Kas tas par putnu?

Post Reply
mežavaldis
Posts: 7
Joined: 17 Jun 2016 11:32

Kas tas par putnu?

Post by mežavaldis »

Uzņēmums gan ir sens, bet tomēr interesanti - kādas ir versijas? :D
Attachments
Vai dižraibais?
Vai dižraibais?
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1041
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Kas tas par putnu?

Post by roosaluristaja »

Dižraibais dzenis
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Kas tas par putnu?

Post by d.e. »

roosaluristaja wrote:Dižraibais dzenis
Nav vidējais ? :? Vai dižraibajam nebūtu jābūt izteiktākai svītrai no knābja zem acs uz pakausi ? :? Tam bildē tāda nav un piere arī mazliet sarkana izskatās. Varbūt dižraibais jaunulis? :?
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1041
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Kas tas par putnu?

Post by roosaluristaja »

d.e. wrote:
roosaluristaja wrote:Dižraibais dzenis
Nav vidējais ? :? Vai dižraibajam nebūtu jābūt izteiktākai svītrai no knābja zem acs uz pakausi ? :? Tam bildē tāda nav un piere arī mazliet sarkana izskatās. Varbūt dižraibais jaunulis? :?

No tām svītrām tur neko daudz nevar saprast. Vismaz es nevaru. Es vados pēc izteikti sarkanās zemastes. Tāda ir tikai dižraibajam.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Kas tas par putnu?

Post by d.e. »

roosaluristaja wrote: No tām svītrām tur neko daudz nevar saprast. Vismaz es nevaru. Es vados pēc izteikti sarkanās zemastes. Tāda ir tikai dižraibajam.
Ja dižraibais, tad dižraibais ! ;) Varbūt kāds īpatnis gadījies, kas neatbilst aprakstiem, kur info smeļas - cilvēks parastais. :D
https://dabasdati.lv/site/img/pub/1/2/13/1331848190.pdf

Image

Image
mežavaldis
Posts: 7
Joined: 17 Jun 2016 11:32

Re: Kas tas par putnu?

Post by mežavaldis »

Galva gan tāda dīvaina izskatās, un neatbilst ne vienam, ne otram no nosauktajiem. ;)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Kas tas par putnu?

Post by Vērotāja »

Viņam tas zīmējums uz kakla izskatās kā vidējam dzenim - galva balta, zem "zoda" melns laukums. Šajās bildēs izskatās tāpat
http://ornitofaunistika.com/lvp/leimed.htm

Tas sarkanā pavēdere varbūt nemaz nav tik briesmīgi sarkana, bet ir kontrastaina fotogrāfija? Fotografēts pret gaismu, putns šajā pusē varētu izskatīties tumšāks nekā ir realitātē.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Kas tas par putnu?

Post by forelljjanka »

Tas ir dižraibā dzeņa T. ;) Vienkārši,tas pagriezis galvu uz labo pusi,tāpēc "vaigu bārda"izskatās augstāk kā normāli,un tas, kas it kā atrodas uz putna pieres,īstenībā ir tā acs.Lielajā bildē var nojaust putna sarkano pakausi(T pazīme).Arī tik sarkana zemaste var būt tikai dižraibajam dzenim. ;)
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Kas tas par putnu?

Post by d.e. »

forelljjanka wrote:Tas ir dižraibā dzeņa T. ;) Vienkārši,tas pagriezis galvu uz labo pusi,tāpēc "vaigu bārda"izskatās augstāk kā normāli,un tas, kas it kā atrodas uz putna pieres,īstenībā ir tā acs.Lielajā bildē var nojaust putna sarkano pakausi(T pazīme).Arī tik sarkana zemaste var būt tikai dižraibajam dzenim. ;)
Jā, sarkans pakausis šim tiešām labi redzams, tik tas, ka sarkanīgais punkts pierē ir acs, nebija iedomājams, ja nepieņem, ka galva ir pagriezta ! :D Ek...es jau cerēju, ka te kāds jauns brīnums uzradies, izrādās Dižraibais sarkanacis ! :lol: Image
Image
mežavaldis
Posts: 7
Joined: 17 Jun 2016 11:32

Re: Kas tas par putnu?

Post by mežavaldis »

Nu re, nebija tik traki. Ne viss ir tā kā sākumā izskatās - tāpat kā dzīvē. Malači! Paldies visiem. ;) :D
Post Reply

Return to “Putni”