sloka

Post Reply
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

sloka

Post by forelljjanka »

Jāmēģina bikk atdzīvīnāt forumu,citādi,prasam forumu bet nekas pa lielam te nenotiek! :oops: Tātad,padalaties vērojumos par šo interesanto putnu.Kur un kādos biotopos esat izcēluši uz zemes sēdošu,kādos laikos(pēc pulksteņa un met.esat redzējuši tēviņu riesta lidojumu,vai esat atraduši ligzdu(māti ar cāļiem)?Uzvedība? :?:
User avatar
spiigana
Posts: 117
Joined: 04 Apr 2009 09:52

Re: sloka

Post by spiigana »

Labrīt! Nezinu, vai tāda laja kā es :oops: novērojumi kādu interesē, bet tā kā dzīvoju meža vidū (uz visām pusēm apmēram 300-400m ir mežs), tepat arī purvi un izcirtumi un mana mīļākā nodarbe ir klīšana pa maniem džungļiem, visādas interesantas radībiņas novērot var - cik nu viņas atpazīstu. Vakar vakarā izgāju putnus paklausīties, bieži vien slokas veic pārlidojumus no viena meža uz otru tieši pāri pagalmam. Vakar gan nepaveicās, bet dzirdēju vienu kvorr 21.10 virs tuvējā izcirtuma - aizlidoja rietumu virzienā. Mērkaziņa gan čakli zumzēja, tās mums te katrā izcirtumā. 21.30 ļoti strauji apklusa Lielais Koris un gandrīz uzreiz pēc tam dzirdēju vēl vienu kvorr gar mežu. Ieraudzīt neizdevās.
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: sloka

Post by forelljjanka »

Galvenais ka ir interese,zināšanas atnāks ! ;) Tāpēc jau arī forums,prasi droši ,atver tēmas,esmu gatavs dalīties ar visu ko zinu! 8-)
Pranks
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2008 11:01

Re: sloka

Post by Pranks »

Izcelt sanācis dažādos veidos:

dienas laikā biežāk no stigām vai no mežā esošu lielu koku pakājes, ja tam apkārt ir neliels krūmājs vai cits aizsegs.

bagātīgākais riests, kas nāk prātā ir Sedas purva krēslas stundas maija otrajā pusē.
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: sloka

Post by forelljjanka »

Sloka ir viens liels problēmputns(no bildēšanas viedokļa),vienīgais kas man nāk prātā par tās iztraucēšanu uz zemes ir-cūcene! :) Gan pavasarī gan vasarā,gan rudenī man gadijies to izcelt līdzīgi kā Valteram,vēl tikai varu piesaukt gandrīz obligātu ūdens klātbūtni mežā(grāvis ,strauts,straujupīte),riesta bildēšana gaismas apstākļu un straujā lidojuma dēļ,vismaz ar man pieejamo tehniku -atkrīt.Tad nu bakstos,iespējams pat pārkāptu putnbildētāja ētiku un sēdētu pie ligzdas(kas spectērpā nebūtu nekas briesmīgs),tikai to atrast .... :shock: Tomēr slokas pilnīgi noteikti barojas un visticamāk,atšķirībā no vistilbēm,dara to dienā!Acu priekšā fantastiskas somu ziemas bildes! ;)
User avatar
spiigana
Posts: 117
Joined: 04 Apr 2009 09:52

Re: sloka

Post by spiigana »

Man šķita, ka kurkstēšanas laiks jau sen garām, bet šovakar diezgan precīzi desmit pāri deviņiem viena pārlaidās pāri, izteiksmīgi kurkšķot. Pēc piecām minūtēm vēlreiz kurkšķošs putns pārlaidās, domāju, ka tā pati. Viņām vēl aizvien riests notiek, vai šī dziesma ne tikai riesta laikā tiek lietota :?:
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: sloka

Post by CerambyX »

Neesmu pārliecināts, bet tas vai nav vairāk teritoriāls lidojums nevis riesta lidojums? :)
Klintslejas
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2008 20:15

Re: sloka

Post by Klintslejas »

Tagad protams teritoriāls. Man pagājušogad visu vasaru viena vilka pāri mājai katru vakaru , daudzkārt, abos virzienos. Šogad arī dzirdu, bet ne tik regulāri.
Post Reply

Return to “Putni”