Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by Vērotāja »

Prasme uztaisīt skrīnu ir saimniecībā ļoti noderīga lieta, kas var noderēt saglabājot savā datorā dajebko kas redzams uz ekrāna (kadrus no filmām, sludinājumus, lai nav jāpieraksta telefons, internetā atrastas kulinārijas receptes utt utt utt)

1. Atrodiet uz klaviatūras taustiņu Print Screen. To nospiežot jūs nofotografējiet ekrānu ar visu tajā redzamo. Taustiņu jāspiež tikai vienu reizi, jo spiežot vairākkārt, saglabāts vienalga tiks tikai pēdējais attēls
(foto aizņēmos)

Image



2. Tagad bilde kaut kur jāsaglabā. To var darīt jebkurā programmā, taču ņemot vērā tālākās darbības, mēs uzreiz izvēlamies programmu Paint
Tā atrodama
- lejā kreisajā stūrī Start (apaļā zīme ar MS lodziņiem)
- All programms
- Accesossories
- Paint (latviski Molberts)



Image



3. Tik dziļi programma būs jāmeklē tikai vienu-divas reizes, jo MS biežāk lietojamās programmas automātiski nostājās augšā tikko atverot pogu Start
Lūk šādi



Image

>>> turpinājums>>>
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by Vērotāja »

4. Atverot programmu Paint nospiežiet taustiņu kombināciju Ctrl + V
Un jūsu attēls parādīsies uz ekrāna.

Šeit piebilde, ka ja taisat attēlus no tiešraides, kur notiek darbība un mērķis ir uztaisīt iespējami daudz attēlus, tad darbības laikā taisam līdz šai vietai.
Un atkal varam spiest taustiņu PrtScr un atkal likt bildes Paintā.
Apakšā uz zilā panelīša sakrāsies daudz nesaglabātas bildes, kad notikums beigsies, tad apstrādāsiet un saglabāsiet.

Lai nu cik uztrenēti pirkstiņi, tomēr visa šī darbošanās prasa laiku un bildes pēc kārtas kā VLC vienalga nesanāks. Ja nofiksēsiet Mačo atlidošanu, tad barības nodošana tiks palaista garām (un ne tikai palaista garām, bet kamēr noglabāsiet bildi Paintā, jūs vienkārši to neredzēsiet, nav jau VLC, kur var paralēli skatīties un taisīt bildes). Te nu vienkārši jātrenējas un arī stratēģiski jāizvēlas kuru notikuma brīdi fiksēt.


5. Bildes apstrāde.
Tā kā ar šo metodi jūs fiksējat visu ekrānu kādā brīdī, tad attiecīgi nodotografētas tiek arī malas ar programmu paneļiem utt. Tie ir jāapgriež. Var izmantot dažādas metodes, tomēr par visvienkāršāko esmu atzinusi apgraizīšanu tai pašā Paintā.

Paintā augšā ir redzams kvadrātiņš ar nosaukumu Select, nospiediet to tās attēla daļas, kuru gribat izgriezt, augšējā kreisajā stūrī
Sarežģīti uzrakstīju, bet tas izskatās tā -


Image


6. Tagad velciet vispirms pa labi, tad uz leju un iegūsiet, ka kvadrātā tiks iezīmēta izgriežamā daļa. Ja roka nodreb un kaut kas nesanāk kā gribās, nospiediet vēlreiz Select un sāciet no sākuma
Te iezīmēju kvadrātu uz balta fona, lai labāk redzams kā tas izskatīsies


Image


7. Kad viss iezīmēts, nospiežiet Crop, lai apgrieztu nevajadzīgās malas


Image


>>> turpinājums>>>
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by Vērotāja »

8. Attēla saglabāšana
Tā ir vienkārša darbība, kas ir līdzīga visām programmām.
Augšējā kreisajā stūrī nospiež
- zilo klucīti ar bultu
- Save as
- izvēlieties JPEG picture
- Nosauciet bildi kaut kā
- Save

Image


Tagad attēls ar apgraizītām malām ir jūsu datorā un jūs to varat ievietot forumā :D


Ir variants, kad no p.5 uzreiz pāriet uz p.8 - t.i. bildi ar visām malām saglabā datorā.
Tālāk datorā atrod neapstrādāto bildi, to atver vai nu tai pašā Paint vai arī ar Microsoft Office picture manager un tad apgraiza malas. Varbūt iesākumā tā ir vienkāršāk, taču noteikti tas ir daudz ilgāk.

Treniņiem šīs tēmas komentāri :D
Ja kas nesanāk, droši jautājiet, atbildēšu uz visiem jautājumiem, ja manu zināšanu pietiks.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Ruta
Posts: 610
Joined: 21 Apr 2011 21:00

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by Ruta »

Labvakariņ!
trenējos "jaunajām" tehnologijām :lol:
Attachments
trennejos.jpg
trennejos.jpg (18.51 KiB) Viewed 19181 times
Ruta
Posts: 610
Joined: 21 Apr 2011 21:00

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by Ruta »

Nu tāda bakstīšanās 21.gs :lol: To var darīt vienīgi galīgā galīgā bezizejas gadījumā.Mēģināju ari vairākas bildes pēc kārtas,bet dažas sanāca un dažas pa vidam izkrita(paliek balta lapa).
Katrai bildei ir no stūrīša "Start programs" jāatver jauns "Paints" vai ne?Tā darīju.Bet vai nu nenoreaģēja prinskrīn taustiņš vai ari nepamanīju,vai kursors ir uz lapas
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by Vērotāja »

Ruta, tā ir, diemžēl...
Šajā metodē var uztaisīt 1-2 bildes no tām ligzdām, kuras tā īpaši neskaties. Bet fiksēt darbību kustībā nav iespējams. Tu vēl neuzrakstīji to, ka katru reizi taisot to Paintu vaļā, ligzdu vienlaicīgi neredzi.
Vienīgi var jau iepriekš atvērt kādas 10 baltas Paint lapas un atstāt uz apakšējā paneļa, tā iet drusku ātrāk, bet nu kopumā tā ir ākstīšanās, ne bilžu taisīšana.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
dogma7
Posts: 140
Joined: 01 May 2011 05:57

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by dogma7 »

Labrīt!
Tas ir tikai mēģinājums bildēt ar print screen, paldies Vērotājai par instrukciju. Liekas, ka nav tik slikti.
Attachments
Mētra pucējas.JPG
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by Vērotāja »

Dogma, lieliski :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
dogma7
Posts: 140
Joined: 01 May 2011 05:57

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by dogma7 »

Vērotāja, paldies.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by MĀRIS »

Pamēģināšu! Nu ko! Ar VLC man neiet nekādā jēgā, nevaru es viņu pieradināt, bet šis aborigēns man kaut kā paklausīja! :P :P :P Paldies, Tev, Vērotāja, jo lai arī šogad jau izmantošanas iespējas iet uz beigām, bet dzīve jau neapstājas! :P

Tagad tikai ieskatījos, ka šī pamācība šeit stāv jau no 2013. gada, tikai es nebiju viņu atradis, un saņēmies ar viņu padarboties. Vēlreiz paldies Tev! :P
Attachments
miza.jpg
Last edited by MĀRIS on 28 Dec 2017 13:59, edited 11 times in total.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by skarleta »

bilde mēģinājums :)
Attachments
ērglēni.png
ērglēni.png (205.72 KiB) Viewed 17105 times
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by Sandra L. »

2.Mēģinājums
Image
oho! Pēc 10. mēģinājuma kaut kas sanāca! :)
User avatar
mega2
Posts: 55979
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by mega2 »

Bildes ievietošanas mēģinājums N1
Screenshot (2).jpg
Galīgi garām,nav tāds formāts,kādu gribēju dabūt :mrgreen: nekas nesanāk!!!
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by Vērotāja »

mega, viss ir kārtībā. Jo ievietojot šādā veidā var uzspiest uz attēla un tas parādās pilnā izmērā. Pamēģini :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
mega2
Posts: 55979
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by mega2 »

Nezinu,mēģinu viena pati bez palīga,redzēs,kas būs sanācis????
Mēģinājums N2

Nu tam melnumam vidū gan nebija jābūt,pa ilgu turēju pogu,laikam????? :evil:
Attachments
Screenshot (3).jpg
User avatar
mega2
Posts: 55979
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by mega2 »

Vērotāja wrote:mega, viss ir kārtībā. Jo ievietojot šādā veidā var uzspiest uz attēla un tas parādās pilnā izmērā. Pamēģini :D
Jā,paldies,Vērotāj!!! Izmēģināju,viss it kā OK,bet sanāk diezgan ilgs process,vismaz man :o Jūs visi tik ātri saliekat bildes,kamēr putniņi vēl sēž ligzdā,kad likšu es,sen jau būs tālēs zilajās :lol:
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by Sandra L. »

mega2 wrote:
Vērotāja wrote:mega, viss ir kārtībā. Jo ievietojot šādā veidā var uzspiest uz attēla un tas parādās pilnā izmērā. Pamēģini :D
Jā,paldies,Vērotāj!!! Izmēģināju,viss it kā OK,bet sanāk diezgan ilgs process,vismaz man :o Jūs visi tik ātri saliekat bildes,kamēr putniņi vēl sēž ligzdā,kad likšu es,sen jau būs tālēs zilajās :lol:
Būs labi! Man arī pirmā bilde sanāca padsmit minūtes. Tagad vingrinos, nu jau sanāk ātrāk :)
User avatar
mega2
Posts: 55979
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by mega2 »

Sandra L. wrote:
mega2 wrote:
Vērotāja wrote:mega, viss ir kārtībā. Jo ievietojot šādā veidā var uzspiest uz attēla un tas parādās pilnā izmērā. Pamēģini :D
Jā,paldies,Vērotāj!!! Izmēģināju,viss it kā OK,bet sanāk diezgan ilgs process,vismaz man :o Jūs visi tik ātri saliekat bildes,kamēr putniņi vēl sēž ligzdā,kad likšu es,sen jau būs tālēs zilajās :lol:
Būs labi! Man arī pirmā bilde sanāca padsmit minūtes. Tagad vingrinos, nu jau sanāk ātrāk :)
Jā,Sandra,es skatos mēs abas šodien esam saņēmušās pamēģināt to bilžu ievietošanas procesu :o Sapratu,ka visiem jau sen apnikuši mani sausie komentāri,tāpēc nolēmu saņemties un iemācīties,bet nu diezgan grūti un ilgi sanāk--katrā ziņā manas bildes būs ar kavēšanos :mrgreen:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by MĀRIS »

mega2 wrote: katrā ziņā manas bildes būs ar kavēšanos :mrgreen:
Mīļā Mega2! Mēs visi esam tam gājuši cauri, un domājuši, ka mums nekad nekas nesanāks! Tāpat no rītiem Tevi neviens nesteidzinās, Tu varēsi mierīgi un pa smuko darboties! Bet ir taču prieks, ka Tu vari! :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
riekstiņš
Posts: 121
Joined: 25 Mar 2016 20:19
Location: Drustu pagasts

Re: Attēlu taisīšana no ekrāna jeb skrīni

Post by riekstiņš »

Izmēģinu.
Attachments
ligzda.jpg
ligzda.jpg
Post Reply

Return to “Tehniski jautājumi par forumu”