Detaļas izgriešana no liela attēla

Post Reply
User avatar
Vērotāja
Posts: 46713
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Detaļas izgriešana no liela attēla

Post by Vērotāja »

Lai izgrieztu detaļu no liela attēla (Microsoft Office lietotājiem)
- ja attēls ir vienīgajā eksemplārā, drošības pēc vispirms uztaisam kopiju - ar labo taustiņu uz bildes nospiežam Copy un turpat blakus uz brīvā lauka My Pictures mapē nospiežam Paste
(patiesībā šis punkts vispār nav vajadzīgs, jo vieglāk ir saglabāt izlabotās attēla versijas, bet ja darbojas pirmo reizi, labāk tomēr uztaisīt drošības kopiju)

- tad uz attēla nospiežam ar labo taustiņu un atrodam Open With - un tur izvēlamies Microsoft Office Picture Manager

- izvēlnē augšā nospiežam Edit Pictures
Untitled1.jpg
- labajā malā atvērsies izvēlne, tur nospiežam Crop
Untitled2.jpg
- visās attēla malās parādīsies melnas robežlīnijas un tās virzot norobežojam to attēla detaļu, kuru vēlamies saglabāt atsevišķā attēlā. Kad tas izdarīts, spiežam OK labajā pusē
Untitled3.jpg
Attēlu var saglabāt divos veidos
- kopiju saglabājot kā atsevišķu attēlu - augšā kreisajā malā spiežam uz File - Save As - un saglabājam izlaboto attēlu ar citu nosaukumu.
Tad augšējā labajā malā spiežam sarkano krustiņu, lai aizvērtu attēlu - dators prasīs vai saglabāt izmaiņas - nospiežam Nē.
Tādā veidā tiks saglabātas divas viena attēla versijas - labotais ar citu nosaukumu un vecais bez izmaiņām.

- ja attēla oriģināls nav vajadzīgs, tad pabeidzot attēla apgraizīšanu, spiežam uz sarkanā krusta augšējā labajā malā un uz datora jautājumu vai saglabāt izmaiņas- spiežam Jā.

Spiigana, ja ir jautājumi, droši prasi :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
spiigana
Posts: 117
Joined: 04 Apr 2009 09:52

Re: Detaļas izgriešana no liela attēla

Post by spiigana »

Paldies, Klintslejas un Vērotāja, jautājumi kā to izdarīt man nav, jo eksperimentālā kārtā to jau paveicu uzreiz pēc ieteikuma saņemšanas. Neesmu vēl tikusi līdz ielādēšanai dabasdatos, man nav pārliecības, vai tā izgriešana ko maina, jo manas bildes tāpat visas ir miglainas. Nu nevar ziepju trauks tādus sīkulīšus normāli uzņemt. Līdz ar to arī izgrieztais tauriņš ir miglains, varbūt pat miglaināks kā ar visu fonu. Man nenormāli gribas normālu aparātu, tā kā izrādās man te pilns ar ošu pļavraibeņiem un vēl visādiem brīnumiem, tā gribas viņus normāli nofokusēt... Bet pagraizīšu viņus un paskatīšu, kā izskatās, kad dabasdatos ielādē - var jau būt, ka foršāk ir miglains taurenis, nekā miglains taurenis uz skaidra fona :D .
User avatar
Vērotāja
Posts: 46713
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Detaļas izgriešana no liela attēla

Post by Vērotāja »

Spiigana, tur es Tev pilnīgi piekrītu, ka ar ziepenīti fotografēto graizi vai negraizi, labāk nebūs :(
Vienīgā iespēja mesties guļus blakus taurenim un tad fotografēt.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
kaaposc
Posts: 167
Joined: 13 May 2011 11:35

Re: Detaļas izgriešana no liela attēla

Post by kaaposc »

Tiem, kam Windows, bet nav MS Office.

Nepieciešama programma XnView (xnview.com) - bezmaksas rīks bilžu aplūkošanai un apstrādei.

Kad XnView pieinstalēts un bilde tajā atvērta, ar peli vienkārši "uzvelkam" rāmīti apkārt mūs interesējošajam apgabalam:
Izgriešanas rāmītis
Izgriešanas rāmītis
01_ramitis-crop.png (255.43 KiB) Viewed 23074 times
Aiz maliņām un stūrīšiem var mainīt izgriežamā apgabala izmērus.

Kad apgabals atzīmēts, rīku joslā (toolbar) ir poga Crop:
"Crop" poga
"Crop" poga
02_crop_poga-crop.png (158.44 KiB) Viewed 23074 times
Beigās atliek vienkārši File -> Save as... un nosaukt failu citā vārdā (lai oriģināls paliktu neizmainīts):
File -> Save as...
File -> Save as...
03_file_save_as-crop.png (35.19 KiB) Viewed 23074 times
Lielākajā daļā attēlu rediģēšanas programmu šī procedūra (Crop) ir līdzīga, tāpēc nedaudz "padomājot līdzi" (© Lattelekom), visam vajadzētu izdoties :)
Klintslejas
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2008 20:15

Re: Detaļas izgriešana no liela attēla

Post by Klintslejas »

Jā, jo mazāku gabalu izgriež, jo kvalitatīvāks asums prasās. Vienalga, crop noder, kaut vai, lai nedaudz apgraizot, vismaz dabūtu tauriņu smuki tieši centrā. Es arī retākus bet neasus kadrus nepievelku pilnībā. Vienkārši izgriežu vairākus variantus un skatos, kurš ir pieņemamāks. Bildējot teiksim puķu lauku, man nekad nav vienāds asums visā bildē, tad nu ar crop izgriežu veiksmīgāko fragmentu.
Post Reply

Return to “Tehniski jautājumi par forumu”