Pameklēju netā par vistu vanagiem Rīgā (jo diemžēl meklētājs mūsu forumā nestrādā par visu arhīvu, atceros, ka bija mums runa par to un es ieliku arī savu redzēto vistu vanagu bildes, nebija gan laba kvalitāte).
2010. gada 7. aprīlī Purvciemā
https://jauns.lv/raksts/zinas/217697-pu ... nagu-paris
2015.gada 6.aprīlī Vistu vanags Rīgas centrā Otro Lieldienu pusdienās ēd dūju
https://www.delfi.lv/aculiecinieks/news ... d=45783063
2016. gada 3. oktobrī
Vistu vanags uz LTV ēkas jumta 3min video
https://www.youtube.com/watch?v=POEYlDFTINY
2018. gada 12. maijā Vistu vanags gozējas pie tiešraides kameras uz LTV jumta
https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/ ... a.a278154/
Video: Vanaga 'mielasts' Purvciemā
https://www.delfi.lv/aculiecinieks/news ... d=45600528
Video: Vanags uz bērnudārza jumta Rīgā cīnās ar vārnām (Kr.Valdemāra iela)
https://www.delfi.lv/aculiecinieks/news ... d=45702386
Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Rīgas vietējā grupa aicina kopīgiem spēkiem atrast vēl nezināmu vistu vanaga ligzdu Rīgā. Pirmais mēģinājums notiks jau 2015. gada 8. martā ekskursijas veidā.
http://www.lob.lv/lv/aktualitates.php?id=461
Interesanta 2015.gada intervija ar Ingmāru Līdaku “Spalvainie rīdzinieki” (“Piemēram, divas vistu vanagu ligzdas ir Lielajos kapos”).
http://ulubele.org/spalvainie-ridzinieki/
Arnis Zacmanis Gudrie pilsētnieki
…Domājot par Rīgu, bez baložiem un zvirbuļiem prātā ienāca trīs sugas, kuras arī nu jau ir īsti rīdzinieki, – sudrabkaija, melnais mežastrazds un vistu vanags…
Savukārt vistu vanags Rīgā sācis ligzdot aptuveni pirms ceturtdaļgadsimta un tagad gan medī, gan ligzdo ne tikai piepilsētas mežos, bet arī parkos un kapsētās. Ir novēroti vistu vanagi, kuri medībās prasmīgi izmanto pilsētas piedāvātās iespējas, piemēram, zemā lidojumā slīd virs jumtiem un tad strauji pikē iekšpagalmā, lai pārsteigtu baložus, pirms tie paspējuši attapties. Fotogrāfijas ar vanagu, kurš māju tuvumā mielojas ar balodi vai vārnu, nereti skatāmas mediju portālos vai sociālajos tīklos. Pilsētā vanagi ir arī niknāki: pieaugušie putni ligzdu aizstāv tik agresīvi, ka, mēģinot apgredzenot vanagu mazuļus, jārēķinās gan ar ievainojumiem, gan saplēstu apģērbu. Skaidrs, ka putnu ienākšana pilsētā mainījusi to uzvedību, vai arī otrādi – pateicoties spējai mainīt uzvedību, putni spējuši piemēroties pilsētai. Putniem nācies apgūt jaunas iemaņas un prasmes, kā arī spēju sadzīvot ar cilvēku daudz tuvākā attālumā nekā laukos.
https://www.rigaslaiks.lv/zurnals/gudri ... ieki-17928
un visbeidzot
Žurnāla “Putni dabā” 2015.gada 2. numura 14.lpp. Aigara Kalvāna raksts par izpēti “Vistu vanags
Accipiter gentilis Rīgā”
http://putnidaba.lv/wp-content/uploads/ ... 2_gala.pdf