepilna stunda, bet ieraksts aizņēma vairāk nekā 5 GB. Tagad, kad man melnajam stārķim vajag vietu, centos nosviest tos >5 GB uz 8GB flešu (vieta it kā bija), bet neņēma - teica, ka esot par lietu ierīces failu sistēmai :roll: Oho! Nez, vai ir limits failu lielumam flešā (neteica taču, ka vietas nav.. vai varbūt es nepareizi visu saprotu..)

Ja man OCam ir mazā logā, vai viņš klausās tikai stārķi, vai dzird arī blakus logus?

Vispār starpība lielam un mazam logam ir pamatīga. Mazais logs 1 stundu un 7 minūtes aizņem 1,66 GB un pilnu ekrānu (man stacionārais dators un liels ekrāns) apmēram tāda paša lieluma failā var ierakstīt tikai 24 minūtes. Es nezinu, kā ierakstīt tikai skaņu celiņu, tāpēc naktij uzliku mazu ekrānu.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Vērotāja »

Made, Ocam tiešām nav labākā lieta, ar ko ierakstīt ilgstoši. OCam ir ekrāna rakstītājs. Ko redz, to raksta. Kādā formātā redz, tādā raksta - ja atver lielo ekrānu, attiecīgi palielinās pikseļi un GB rezultātā.
Skaņu celiņu raksta no straumes. Neko citu no fona trokšņiem neraksta, bet labāk atver iestatījumus un pārbaudi.

Atšķirībā no Ocam, VLC neizslēdz iespēju turpināt darboties ar datoru, skatīties vai lasīt citas vietnes. VLC ieraksta tikai to, ko laid caur VLC.
VLC nav sarežģītāks par OCam!

:arrow: Kad lieto OCam - tad, kad jāieraksta kaut kas no 12 stundu vēstures.
:arrow: Kad lieto VLC - tad, kad ieraksta straumi reālā laikā. VLC nedod iespēju kaut ko attīt vai pārtīt. Uzliec rakstītāju un viņš Tev rakstīs kaut nedēļu. Atkārtojos - VLC netraucē darīt kaut ko citu datorā (atšķirībā no OCam).

Par apjomu - nupat caur VLC pārbaudīju - 1 minūte prasa aptuveni 20 MB (stārķi) un ap 10 MB (jūras ērgļi).
Ar OCam 1 minūte paņem aptuveni 195 MB.

Par flešu - divi jautājumi:
fleša formatēta?
kādā veidā Tu mēģināji saglabāt?

Atgriežoties pie Youtube, tas profils ir kopīgs ar Google profilu.
Google profilā katram ir bezmaksas 17GB krātuve. Vari kaut ko samest tur.
Var vēl iereģistrēties Yandexā, tur ir 10 GB disks. Starp citu, labāks un ērtāks kā Google ar jaukām papildus funkcijām. https://disk.yandex.com/
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Made »

Paldies, Vērotāja!
Es jaut kā netieku un netieku līdzi pašreizējam momentam (OCam rakstu no pilna ekrāna, bet gribas arī strazdus paskatīties un citas pauzes + jaunu zināšanu apguve :P) līdz ar to man būtu jāizmanto paralēli OCam un straumēšanas ierakstīšana. Es pārliecinājos, ka OCam dzird visu, kas notiek datorā arī ārpus mazināta loga (tāpēc tajā laikā neeju nedz WhatsApp no datora, nedz FB, nedz citur, kur var nākt skaņu signāli..) un laikam jau straumēšanas skaņas būtu OCam dzirdamas (ir taču jāieslēdz straumēšanai skaņa, ne?). Tātad jāpagaida, kad tikšu līdz tagadnei... :P

Reizēm negaidīti pārsteidz tas, ka YT nogriež vēsturi nevis pakāpeniski, bet blokiem (ja esmu izmantojusi YT palaišanu ilgāku laiku bet atjaunošanas, tad sāk bremzēties skaņa... un zinu, ka būs ziepes, man vakar tā 10 minūtes nogrieza)

Jā, flešs formatēts, tur jau bija darba faili un gribēju atlikušajā vietā iesviest (bija brīvs >5 GB).. mēģināšu vēlreiz eksperimenta dēļ... man nupat stārķis, arī manas aizmigšanas dēļ, rīta pusē ierakstījās 6,25 GB fails ar 1 stundu un 10 min. :shock:

Tu domā Google disku? Man izmantoti 90% no 15 GB..

Es padomāju, ka mēs ar stārķi tomēr nesaražosim pa 5 dienām vairāk par 500 GB - nopirku 1 TB disku, neesmu vēl "piesējusi" :lol:

Tas, ka viss "uzgāzās" nesagatavotai.. bet mani jau neviens nedzen, kā būs, tā jāņem par labu :) Tik un tā neviens cits laikam nepieteicās. Būs man pieredze :) Es jau tā priecājos par iespējām, ko paver Ocam. Pirms tam pamēģināju PotPlaiyer, bet kaut kas nesapasēja, pametu...

Skatos, ka LK arī ir tēma par ierakstītājiem https://looduskalender.ee/forum/viewtop ... &start=180

P.S. Njaa, pieredzes trūkums. Atkal nebūtībā aizgāja laiks no tās vietas, kur iepauzēju, t.i., 8:38 līdz 11:30 - it kā vēl paguvu ieraudzīt mazajās bildītēs, ka ir stārķi ligzdā, kad sagriezās ripulis un YT bloks atjaunojās jau no 11:30... un forumā arī nekā par to laiku nav...
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Vērotāja »

Pot Players man personiski nepatīk. Neiesaku. Princips tas pats kā VLC, raksta tikai reāllaikā. Bet ievērojami sapiņķerētāks. To lietoja laikā, kad bija īss brīdis, kad caur VLC nebija iespēja atvērt parasto YT tiešraidi. Tagad tā problēma ir novērsta.
Ļoti, ļoti iesaku VLC.

Tajā LK tēmā rezultātā arī izkristalizējas divas programmas - OCam un VLC. Vienkāršas un labi strādā.

Par MS - ja būtu tiešām vajadzība, tad caur LDF noorganizēt ieraksta saglabāšanu tehniski būtu iespējams, ja atrisinātu datu nesēju problēmu ieraksta saglabāšanai. Nezinu kādēļ jau gadien netiek izmantots šis vienkāršākais variants.

Par notikumu pierakstiem un aiziešanu nebūtībā - tā ir vislielākā problēma. Mēs esam pārāk maz un paliekam aizvien mazāk. Daži no pēdējiem, kas no tehniski varošiem un uzticamiem bija palikuši, pēc pēdējām diskusijām nu ir prom.... Manī tas viss izsauc asaras un skumjas. Un cenšanās paspēt pierakstīt to, kas tūlīt aizies nebūtībā, bieži izsauc pilnīgu bezspēcības sajūtu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Made »

Vēl es domāju par to, ka visi priecājas - tiešraides paver citas zināšanas. Zinātnei vispār ir svarīgi dati un datu rindas, uzkrāti fakti. Arhīva ierakstiem, manuprāt, ir nenovērtējama loma šajā ziņā, tiem būtu jābūt brīvi pieejamiem, ja reiz bija publiska tiešraide. Kā tad pontu arhīvs varēja tos glabāt... starp citu - vai tagad tam var tikt klāt? :roll: Mūsu 2015.gada vasara laikam tu tū jau pirms kāda laika. Eh, gatavus ierakstus nevarēja pārņemt un nodrošināt..

Man liekas, ka LG atpūtīsies un atnāks.. piliens pārpludina jau pielietu kausu, bet tad paliek vieglāk..
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Vērotāja »

Made, pontu arhīvs diemžēl ir izdzēsts. Man bija saglabāta saite, bet nupat atvēru un redzu, ka tā ir tukša http://193.40.124.24/

LDF, kā saprotu, vispār nesaglabā tiešraides, tās parādās kā "sabiedrību izglītojošs" produkts un izkūp gaisā.
Tas jau ūpju tēmā tika pieminēts, ka vienīgais, kas ir saglabāts, tas ir saglabāts forumā. Nekā cita nav.

Ja nekļūdos, kādreiz kādā tikšanās tika pieminēts, ka tas aizņem ļoti daudz servera vietas, bet LDF rīcībā nav tik ietilpīgi serveri kur šo informāciju glabāt.
Taču, ja nodrošinātu vietu kur saglabāt, neredzu tehniski ievērojamu problēmu kāpēc to nevarētu darīt pa taisno no servera.
Protams, jārunā ar iesaistītajiem, bet tehnisks risinājums noteikti ir iespējams.

Jo tas kaut kā neizklausās nopietni, ja zinātne ir atkarīga no kāda cilvēka/u labvēlības ierakstīt to vai citu fragmentu. Un ja noskatoties fragmentu izrādās, ka vajadzīgs gabals pirms vai gabals pēc? Ko tad?
Par to, ka var ierakstīt nepārtrauktu plūsmu, arī rakstīju jau pirms gada un pirms diviem. Tā kā nesekoja nekāda reakcija, biju iedomājusies, ka zinātnieks ir pieslēdzies un plūsmu ieraksta un bija milzīgs pārsteigums, ka pēkšņi tika izsludinata panika, ka nav kas raksta.
Nav skaidrs kādēļ uz sezonas sākumu netika īstenots viens no diviem iespējamiem variantiem - pieslēgšanās LDF vai paša ierakstīta plūsma.

Made, ja atbilde publiski nav iespējama, Tu vienmēr vari rakstīt man uz e-pastu vai Facebookā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Pļāpas par dažādām tehniskām lietām

Post by Made »

Vērotāja, jā, paldies, nesen gribēju uzrakstīt te un sapratu, ka Tev PM atslēgtas :| kaut kā tas atrisinājās.

Es vairāk pat domāju nevis par vienu zinātnieku vai otru (te jau daudzi viņi), bet par jaunajiem ornitologiem un vides pētniekiem kopumā. Tiešraidēs var kaut vai fenoloģiskus novērojumus konkrētā vietā analizēt. Nu un dabas vērošanas un iepazīšanas popularizēšanai - putnu dziesmu atpazīšanai, putnu daudzveidībai ligzdas apkārtnē (un kā ar gadiem - vai kokvarde katru gadu dzirdama Durbē?) utt. Te vairāk domāju par iestādēm un biedrībām (LDF! LOB!), kuru lauciņā tas būtu noderīgi sabiedrības izglītošanai un jauno zinātnieku audzināšanai.

Nesen klausījos LR1 "Monopolu" ar mikoloģi Diānu Meijeri https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/monopols/m ... e.a128929/
Viņa saka - zinātnisko karjeru laikam iepauzēs, bet kā vienu no darbošanas veidiem paturēs sēņu popularizēšanu :) un viņas abas ar otru Lielās Latvijas sēņu grāmatas https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apr ... amata.html autori Initu Dānieli FB grupā iegulda ļoti daudz laika un uzmanības un izdomas, lai ieinteresētu cilvēkus un atbildētu uz daudziem jautājumiem, kas pastāvīgi atkārtojas. Bet mēs jau nevaram gribēt, lai kāds izdara šādu izvēli pēc mūsu stabules (По щучьему веленью, по моему хотенью), katram dzīvē ir savi uzdevumi, darāmie darbi, galā galā arī spējas un talanti risināt vienas vai otras lietas vai darīt ko citu, kas dvēselei tuvāks.

Cilvēki katrs tik unikāls un neatkārtojams, un vienlaikus katrs tikai nobriestot prot to "sagremot" :roll: saprotam, ka dabas daudzveidība ir stabilitātes pamats, bet par "cilvēku daudzveidību" kā sabiedrības attīstības pamatu ļoti bieži pat nepadomājam, velkam uz vienādošanu. Kā Imants Ziedonis teicis - "katrs savu olekti liekam otra dzīvei kā drānai klāt un tad dusmīgi tiekam, ka ir tā, bet ne citādāk.." Es to ne tikai šajā datu saglabāšanas kontekstā pārdomāju, bet arī tagad pārcilājot atmiņā visus, kas izvēlējās forumā nebūt tieši attiecību dēļ (es jau nevaru zināt visus iemeslus, bet cik spēju saskatīt no diskusijām). Nu jā, gan atnākšana, gan aiziešana, gan radīšana, gan izjaukšana - tas viss ir dzīvē jāpārdzīvo kaut kad kādu reizi ļoti spēcīgi, pēc tam jau rodas pieredze.

It kā jau "svēta vieta tukša nepaliek", bet tomēr paliek gan - piemēram, Murkjeļa vietā neviens vairs humoru te nedzen :) ui, dabā tagad ir murķeļu un lāčpurnu laiks! ka neatnāk kāds lāčpurns :D

Ak, un šis jau tehniskā tēmā neiederīgs komentārs :oops:
Post Reply

Return to “Tehniski jautājumi par forumu”