Mežirbe/Rubenis...????

Post Reply
kristaps
Posts: 1
Joined: 08 Dec 2008 10:57

Mežirbe/Rubenis...????

Post by kristaps »

Sveki kolēģi...
Attēlā pievienoju izkārnījumus kur uzicelsme man nav īsti skaidra, respektīvi, tie rubeņa vai mežirbes?

Papildu jautājums, vai mežirbes mēdz ēst egļu/priežu skujas?
Attachments
DSCF7933.jpg
DSCF7933.jpg (27.1 KiB) Viewed 1865 times
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1042
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Mežirbe/Rubenis...????

Post by roosaluristaja »

kristaps wrote:Sveki kolēģi...
Attēlā pievienoju izkārnījumus kur uzicelsme man nav īsti skaidra, respektīvi, tie rubeņa vai mežirbes?

Papildu jautājums, vai mežirbes mēdz ēst egļu/priežu skujas?
Neesmu liels speciālists sūdos, bet, cik zinu mežirbei un rubenim tie pēc skata ir visai līdzīgi un atškiras pēc izmēra, ko šajā fotogrāfijā grūti novērtēt.

Neesmu dzirdējis, ka mežirbes ēstu skujas. Rubeņi lielā badā reizēm mēdz tādas lietot, bet vispār no vistveidīgajiem ziemā skujas pamatbarība ir medņiem. Mežirbes un rubeņi pārtiek no lapukoku (g.k. bērzu un alkšņu) spurdzēm, pumpuriem, zariņiem.
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Mežirbe/Rubenis...????

Post by forelljjanka »

Nākamreiz ko tādu atrodot ieteiktu pielikt mērogam(ideāli lineālu,vai ko citu saprotamu bildes skatītājiem-sērkociņkastīti,piemēram).Literatūrā un tīmeklī atrodami vistveidīgo putnu izkārnijumu izmēri,tie ir pietiekami atšķirīgi,tāpēc nosakāmi!;)Vēl pievienojot šādu novērojumu(labāk pašos DD,ne forumā,jo te pamatā uzturas virtuālās Dabas cienītāji,pārējie nez kapēc to neapmeklē)ļoti ieteicams aprakstīt biotopu,kur kakas atrastas,tas var palīdzēt.Mežirbe uzturas vecā egļu mežā ar biežu pamežu,rubenis tur būs sastopams ārkārtīgi reti vai nemaz.Vēl-mežirbe retāk nakšņo vai uzturas vienā vietā,tā retāk veidojot tādus ekskrementu klājienus,tas vairāk rubenim raksturīgs,es liktu uz rubeni! Mežirbi tomēr neizslēdzot! ;) Mednim gan kakaškas citādākas!Pieļauju gan skujas atrodamas visu vistveidīgo ekskrementos,gan jau paknābā gan,īpaši pumpurus pavasarī.
Post Reply

Return to “Putni”