Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Made »

Būs jau labi, gribas samīļot Tevi, lai vari starot! :)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by MĀRIS »

Piekrītu šeit izskanējušam viedoklim, ka šis ir forums latviešu valodā. Ļoti atzinīgi arī skatos uz Fleur, Baskas, Biker, Liz01, Ames,... dalību pie mums. Viņas vienmēr ir centušās no sirds, un tādus dalībniekus nedrīkst noniecināt, tāpēc viņi vienmēr būs šeit gaidīti. Saprotu arī NorasR rakstīto, jo pieliekot GT tulkojumu tur reizēm ķīselis vien ir, bet pēc manām domām viņam ir jābūt klāt, jo savādāk mēs paliekam par daudzvalodu forumu. Mans ierosinājums - vai mūsu moderatori, kuriem visiem ir lieliskas angļu valodas zināšanas, nevarētu izdarīt korekcijas Viņu Gt tulkotajos tekstos, kā teikt lai "kaza ir dzīva, bet vilks paēdis". :roll: :P
Made wrote:Būs jau labi, gribas samīļot Tevi, lai vari starot! :)
Image
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Lianaliesma »

Vērotāja wrote: LK komentētājas ir ļoti pieklājīgas un cenšas tulkot.
Par šo konkrēto komentētāju krievu valodā - varbūt biju diezgan skarba, bet tam iemesls ir, ka cilvēks ir ienācis redzami latviskā forumā, pat necenšas pateikt labdienu foruma valodā. Vai uzrakstīt krieviski un blakus ielikt GT tulkojumu, ar to parādot, ka cenšas.
Bet te kā ar zābakiem pa forumu...
Vērotāj, piekrītu Tev, ka biji pārāk asa. Daudzi jaunie latviešu forumieši ienākuši forumā bez sasveicināšanās, kas man licies savādi, tomēr varu saprast - varbūt cilvēki iejaucoties pirmo reizi citu forumiešu komentāros, it kā baidās pārtraukt viņu putnu sarunas. Katrā ziņā, kā Māris teica, cilvēkiem jādod iespēja augt. Šis nu ir tas gadījums (atšķirībā no klajas provocēšanas par sensitīviem vispārīgiem jautājumiem). Un nenolaisties pašiem.

Tāpat kā vienmēr esmu aicinoši uzņēmusi LK vērotājus, kas dzīvo dažādās vietās pasaulē un runā dažādās valodās, tāpat priecātos par jebkuriem citiem dabasmīļiem, kas vēlas mums pievienoties, tā bagātinot forumu ar saviem savvaļas dabas vērojumiem, zināšanām, tehnisko ieguldījumu.

Par valodu - pilnīgi piekrītu, ka forumam jānotiek latviešu valodā. Un katrs var savam komentāram savā valodā pievienot tulkojumu latviešu valodā. Nekāda lielā nelaime, ja nav pilnībā skaidri saprotams teiktais, pārējie taču var pārjautāt.

Un domāju, ka no Noras puses dot atļauju vienam rakstīt savus komentārus angliski tomēr nav korekti pret pārējiem forumiešiem un pēc būtības nav pareizi.
Tāpat kā nav pareizi kādam no mums lūgt pievienot visiem svešiem komentāriem svešvalodās savu tulkojumu latviešu valodā. Varbūt to varētu darīt DD. Vai katrs, kurš māk to svešvalodu, bet tad savā komentārā citējot oriģinālu un pievienojot savu tulkojumu.

Tas, ka cilvēki lieto pieņemto foruma valodu un iztulko tajā savu komentāru, ir normāla prakse pasaulē. Citur pat neraksta to tekstu svešvalodā.
Bet man liekas labāk, ja raksta sākotnējo tekstu - jo tad ja tulkojums ir nesaprotams, katrs pats var mēģināt tulkot un izprast domu labāk. Vai pārjautāt.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46706
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Vērotāja »

lianaliesma wrote: Vērotāj, piekrītu Tev, ka biji pārāk asa.
Šajā sadaļā komentētājam trešo reizi tika lūgts likt klāt tulkojumu, pirms tam divus pieklājīgā formā izteiktus lūgumus viņš ignorēja.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Lianaliesma »

Vērotāja wrote:Просьба пользоваться переводчиком Google Translation, так как на форуме может быть использован латышский или английский язык.
Vērotāj, ja nopietni, vai tā ir?
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46706
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Vērotāja »

lianaliesma wrote:
Vērotāja wrote:Просьба пользоваться переводчиком Google Translation, так как на форуме может быть использован латышский или английский язык.
Vērotāj, ja nopietni, vai tā ir?
Dažus komentārus iepriekš rakstīju:
Vērotāja wrote:
Made wrote:Tie karodziņi jau nedefinē forumiešu sarunvalodu, bet gan to, kādā valodā var skatīt lapas ietērpu.
Angļu valodā komentēt var LK forumā. Mūsējā ir latviešu. Angļu valodas tāpat kā krievu valodas komentāri ir jātulko.
Foruma uzturētāju viedokli nosaka NoraR un tas ir - https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 86#p124986
Mans personiskais viedoklis ir pretējs, forumam jābūt tikai latviešu valodā.

Nerunāju par citātiem, kuriem var pielikt plašāku vai īsāku tulkojumu, bet komentāru valodai jābūt latviešu valodai.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46706
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Vērotāja »

Jūs pārmetāt man, ka esmu skarba, jo cilvēkam jau trešo reizi centos paskaidrot, ka šis forums ir latviski.
Un arī informēju, ka video par pirmo olu mums jau ir.

Lūdzu:

Divi komentāri te ar pirmo olu: https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 24#p125424
Un te https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 26#p125426
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Lianaliesma »

Vērotāj, paldies, nebiju domājusi Tevi aizvainot, un ļoti ceru, ka tā to arī uztvēri. Kā zini, man nesagādātu grūtības vairāku valodu klātbūtne ar tulkojumiem komentāros, es tikai priecātos, ja forumam pievienotos jauki, dabu (ieskaitot arī cilvēku dzimumu :) ) mīloši cilvēki.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
NoraR
Posts: 268
Joined: 16 Jan 2012 20:25
Location: Rīga

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by NoraR »

Pamanīju tikai tagad šo diskusiju - man kaut kā neliekas pareizi, ka cilvēki bez orģinālteksta ieliek tikai tulkojumu latviešu valodā, kas veikts ar Google Translate. Tas manuprāt rada vēl lielāku sajukumu. Precizēšu savu teikto, ka normāli būtu likt orģinālvalodā un tad ar Google Translate vai kā citādi tulkoto tekstu latviski.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Lianaliesma »

NoraR wrote:Pamanīju tikai tagad šo diskusiju - man kaut kā nelikas pareizi, ka cilvēki bez orģinālteksta ieliek tikai tulkojumu latviešu valodā, kas veikts ar Google Translate. Tas manuprāt rada vēl lielāku sajukumu. Precizēšu savu teikto, ka normāli būtu likt orģinālvalodā un tad ar Google Translate vai kā citādi tulkoto tekstu latviski.
Jā, tas gan, es arī esmu par to. Jo nevar citēt kādu ar savu tekstu, par ko neesi drošs, ka tam saturs ir tas pats. Tad tas ir pārstāsts.
Un komentāru svešvalodā var arī iztulkot jebkurš cits, bet tad pats savā atsevišķā komentārā kopā ar citētu oriģinālu.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46706
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Vērotāja »

lianaliesma wrote:Ligzdas gariņ, izdevās noņemt to zaļo strīpu? Man neizdevās, laikam , nesaprotot vācu valodu, kaut ko nepareizi darīju.
Visās valodās jau vienādi izskatās. Augšā rīki>iestatījumi>video>apakšā punktiņš parādīt visus iestatījumus>no kreisās rindas izvēlnes atvērt video> nomainīt - 1 uz 0 augstumu.

Image

Nezinu, man arī ir -1, bet zaļās strīpas nav.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46706
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Vērotāja »

Vai ir vajadzība likt bildes "pa punktiem"?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Lianaliesma »

Vērotāja wrote:
lianaliesma wrote:Ligzdas gariņ, izdevās noņemt to zaļo strīpu? Man neizdevās, laikam , nesaprotot vācu valodu, kaut ko nepareizi darīju.
Visās valodās jau vienādi izskatās. Augšā rīki>iestatījumi>video>apakšā punktiņš parādīt visus iestatījumus>no kreisās rindas izvēlnes atvērt video> nomainīt - 1 uz 0 augstumu.

Nezinu, man arī ir -1, bet zaļās strīpas nav.
Nu jā, tā arī biju rīkojusies, tomēr nomainot augstumu uz 0, zaļā strīpa turpat vien ir, tāpēc domāju, ka varbūt ko nesapratu.
Mani iestatījumi izskatās tāpat kā Tev, Vērotāj, augstums, platums -1.
Tā zaļā strīpa nav redzama uz ekrāna, tikai momentuzņēmumā.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46706
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Vērotāja »

Tur apakšā zem bildes jau rakstīju, ka Bea ieteiktā augstuma nomaiņa neko nemainīs. Jo man ir -1, bet uz bildēm zaļās strīpas nav un nav bijusi.
Re, bilde, kuru uztaisīju pirms dažām sekundēm.

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Lianaliesma »

Atradu! Nomainīju uz 0 abus - gan platumu, gan augstumu un nu zaļās strīpas nav! :D

Image

Paldies! Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46706
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Vērotāja »

Super :P
Raganietei arī jāpasaka, viņai arī tā zaļā strīpa :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46706
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Vērotāja »

lianaliesma, Tev laikam ir stacionārais dators?
Ja Raganietei arī, tad laikam tas -1 jāņem nost stacionārajiem?
Tikai versija.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Lianaliesma »

Jā, man stacionārais.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by Ligzdas gariņš »

lianaliesma,super ka izdevās ;) paldies,Vērotājai,ka tev palīdzēja un protams Bea!
man ar izdevās :P kaut gan visu laiku nebija man tās zaļās svītras,tikai nesen parādījās,nau ne jausmas no kurienes uzradās,it kā neko nespaidīju...
bet interesanti ka man ar stāvēja -1 abās ailēs,protams kad nomainīju uz 0,tad pazuda tas zaļais traips :mrgreen:
User avatar
mega2
Posts: 55979
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Videoieraksts no VLC un ievietošana YouTube

Post by mega2 »

Nezināju,kur lai raksta,tāpēc ielīdu šeit! :lol:
Man uzradās bišku cita problēma,kura nav saistīta ar video,bet ar parasto bilžu taisīšanu :o
Pavisam nesen(nu jau gan būs kādas dienas piecas atpakaļ)uzradās tāda problēma(nezinu,vai varēšu riktīgi aprakstīt?) :roll:
Taisu daudz momentkadrus,jeb ekrānšāviņus,kā es viņus saucu(nu kad spiežu pogu katru sekundes simtdaļu),lai noķertu lidojumā un tagad vairs to nevaru darīt,jo pēc katras taustiņa nospiešanas lec ārā apakšējā sarkanā svītra,kura pazūd tikai pēc kādām 5 sek.,kad mans ''modelis''ir jau tālās zilajās,savādāk bildes ir sabojātas ar to sarkano svītru apakšā :mrgreen:
Vai ir kāda iespēja viņu dabūt nost,jo šāda problēma iepriekš nebija-kāpēc parādījās nezinu,varbūt kaut ko esmu nospiedusi(it kā nē) :shock:
Tagad,lai dabūtu labus kadrus aiziet vairāk laika,jo n-tās reizes tinu ''filmu'' atpakaļ un ķeru momentu-ļoti traucējoši :cry:
Post Reply

Return to “Tehniski jautājumi par forumu”