Dažādi muļķīgi jautājumi par Putnu atlantu

Post Reply
elektrolitr
Posts: 2
Joined: 15 Jun 2014 22:23

Dažādi muļķīgi jautājumi par Putnu atlantu

Post by elektrolitr » 12 Jul 2015 23:20

pirmais muļķīgais jautājums:

ir putns, kas man izskatās pēc brūnās čakstes jaunuļa:
IMGJ6997.jpg
IMGJ6989.jpg
Vai šim jāliek statuss (RM), vai vienkārši (B)? It kā aste vairs nav īsa, bet arī gara nav izaugusi, spalvas nav līdz galam ataugušas. Kur tā robeža starp īso asti un garo?

Citi novērojuma apstākļi: laiks starp 8 un 9 rītā, izcirtums, kas aizaudzis ar 1-2 m krūmiem, putns sēdēja uz neliela ozola zara ~3 m virs zemes un nepārtraukti skaļi čakstēja

P.S. Varbūt nav nemaz mazulis, tik aste samirkusi?

forelljjanka
Posts: 302
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Dažādi muļķīgi jautājumi par Putnu atlantu

Post by forelljjanka » 17 Jul 2015 21:18

Brūnās čakstes M(jaunajam jabūt raibai arī galvai,īsākai astei,dzeltenai apmalītei knābja pamatnē),ja čakstināja, statuss -U,RM jau piemērojams pamatā nelidojošiem ligzdbēgļiem,ligzdguļiem to piemēro īsu brīdi,kamēr tie slikti lido un paši nebarojas.Brūnai čakstei cāļi agri kāpj ārā no ligzdas,praktiski vēl nelidojoši,kāpelē pa krūmiem un sauc pēc barības,tādiem statusu protams var likt RM.Piemēram,šobrīd pilns ar jaunajiem mājas strazdiem,tiem statuss RM nekādīgi neder,jo tie izperēti kaut kur tālu Z,ZA no Latvijas,mūsējie jau atrodas Polijā. ;)

forelljjanka
Posts: 302
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Dažādi muļķīgi jautājumi par Putnu atlantu

Post by forelljjanka » 19 Jul 2015 21:13

Vispār gan labāk līdzīgā situācijā ierakstīt jautājumu komentārā pie novērojuma DDatos! ;) Citādi Forums mums tāds neaktīvs,pa retam jau te kāds iegriežas(ja neskaita ligzdu vērotājus,bet viņiem sava republika,sava zināšanu bagāža :lol: ),bet neregulāri.Atgriežoties pie statusa RM,manuprāt ir tā,ja zināšanas par konkrēto sugu ļauj spriest-juv.izperēts tiešai šajā konkrētājā kvadrātā,tad to var izmantot ne tikai tikko no ligzdas izkāpušiem,slikti lidojošiem,īsastainiem cāļiem,ja tādas pārliecības nav,RM nederēs! ;)

Post Reply

Return to “Putni”