Zivju gārnis

Post Reply
parputniem
Posts: 22
Joined: 13 Oct 2010 20:05

Zivju gārnis

Post by parputniem »

Kaimiņi sūdzas, ka 3 zivju gārņi izēdot visas dīķa zivis. Esot tīrākā sērga un grasās lietot jebkādus ieročus utt. Es gan nezinu, cik lielas zivis zivju gārnis var norīt (manuprāt tikai mazās), bet vai ir kādas saudzējošas metodes kā atbaidīt šos putnus no dīķa? Kaimiņi mēdz rīkoties radikāli - reiz nošāva vistu vanagu un piesita krustā citiem par "mācību" , kas ir galīgi apsurdi. Žēl gārņi, nevis zivis. :(
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Zivju gārnis

Post by forelljjanka »

Nu,par vistu vanaga šaušanu varēja(un vajadzēja)būt ziepes.Zivju gārņi...Nu ,visas humānās atbaidīšanas metodes ir gana dārgas un mazāk efektīvas.Vispār gārņi ne tik daudz apēd, bet gan sabojā lielākas zivis,tās caurdurot ar knābi.Liela daļa no tām aizmūk un pēc tam iet bojā.Pamatā jau tie tomēr barojas ar sīkām un mazvērtīgām(ja tie nav piemērām foreļu mazuļi :lol: ).Var nelielākam dīķim pāri novilkt diezgan bieži auklas(trosītes),visādi trokšņu atbaidītāji.Ja man būtu neliels dīķis pie mājas ar gana vērtīgām zivīm,es iemācītu suni tos aizbaidīt! ;)
Kādas zivis gārnis tomēr spējīgs norīt var apskatīt kaut manā mājslapā,gan pie baltā gārņa,bet zivju nav švakāks! :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 47270
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zivju gārnis

Post by Vērotāja »

forelljjanka, Tavā saitā ir tikai latīņu nosaukumi, tāpēc atļaušos papildināt, ka jāmeklē

Lielais baltais gārnis kā Egretta alba

http://putni.info/Egretta%20alba--LR-71 ... s.jpg.html

Zivju gārnis kā Ardea cinerea

http://putni.info/Ardea%20cinerea--LR-7 ... s.jpg.html

:D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Zivju gārnis

Post by CerambyX »

Tā jau gadās ar tiem mākslīgajiem, nelielajiem dīķiem, kur priekš zivju gārņa bieži vien viss ir uz kā paplātes - spēj tik ķert un ēst :) Protams, neredzot dīķi, nevar jau tā precīzi teikt, bet gan jau, ka situācija tajā ir samērā attāla no dabiskiem apstākļiem, ja 3 zivju gārņi spēj aplasīt visas zivis - dziļums par mazu, par maz slēptuves zivīm, neadekvāta zivju vecuma struktūra (tikai jaunas zivis, piemēram), zivju blīvums dīķī par lielu utt.
Tā ka visas zivis apēdoši zivju gārņi, manuprāt, ir tikai sekas - cēloņi meklējami pašā dīķī. Ja gribas veselīgu piemājas dīķīti, tad pēc padoma tomēr jāskatās dabā un jāmēģina saprast šādi tādi dabas procesi. Un ja daudz maz tos ievēro, tad ir maz ticams, ka veidosies tāda situācija, ka 3 zivju gārņi spēj apēst VISAS zivis.. :)
Protams, ja runa ir par komercpasākumu, tad cita lieta, bet tad zivju mazuļus tomēr audzē iekštelpās nevis ārā un tādu paaugušos foreļu dīķi tak zivju gārņi iztīrīt nespētu, tā ka diez vai šis ir tas gadījums :)
parputniem
Posts: 22
Joined: 13 Oct 2010 20:05

Re: Zivju gārnis

Post by parputniem »

Vienīgo risinājumu, ko es redzu ir rudens, kad, iespējams, šie gārņi sakravās koferus. Kaimiņi, protams, pārspīlē par izēsto dīķi, jo šajā apkārtnē pie katras privātmājas ir cienīgs dīķis un upe, kura vijas cauri " ciematam". Cik pati esmu novērojusi, tad gārņi arī nāk pie mūsu dīķa, bet lielākoties tiem patīk konkrēts aizsprosts upē. Ceru, ka viņus tikai iebiedēs.
Post Reply

Return to “Putni”