Stirnu populācija/skaits

Post Reply
User avatar
Bird
Posts: 9
Joined: 14 Apr 2011 21:08

Stirnu populācija/skaits

Post by Bird »

Tā kā šis ir dabasdatu forums, kura lietotājiem vairāk vai mazāk ir kāda saistība ar dabu - kaut vai ieskatoties dabā vairāk kā vidējais sabiedrības loceklis.. :)

Jautājums - kādi ir jūsu novērojumu attiecībā uz stirnu skaitu (nemainīgs/nedaudz samazinājies/BŪTISKI mazinājies)?
Piemēram, nereti fotografējot dabā var redzēt stirnas (kas ir viegls foto-medījums, salīdzinoši). Skaidrs, ka agrāk (piem., pirms 2 gadiem) stirnu skaits bija lielāks, bet cik lielāks (protams, tas ir atkarīgs gan no reģiona un daudziem citiem apstākļiem, tomēr varbūt kādam ir kāds viedoklis)...?
User avatar
Vērotāja
Posts: 46452
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Stirnu populācija/skaits

Post by Vērotāja »

Esmu tas "vidējais sabiedrības loceklis" un mani novērojumi aprobežojas ar Carnikavas novadu, bet tajā apkārtnē pēdējos gados stirnu skaits nav būtiski samazinājies.
Bet droši vien tas ir saistīts ar lielo dārzu skaitu apkārtnē.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1041
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Stirnu populācija/skaits

Post by roosaluristaja »

Es, protams, nekādas stirnu uzskaites neveicu, jo pētu bišku citus dzīvniekus, bet pēc maniem virspusējiem novērojumiem stirnu skaits pēc pēdējām divām ziemām Gulbenes pusē ir būtiski samazinājies. Agrāk es tādām stirnām vispār nepievērsu uzmanību, bet šopavasar trijos ~ 10 h ilgos izbraucienos dabā esmu redzējis (dzirdējis) tikai pāris stirnas.
User avatar
Bird
Posts: 9
Joined: 14 Apr 2011 21:08

Re: Stirnu populācija/skaits

Post by Bird »

Es, protams, nekādas stirnu uzskaites neveicu, jo pētu bišku citus dzīvniekus, bet pēc.....
Saprotama lieta, ka uzskaite netiek veikta un fiziski, tas ir ļoti sarežģīti (to dara attiecīgais dienests, protams, tāpat tas vairāk vai mazāk, bet ir subjektīvs un tikai tendenciozs raksturs), tomēr tendenci parāda arī mūsu acis jeb novērojumi..:)

Protams, arī es esmu novērojis, ka skaits "uz aci" ir samazinājies (Vidzemes pusē), diemžēl.
User avatar
spiigana
Posts: 117
Joined: 04 Apr 2009 09:52

Re: Stirnu populācija/skaits

Post by spiigana »

Pēc šīm divām trakajām ziemām ir samazinājies, to jau pēc daudzajām spalvu čupiņām ziemā varēja prognozēt - bet tas viss relatīvi, jo pateicoties izcirtumiem, pirms tam stirnas bija redzami savairojušās. Un, kas vēl mani izbrīnīja (varbūt tieši dēļ lielā skaita) - tās bija kļuvušas salīdzinoši "agresīvas" - bērnībā nevarētu iedomāties, ka stirnu buks rej uz suni, nevis otrādi. Labi audzinātiem suņiem bija grūta dzīve :D . Šogad vēl neviens nav mēģinājis apriet, bet arī maz esmu redzējusi.
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Stirnu populācija/skaits

Post by forelljjanka »

Kurzemē šīm šoziem klājās manāmi labāk kā pagaišo.Tas arī loģiski,pagājušā paņēma visus maigo ziemu vārguļus.Viens kritisks brīdis gan bija,tā dullā sērsna ap Jaungadu,tad nāca nabagi pat pilsētā(Saldū),nu un marta beigas ar vēl,bet nokusa Z nogāzes un izvilka.Katrā ziņā Dabā atrodos ļļoottii daudz un bieži,skeletu fragmenti ir stipri,stipri retāk kā pirms gada.Bukiem ragi ar ka prieks!!!
Bildēt?Elementāri! ;) Ja vējš no stirnas ,ej tik klāt,viņām redze kā katarakta mocītiem vecīšiem!! :lol: Esmu piegājis 8-10 m attālumā(bez spectērpa)tad laikam sāku smakot pat pret vēju! :mrgreen: Reja gan nabags pēc tam ilgi!
Post Reply

Return to “Zīdītāji”