Putnu kategorijas

Post Reply
User avatar
Vērotāja
Posts: 47231
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Putnu kategorijas

Post by Vērotāja »

Vakar ziņās par Daurijas bezdelīgu tika pieminēts, ka tā ierindota E kategorijā.
Vai cienījamie ornitologi varētu pastāstīt sīkāk - ko nozīmē šīs kategorijas, cik to ir vispār un kādi putni ir katrā no kategorijam?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Putnu kategorijas

Post by forelljjanka »

Neesmu ornitologs,bet palīdzēt varu! ;) Skati šito linku,tur apskatītas D un E kategorijas,bet lapas augšpusē spiežot uz ,ar zilu izcelto ,vārdu-kategorijas ,izlec logs ar visu kategoriju aprakstu : http://www.ornitofaunistika.com/lvp/lvp_zzp.htm
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Putnu kategorijas

Post by forelljjanka »

Padž,padž,Daurijas bezdelīga E kategorijā? :?: Varbūt pagaidām?Vismaz CelmiņAgra putnos nekas par to nav minēts,sugaslapa ar normāli pie ABC kategorijām!
User avatar
Vērotāja
Posts: 47231
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Putnu kategorijas

Post by Vērotāja »

Par to E kategoriju vakar Tautas balsī ilgi un dikti klāstīja, tāpēc uzdevu jautājumu, jo Tautas balss nav nekāda autoritāte ornitoloģijā (un citur, vpročem, arī).
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1042
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Putnu kategorijas

Post by roosaluristaja »

Vērotāja wrote:Par to E kategoriju vakar Tautas balsī ilgi un dikti klāstīja, tāpēc uzdevu jautājumu, jo Tautas balss nav nekāda autoritāte ornitoloģijā (un citur, vpročem, arī).
E kategorija ir no nebrīves izbēgušās sugas. Nav dzirdēts, ka Daurijas bezdelīgas kāds turētu nebrīvē. Nevajag skatīties Tautas balsi!!! :lol:
User avatar
Vērotāja
Posts: 47231
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Putnu kategorijas

Post by Vērotāja »

Citāts no ornitofaunistika.com - par C kategoriju : Latvijā tikai 2 sugas - Kanādas zoss Branta canadensis un mājas balodis Columba livia.

Izrādās ļoti interesanta tēma, vai es pareizi saprotu, ka mājas balodis ir radies cilvēka darbības rezultātā? Un ja jā, tad kādā veidā?

Starp citu, mandarīnpīli 2005.gadā Viesturdārzā es vairākas dienas pa darba logu novēroju. Toreiz vēl ar kolēģiem gājām uz parku pie dīķa viņu fotografēt.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1042
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Putnu kategorijas

Post by roosaluristaja »

Vērotāja wrote:Citāts no ornitofaunistika.com - par C kategoriju : Latvijā tikai 2 sugas - Kanādas zoss Branta canadensis un mājas balodis Columba livia.

Izrādās ļoti interesanta tēma, vai es pareizi saprotu, ka mājas balodis ir radies cilvēka darbības rezultātā? Un ja jā, tad kādā veidā?

Starp citu, mandarīnpīli 2005.gadā Viesturdārzā es vairākas dienas pa darba logu novēroju. Toreiz vēl ar kolēģiem gājām uz parku pie dīķa viņu fotografēt.
Būsim precīzi, Columba livia ir klinšu balodis, savukārt mājas balodis ir Columba livia forma domestica. Kā liecina latīniskais, tā nav savvaļas suga un principā tā vispār nav atsevišķa suga, bet pieradināta klinšu baloža forma, kas sekmīgi dzīvo arī savvaļā. Par pieradināšanas vēsturi gan neko nevaru pateikt, bet to noteikti var viegli atrast rakstos.
PILLUM! :roll:
ilzek
Posts: 9
Joined: 12 Dec 2008 13:23

Re: Putnu kategorijas

Post by ilzek »

Par E kategoriju - kļūmīte, šķiet, ieviesusies BNS relīzē par Daurijas bezdelīgu, kas daļēji taisīta uz Dabasdati.lv ziņas bāzes. Te redzama nopublicēta Tvnet.lv: http://www.tvnet.lv/zala_zeme/dzivnieki ... _bezdeliga.
Man liekas, ka E kategorija te iesprukusi no iepriekšējās relīzes par jaunu putnu sugu Latvijā - cekulaino karakaru.
Post Reply

Return to “Putni”