Putnu enciklopēdija

Post Reply
User avatar
Vērotāja
Posts: 47436
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Putnu enciklopēdija

Post by Vērotāja »

Izrādījās, ka putnu vērošana ir kā atkarība, jo tuvāk iepazīsti putnus, jo vairāk gribās zināt. Un diemžēl saprotu, ka manu zināšanu ir katastrofāli maz.

Esot pie datora, lietoju internetā pieejamos resursus, taču dabā dators nav pieejams un tādēļ ļoti gribētu iegādaties Putnu enciklopēdiju, pēc kuras es dabā varētu mācīties pazīt putnus.

Godātie ornitologi un putnu speci - iesakiet, lūdzu, kur varētu iegādāties labu enciklopēdiju ar attēliem, kura būtu piemērota iesācējam.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Putnu enciklopēdija

Post by CerambyX »

Droši vien jāskatās uz Collinsa putnu grāmtu - labākais tāds vispārīgais noteicējs mūsu reģionam. Nemaksā arī nemaz ne tik dārgi - pirms kāda laika Rozes grāmatnīcās bija pa 12Ls atrodama. Bet var arī sūtīt no Bookdepository - tagad cena 16 eiriki un piegāde pa brīvu.

http://www.bookdepository.co.uk/Collins ... 0007268146
User avatar
Vērotāja
Posts: 47436
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Putnu enciklopēdija

Post by Vērotāja »

Paldies par padomu, es it kā LOB mājas lapā uz šo grāmatu metu aci, bet cena tur 17 Ls un nezinot tās saturu, šaubījos par pirkumu. Bet ja Jūs sakat tā ir piemērota iesācējiem un Rozes grāmatnīcā lētāk, tad došos turp. Man jau pagaidām svarīgi šķiet tieši attēli, lai putniņus vispār atpazītu.
Vēlreiz paldies :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Putnu enciklopēdija

Post by CerambyX »

Vienīgi nezinu vai tajās Rozes grāmatnīcās vēl ir...

Bet grāmata priekš tās cenas (padsmit Ls) ir ļooti vērtīga. Iekšā bildītes un teksti izskatās tā:

ImageImageImage
User avatar
Vērotāja
Posts: 47436
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Putnu enciklopēdija

Post by Vērotāja »

Jā, tas ir tieši tas ko vajag, ir gan putnu attēli, gan siluets lidojumā.
Vakar pēcpusdienā izbraucām uz vasarnīcu, visapkārt treļļi, čivināšana un svilpošana, laikam tēviņi nostiprina savas ligzdošanas vietas. Uz manas ābeles zara visu vakaru dziedāja putns - melns, līdzīgs strazdam, bet lielāks un garenāks un dziesma tāda vienkārša, nedaudz pieklusināts, ne kā strazdam. Un es nezinu kas tas par putnu!
Tad pāri pārlidoja putnu pāris - ar pagariem kakliem, ķermenis nedaudz izstiepts, lieli un atkal nepazinu.... Zosis? Gulbji?

Nu pilnīgi kauns pašai par sevi :roll:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
spiigana
Posts: 117
Joined: 04 Apr 2009 09:52

Re: Putnu enciklopēdija

Post by spiigana »

Beidzot forums :D , man tik daudz jautājumu speciem... Par putnu enciklopēdijām. Kā ir ar pārējām grāmatām sērijā, kur lauku, ūdens un meža putni iznākuši? Tiešām viss apstopējies? Man ļoti patīk šīs grāmatas, labi salīdzinošie apraksti un raksturojošas bildes. Tā kā dzīvoju mežā ar purva piegaršu, man dikti interesē purva putni, plānos tāda grāmata bija.
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Putnu enciklopēdija

Post by CerambyX »

Jā, žēl ka tā putnu grāmatu sērija uzreiz neiznāca līdz galam visa... Tiesa labā ziņa ir tā, ka, ja pareizi saprotu, Jūras putnu grāmata pašlaik kā reizi top :) Par purva putnu grāmatu gan nekas nav dzirdēts... Varbūt pēc tam?
ilzek
Posts: 9
Joined: 12 Dec 2008 13:23

Re: Putnu enciklopēdija

Post by ilzek »

Jā, šobrīd ornitologs Māris Strazds strādā pie Latvijas jūras putnu grāmatas. Purva putni bija iecerēta kā piektā grāmata, bet līdz tās izdošanai visticamāk būs jāpagaida vēl kāds brīdis...
Post Reply

Return to “Putni”