Objektīvs 300mm

Post Reply
laaga_X
Posts: 9
Joined: 18 Feb 2016 23:29

Objektīvs 300mm

Post by laaga_X »

Sveiciens!

Jautājums par objektīviem Canonam putnu bildēšanai savam priekam, 300mm. Mums te ar gaismu pašvaki, tāpēc gribētos ko gaišāku par lētuci 4-5.6, kuru esmu izvilcis no plaukta šobrīd. No pašiem Canon objektīviem izvēle kaut cik saprotamā budžetā ir ļoti ierobežota. Varbūt kādam ir pieredze ar citiem ražojumiem - Tamron, Sigma, utt - ko no tiem varētu ņemt, un ko labāk ne? Derēs jebkādas pārdomas par šo tēmu, kas ļaus noformulēt labāko risinājumu. Paldies!
Torn
Posts: 1
Joined: 25 Mar 2011 09:53

Re: Objektīvs 300mm

Post by Torn »

Labdien. Es lietoju Tair 3A ar Nikon. Priekš Canon arī der kopā ar EOS-M42. Specifiska manta. Bet īpašiem gadījumiem varētu būt labs! http://ussrlens.com/optika/long-range/tair-3-a http://shinkei.livejournal.com/55345.html
laaga_X
Posts: 9
Joined: 18 Feb 2016 23:29

Re: Objektīvs 300mm

Post by laaga_X »

Paldies. Apmēram šāda līmeņa objektīvu jau pašlaik lietoju, Canon 70-300, F4.0-5.6. Doma bija par gaišākiem variantiem. Par cik tagad esmu sagādājis kameru, kurai, vienkāršoti izsakoties, ir krietni lielāks gaišuma potenciāls, tad arī vecais objektīvs ir gandrīz lietojams (var krāmēt augšā lielos ISO). Pa šo laiku esmu notestējis arī Canon L stiklus: 70-200 IS, gan F4.0, gan F2.8. Atšīrība ir iespaidīga, šie ir labs nākamais solis, uz ko mērķēt. Zooms 200 gan ir samērā mazs, bet pastāv iespēja ar stapgredzeniem to uzlabot uz, piemēram, x2.
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Objektīvs 300mm

Post by forelljjanka »

Kompanjons pietiekami sekmīgi bildē ar Sigma AF 120-400mm f/4.5-5.6 DG HSM OS ,pietiekami sekmīgi -gan maigi teikts,es pieskaitītu putnu bildēšanā viņu pie TOP 5 Latvijā! ;) Te viņa majslapa - http://ainars.net/putni/putni.html ,īsumā,bildējot putnus nekādi milimetri nav par maz,tomēr,izmantojot slēpņus un spectērpus,sekmīgi var bildēt arī ar 200 mm!Canon-am jau laikam zūmos nekas labāks par paša 100-400 nebūs,tam arī nesen iznākusi jaunā versija.Kādas atšķirības,gan neesmu iedziļinājies.Pats bildēju ar Olympus 50-200 plus 1.4 konvertors.Neiesaku,Olympus diemžēl ir izrādijies tupiks spoguļkameru frontē,pēdējais tā bodijs E-5,ir tikai par kapeiku labāks par manu E-3,jaunie bezspoguļi liekas vēl ilgi gaidīs jauno 300 mm fiksēto,vecie spoguļkamerām domātie ir caur pāreju uzkabināmi,tomēr, tas ir kā žigulis ar moskviča atrumkārbu! :lol: Varbūt nonākšu pretrunās ,bet galvenais nav ar ko bildē,bet gan padziļinātas zināšanas par tiem ko bildē.Profesionāli stroķi gan pamatīgi atvieglo bildētāja uzdevumu-labi nobildēt.Gan iespēja palielināt ISO,gan ātrs un precīzs sekojošais autofokuss.Zūmu klasē Karalis manuprāt ir Nikkor 200-400 F4,nesliktas atsauksmes par jauno 200-500,fiksētie gan Can .gan Nik.pietiekami labi abiem brendiem,tikai to cena-kosmoss!!! :shock: Populārākais Latvijas bildētājiem, jau piesauktais Canon-a 100-400 vecā versija,ar to bildē katrs otrais,kas bildē putnus.Cena ?Kā to ņem,kā sagrabējušam autiņam... :roll:
Post Reply

Return to “Dabas foto”