Makro fotografēšana - Kameras un objektīva iegāde ?

Post Reply
MartinsM
Posts: 4
Joined: 11 Aug 2010 11:58

Makro fotografēšana - Kameras un objektīva iegāde ?

Post by MartinsM »

Labdien !

Vēlos iegādāties jaunu kameru un objektīvu priekš makro fotografēšanas varbūt Jūs varat man kaut ko ieteikt (Budžets 1200 EUR). Es gribētu uzzināt arī ar kādu tehniku fotografē citi dabas datu biedri.

It kā gribētu spoguļkameru un kādu no makro objektīviem, taču apsveru domu arī par hibrīdu vai kādu augstākas klases Point & Shot, jeb pie mums par ziepju trauku sauktu.

Līdz šīm man ir bijuši tikai filmiņas fotoaparāti un digitālie fotoaparāti Olympus C-5500 - 2005.gada kompaktā bridge tipa kamera ar pilnīgiem manuālajiem iestatījumiem 1 cm makro un manuālo fokusu (Diezgan neērts, lēns un ne pārāk praktisks, tomēr manuāls), Fuji 2950 HD un pēdējais Super Zoom 21x ziepju trauks bez manuālajiem iestatījumiem - Nikon Coolpix L120 kam ir ļoti labs makro pie 103 mm .

Vai kāds izmantot Close Up filtrus vai Raynox DCR adapteri, reverse gredzenu, extention tubes, vai ko citu ?

It kā domāju par Nikon D3200, dēļ tā ka viņam ir 24 megapikseļi, tā kā varētu cropot/izgriezt. Kit 18-55 objektīvu un 70 - 300 mm objektīvu ar Raynox DCR 250 adapteri. It kā gribēju Nikon D5100 dēļ atlokāmā displeja, bet šis modelis jau ir samērā novecojis.

Vai arī lētāku variantu Canon EOS 1100D ar 100 mm objektīvu.

Interesē arī Pentax digitālās spoguļkameras, kā K-500, K-50 u.c.

Par makro objektīviem neko daudz nezinu, tikai cik nu ir nācies redzēt fotogrāfijas man patīk no 85 - 180 mm, arī 300 mm tele-foto objektīva galā esošais makro kaut ar gaisma mazāk.

40, 60, 70 mm laikam pārāk īsi priekš makro kaut arī varētu kompensēt ar zibspuldzēm vai kaut kādu saucamo makro zibspuldžu riņķi

Ar cieņu, Mārtiņš M !
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Makro fotografēšana - Kameras un objektīva iegāde ?

Post by forelljjanka »

Vispār jau prasijās pie sadaļas Dabas foto šo likt. ;) Īsumā,makro fotografēšana ar spoguļkameru kaardināli atšķiras no fotografēšanas ar tā saukto ziepju trauku.Nopietnai fotografēšanai prasās krietni lielāki ieguldījumi par 1200,-EUR.Jāsāk ar fotoābeci ;) ,makro ar spoguleni iespējams pie pamatīgi aizvērtas diafragmas(F8 un vairāk),kas automātiski nozīmē stipri lēnus slēdža ātrumus pie dabīga apgaismojuma.Tātad nepieciešamas specifiskas(un dārgas)zibspildzes,paredzētas tieši makro bildēšanai.Ja vēlēšanās iedziļināties sīkāk var paburties kaut vai www.fotoblog.lv forumā,pameklēt diskusijas par makro fotografēšanu.Vai arī jāsakontaktējas ar PiterānUģi,vienu no nopietnākajiem makrokukaiņu bildētājiem! ;) Ja nemaldos,nopietnākais makroobjektīvs ir Canon arsenālā.Var protams spiest uz lētākiem variantiem,kā plēšas,apgriezti un saparoti divi manuāli objektīvi un t.t.,tomēr tas būs vēl sarežģītāks un garāks ceļš uz patiesi kvalitatīviem makro kadriem(arī ar vislabāko tehniku šedevri nenāks uzreiz-nu kā jebkurā fotojomā ;) ).
Post Reply

Return to “Dabas foto”